Zápas v Brně ve velikém mrazu přinesl pro fanoušky Sigmy ledovou sprchu. Nová posila Jakub Řezníček se ve své debutu za Sigmu proti svým bývalým spoluhráčům vůbec nedostal do šance, Jakub PlšekMartinem Sladkým ty svoje zazdili a jediný gól Brna padl po ohromném kiksu. Jinak byl soupeř naprosto marný, ovšem Sigma toho taky moc nepředvedla. Trenér Brna Roman Pivarník tak mohl slavit svoji první výhru nad Sigmou od té doby, co byl z ní v roce 2013 vyhozen.

18.kolo HET ligy: FC Zbrojovka Brno- Sigma Olomouc 1:0 (1:0). Branka 29.min. Acosta. Rozhodčí: Ardeleanu- Blažej, Černý. ŽK: Kalvach, Plšek. Diváci : 3492. Brno: Melichárek – Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Lutonský- Polák- Acosta (83. Ashiru), Kratochvíl (90. Vraštil), Krejčí, Juhar- Růsek (89. Zikl), trenér Roman Pivarník. Olomouc: Buchta- Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (76. Yunis)- Kalvach- Zahradníček (64. Manzia), Plšek, Houska (64. Hála), Falta- Řezníček. Trenér Václav Jílek.

I s předehraným podzimním zápasem v Liberci máme za sebou již tři kola jarní části ligy a pohled na tabulku této části ligy s odvetnými zápasy není moc příjemný. Sigma má jen jeden bod, žádný vstřelený gól a v tabulce jarních odvet je až na 14.místě, hůře je na tom jen Dukla a Boleslav, která o víkendu po další porážce podle očekávání odvolala trenéra Dušana Uhrina ml.. Střelcům Sigmy po výhře 3:0 nad Duklou v 8. kole zvlhl střelecký prach (od té doby 0,7 vstřelené branky na zápas) a jarní část na tom zatím nic nezměnila. I tak to vše v součtu zatím stačí Sigmě na skvělé třetí místo a s očekávaným rozjařením a kvalitnějšími terény určitě přijdou i další bodové zisky. Zatím není místo na žádnou paniku nebo obavy. Proti Plzni to bylo v pořádku, teď jen do hry nějak zakomponovat Jakuba Řezníčka.

V sobotu bude Sigma hrát doma se Slováckem, které se nečekaně rychle zmátořilo a výhrou na Baníku a překvapivou remízou se Spartou získalo během dvou zápasů už třetinu bodů, co do té doby za celou sezónu. Očekávám, že se Slovácko připraví na Sigmu stejně dobře jako na podzim, takže to bude vyrovnaný boj. Na podzim tam Sigma uhrála v zápase prakticky bez šancí bezgólovou plichtu.

Start do samostatné trenérské kariéry se velmi vydařil Josefovi Muchovi, který s Karvinou znovu vyhrál a to 4:0 nad Zlínem. Následně byl trenér Zílna Bohumil Páník nahrazen Vlastimilem Petrželou, který rozšířil počet bývalých hráčů Sigmy na postech trenérů současných ligových týmů na pět! Nečekala se určitě plichta Kučerova Baníku v Teplicích a na to, že Jihlava utne plzeňskou sérii bez porážky a ještě k tomu v Plzni, by vsadil asi jenom blázen.  Jestli to takhle bude pokračovat dál, tak na udržení v lize nebude stačit ani 30 bodů. Devátý Zlín a předposlední Jihlavu dělí po 18.kole jen 5 bodů! Menší bodový rozdíl byl naposledy po 9.kole, kdy na sestup měly pět bodů náskok sedmé Teplice, 8. Zlín a 9. Dukla měli nahrány čtyři body náskoku. Loni a předloni se udržela Jihlava s Příbramí jen s 27 body. Myslím si, že letos to stačit nebude.

O víkendu (ne)začne i FNL. Zápasy až na jeden jsou odloženy. Za zmínku stojí, že vedoucí Opavu posílil stoper Jaroslav Svozil, který naposledy hrál ve Znojmě. Znojmo naopak posílil na hostování ze Sigmy Václav Vašíček. Bude ho trénovat Leoš Kalvoda, který během zimní přestávky celkem nečekaně nahradil Jiřího Balcárka. Lukáš Buchvaldek, který byl na podzim vyřazen z kádru Sigmy, se popere o postup v Třinci. Chtě nechtě musím uznat, že i Plzeň nakonec dokáže udělat člověku radost nejen v tekutém stavu. O postup do osmifinále se zasloužili i Roman Hubník, Tomáš Hořava a Tomáš Chorý. Gratuluji a jen dál sbírat bodíky do koeficientu UEFA, co kdyby…Jednou…

Podobné články