Příprava na výjezd

Minulou sobotu se velmi slušná sestava fanoušků z Hané sešla na zlínské Letné v sektoru hostí aby viděla vysoké vítězství Sigmy a zároveň otevření brány do evropských pohárů dokořán. Ovšem to co může vypadat jednoduše tak jednoduché nebylo. Vše pěkně popořadě.

Tentokrát jsme týden dopředu vyhlásili, že se pojede vlakem a vytvořili událost. A popravdě začali velmi přemýšlet na našim reálným počtem ve Zlíně, přeci jen naše fanouškovská forma notně zaostává za tou hráčů. My momentálně jsme i za Sigmou Hodolany, i když k tomu vedou objektivní příčiny. Co naděláme. Ovšem tentokrát jsme ostudu rozhodně neudělali.

Auta, vlaky a kdo ví co ještě na cestě za SIGMOU

Po různých osách se do Zlína nakonec vypravilo 179 Sigmáků. Resp. do sektoru hostí, protože celý stadion byl obsypán fanoušky SIGMY. Dovolíme si tvrdit, že k tisícovce jich (tedy nás) mohlo celkově být. A s trochou optimismu i víc. Na druhou stranu bychom malinko brzdili optimismus pana Jílka – „Fanoušci byli v sobotu výborní, konečně už za námi jedou. Vytvořili dobrou kulisu. To byl jeden z mých vnitřních cílů – vrátit fanoušky na stadion. Kéž by se to pomalu začalo dařit.“ I když mu musíme připsat velkou zásluhu na dané situaci, také musíme říct, že realita se ukáže pouze pokud to nebude na poháry. Případně po pohárech. A my ji nevnímáme tak růžovou. Ale znovu, komu čest, tomu čest.

A tady přichází i čas na malou omluvu. Je nám líto, že ve Zlíně nejde vlajky lépe rozvěsit a že někteří mohli mít problémy s tím vidět na hřiště. Bohužel jsme pro vedení klubů odpad a nejraději by nás neviděli. Tak se omlouváme pokud jsme někomu tímto znepříjemnili sledování utkání, ale tak snad atmosféra vám to vynahradila.

[wdi_feed id=“49″]

Hra? Nevím!

Co se týče hry tak ta byla od našich kluků super. A koneckonců výsledek mluví sám za sebe. Neodpustím si však takové šťouchnutí pro některé fandy SIGMY – „Co ten Řezníček, kup na houby?. A je škoda obdržené branky do svatyně Buchty. Ale co se dá dělat. Bližší rozbor se brzy dovíte od našeho odborníka Tomáše Vaidy v Oku fanouška, protože já tedy za utkání neviděl moc. Skoro nic. A musela mi stačit závěrečná děkovačka.

Fandění, presentace, poděkování fanouškům

Co se týče fandění tak někteří zaslouží absolutorium za to co v sobotním dusnu a vedru vydrželi. Díky vám za to. Kdyby to alespoň takto vypadalo pokaždé nemuseli bychom se bát měřit s kýmkoliv na scéně (tedy krom baníku, když mu vyjde naše vedení se Severem v ústrety). V sektoru visí všechny vlajky – Ultras SIGMA, SIGMA UNTIED, Modrobílí do boje, Modrobílá garda, Hanáci on TOUR, Valašské Meziříčí i zábřežská FORZA SIGMA. Jedině chyběla vlajka Bláznů (což je škoda). Vzhledem k osobním kamarádstvím s lidmi z GKS Jastrzebie, visí v sektoru připomínka smutného osudu jednoho z nich v dole Zófiowka. Po dlouhé době byly také oprášeny vlajky na mávání, dvojručky a buben. Vše velmi pomohlo výkonu fanoušků a i opticky dobře vypadalo (podívat se můžete třeba tady). Videa naleznete v události na FB – Výjezd do Zlína na 28. kolo HETligy

domácí fandové Ševci

Co se týče domácích, tak není příliš co hodnotit. Slyšet k nám krom našich hluchých míst nebyly. Optickou presentaci neměli a počet je holt snížen výkony jejich mužstva. Každý z nás pozná vzestupy, pády a fanoušky úspěchu. A taky asi na ně měl vliv další výjezd kdy mají derby se Slováckem. A tak nemohli potvrdit dobrý dojem který zanechali v účastnících jejich vystoupení v EL na Andrově stadionu.

Všeci na Letnou za SIGMIČKOU


Zlín už tedy máme úspěšně za sebou, ale nyní nás čeká utkání z nejtěžších s pražskou Spartou. To opravdu rozhodne o našem osudu a převzetí štafety od Zlína nebo „pouhém“ boji v předkolech pohárů. Co by nám bylo milejší je asi všem jasné (předkolo, Kazachstán… 😀 ). Takže všichni hromadně do Prahy, na Letnou. Za SIGMIČKOU! Pro tři body a třetí místo.

Podobné články