Po nějaké době se opět ohlédnu za pozoruhodnými událostmi, které se mihnuly kolem nás, vzdáleně se týkají Sigmy a já je zaznamenal.

Tak kupříkladu reprezentace. Trenér Jarolím reflektoval pokles formy Šimona Falty a na listopadový turnaj  v Dauhá ho nominoval jen mezi náhradníky, mezi ně se zařadil nikoliv překvapivě i David Houska. Za mě dobrý, aspoň se hráči Sigmy nebudou courat teď někde v Kataru. Z bývalých hráčů si nominační pozvánku vyzvedl Tomáš Kalas (Fulham). Tomáš Hořava ze s Plzně je mezi náhradníky.

Ještě bych se vrátil ke krkolomnostem kolem reprezentačního trenéra Jarolíma. Poté, co ho po neúspěšné kvalifikaci setřel na tiskovce místopředseda FAČR šedá eminence Berbr tak, že se Jarolím nehodil ani na hnůj, se za pár dní situace zklidnila a ejhle, trenér Jarolím bude trénovat repre až do konce následující kvalifikace: „Karel (Jarolím) pochopil, že nám jde o stejnou věc.“ No, sláva!!!!

Mezitím jsme se dozvěděli, že se ustanovila nějaká Liga národů UEFA a česká reprezentace je díky koeficientu v její druhé lize na celkovém 23.místě. Vysvětlení systému je následující: národní týmy jsou rozděleny do čtyř lig podle výkonnosti, mezi kterými se bude postupovat a sestupovat. Samotné ligy budou dále rozděleny do čtyř skupin o třech až čtyřech týmech. Liga národů by měla doplňovat kvalifikaci na Mistrovství Evropy ve fotbale, osm nejlepších týmů z Ligy (a zároveň přímo nepostupujících z kvalifikace na ME) by se mělo utkat v baráži o čtyři postupová místa na ME. Tato liga národů UEFA by měla nahradit přátelská utkání, čili ta přípravná. Nikde jsem se nedočetl, jestli se bude taky moct ve druhé půlce tohoto ligového zápasu vystřídat skoro všechny hráče na lavičce, aby si je trenér oťukal. Začne se na podzim 2018.

Do nové U-21, Lvíčat nakoukne i obránce Michal Szurzyn, aktuálně na hostování ve druholigových Pardubicích. U-21 hraje dva zápasy kvalifikace se San Marinem a s Moldavskem. Na srazu se potká i s trenérem Jílkem, který v tomto týdnu prodloužil smlouvu do června 2019. V U-20 zástupce Sigmy chybí, v nominaci U-19 na kvalifikační zápasy jsou Denis Gröger, Lukáš Neuer, Jiří Sláma a Pavel Zifčák.

Sigma výhrou nad Teplicemi dosáhla 380. ligové výhry vůbec (tj. včetně účastí ve federální lize). Sedmi výhrami za 12 kol už dosáhla většího počtu výher, než za celou sezónu 1982/83 (5 výher), 2006/2007, 2015/2016 (po 6 výhrách) a srovnala sezóny 1999/2000 a 2013/2014. Myslím, že si můžeme gratulovat k záchraně a zvýšit cíle směrem k pohárovým příčkám. Trenér Václav Jílek se dostal se 32 ligovými zápasy v pozici hlavního trenéra na 8.místo tabulky trenérů Sigmy, tři zápasy ho dělí od trenéra Radolského. Pokud by dodržel nově podepsanou smlouvu až do konce, vyšplhal by se až na 4.místo za trenéry Brücknera, Uličného a Psotku. K tomu by pro porovnání samozřejmě slušelo doplnit i účast v Evropských pohárech nebo výhra v poháru.

Pokud s poněkud letargickými fanoušky Sigmy může něco zatřást, tak kromě dalších výher by to mohlo být i dění kolem prodeje Androva stadionu městu, převedení jeho akcií opačným směrem a nalezení nového strategického partnera klubu včetně změn ve vedení klubu. V tomto směru jsme mohli jen zaznamenat novou informaci, že městu se zdá 180 mil. Kč za stadion moc…

 

Podobné články