Tuto sobotu fanoušci vyjíždějící pod značkou Sektoru S, případně Ultras Sigma, zakončili podzimní putování s hráči SK Sigma Olomouc dalekým výjezdem do Liberce. Města pod Ještědem. Pro hráče to bohužel byla rozlučka bez bodů, ale k tomu vám jistě více napíše Tom Vaida ve svém pravidelném Okem fanouška. Já se však budu zaměřovat na výjezd po fanouškovské stránce a ten hodnotíme kladně. Až na drobné nepříjemnosti, které by však snad dlouhodobě neměli nic ohrozit.

Fanoušci za podpory občanského sdružení Sigma United si opět připravili autobusový výjezd už v době, kdy byl jasný termín. Pak došlo k drobným komplikacím, kdy to vypadalo, že autobus kvůli oblíbeným výletům do Vídně nebude. Ale díky dobré práci předsedy sdružení nakonec autobus byl. O to větší bylo překvapení, když se nakonec ukázalo, že autobusy budou 2. Jeden se totiž rozhodl vypravit klub pro své věrné fanoušky, kteří jezdí na každý výjezd, zdarma. Od hráčů nebo klubu skvělý nápad a snad v této podpoře budou pokračovat i nadále.

Do Liberce nás nakonec placeným busem vyráží 25, plus dva řidiči. Klubovým dle našich informací 45. Ale nemůžeme říct zda se sekuritkou nebo bez ni. V podstatě je to jedno. Paradoxem je, že na první jarní kolo jedeme 2. prosince (logiku v tom asi příliš hledat nelze a smysl už vůbec ne). To se pro osazenstvo fanouškovské Karosy stává poněkud bodem zrady. Ale co naděláme. Zkrátka takto byly rozdány karty.

Do Liberce dorážíme se dostatečným předstihem a tak si můžeme užít pohledu na prázdný stadion a liberecké „supras“ jak si ověšují svůj sektor. Vrcholem hnusu a ostudou jejich scény je vyvěšení vlajky Supras core, kterou jsme jim nedávno hodili na zem našeho stadionu a oni si ji nechali donést někým z klubu. Koneckonců proč by ne, šéf kotle pracuje na klubu. No doladit to vlajkou „No al calcio moderno“ už ovšem je světový unikát. A tak se není čemu divit, že tam existuje skupina Chaotix která má na toto působení poněkud jiný názor a je za to značně klubem utlačovaná. A proč o tom vlastně píšu. Ty důvody jsou dva. Za prvé v Olomouci se něco podobného chystá též (tak aby jste se připravili) a za druhé momentálně držíme do třicáté minuty bojkot a poté zahajujeme fandění různými chorály. A tentokrát počáteční chorál/pokřik nebyl věnován Sigmě, ale právě Chaotix-ům. SVOBODU CHAOTIX!!!

#Láska #koťátka #HanáciONTOUR #hanácinavéjezdo #SigmaOlomouc #palačinkovy #princezny

A post shared by SigmaOlomouc.cz (@sigmaolomouc.cz) on

Do té doby se cestující klubovým busem snažili občas fandit a neznělo to zle, ale grády to získalo až po organizaci druhé části, kotelníky. Paradoxně tak vznikl společný kotel který u Nisy docela tvrdil muziku. Že by to byla cesta do budoucna, to se uvidí. V každém případě tento večer, kdo se chtěl bavit fanděním a kdo chtěl fandit, rozhodně měl zelenou. Pokřik střídal pokřik a chorál střídal chorál. Zkrátka dobrá zábava celých zbývajících 15 minut, tak jak se dá zažít jen a pouze na výjezdu. A jednou za deset let na domácím 😉 . V sektoru viseli vlajky Ultras Sigma, Sigma United, Hanáci on TOUR, Forza Sigma,Modrobílá garda , Ultras Babice. Autobusu od klubu Sigma fans from South (ve dvou provedeních) a Val. Meziříčí a dvě starší vlajky z nichž jedna vysívá na Jižní tribuně. Bohužel na fotkách z utkání (tedy spíše před utkáním) jde vidět pouze část vlajek z klubového autobusu. No co naděláme, holt na focení nebyli moc podmínky.

Podobně to probíhalo i v druhém poločase, který už měl standardně opožděný začátek kvůli párko-pivním bakchanáliím. To vlak přibrzdilo, ale v žádném případě nezastavilo. A co víc ani branka vstřelená libereckými fandění nepřibrzdilo, ale spíše ještě víc rozproudilo. Tentokrát to zkrátka byl večer fanoušků Sigmy (kdo máte instagram, mohli jste jej sledovat chvílemi i on-line).

Bohužel tak jak to byl večer fanoušků, nebyl to příliš večer hráčů. Ale tady musíme podotknout, že zkrátka nemůže být stále jen posvícení a vrcholem podzimu pro nás byla porážka Sparty doma. Liberec v tomto hledisku již byl zcela podružným zápasem. Ale to nevadí, kluci potrénují a na jaře nám určitě ještě nějaký parády předvedou (i když ne všichni).

Co se týče domácích, tam k nim není příliš moc co positivního říct. Příliš jsme je neslyšeli a už vzhledem k výše zmíněným aktivitám a vlajkám je nemůžeme respektovat. Kotel také předvedl nějaké choreo spojené se skupinou,ale příliš vám k tomu nepovíme. Podstatně více jsme (i přes značně menší počet) slyšeli Chaotix. Ale taky byli mnohem blíž. Vrcholem jejich představení byl ohňostroj za který byli vyvedeni ze stadionu (tady už se jakákoliv logika úplně příčí).

Co říci závěrem? Výjezd byl povedený (i když nakonec s kaňkou) a nyní je čas nabrat sil a na jaře se opět do fandění opřít (pravděpodobně však stále až od 30. minuty, bohužel).

Podobné články