Spojené tribuny SIGMA

Spojené tribuny – Sigma United, UltrasSigma, Modrobílá garda, Hanácká Legie, Blázni ze Stadionu a další

Jsme fanoušci Sigmy. Ano nemluvíme za všechny fanoušky, respektujeme různé pohledy na situaci v klubu a na možná budoucí řešení, ale určitě nám záleží na naší Sigmě a její osud nám není a nebude lhostejný. Takhle to dál nejde! Je třeba konečně vyburcovat nejen olomouckou, ale celou hanáckou veřejnost. SIGMA je klubem celé Hané!

Neradostné roky postupného upadání našeho klubu, roky zdánlivé rezignace, kdy Sigma přestávala lidi zajímat, čím dál prázdnější tribuny. Jednání klubu k jeho hráčským legendám, které nemá u nás obdoby. V médiích byla Sigma spojena s korupční kauzou, je prezentována jako klub, který musí rozprodávat svůj majetek a hráče, a přežívat díky podpoře města.

Najednou vnímáme, že se spustila lavina

Články a mediální vystoupení Michala Kvasnici z Deníku Sport, výstižné komentáře Davida Kobylíka a hodně ukázal i otevřený dopis Vlastimila Blaťáka. Dokázal přesně pojmenovat kostlivce, ukázal skandální informace, o kterých ti, co se okolo Sigmy pohybují, dávno vědí. Sigmaje najednou a konečně opět tématem, na sociálních sítí můžeme vidět a číst mnoho komentářů a sdílení jak fanoušků, tak i širší veřejnosti. Výstižně situaci shrnul i Robert Runták, bývalý a odejitý akcionář. Nepotěšil ani nedávný rozhovor s legendou Romanem Hubníkem, naopak zapadl do mozaiky, obrázku jak je Sigma vedena.

Ultras SIGMA již několik zápasů v řadě prezentují své trefné vzkazy vedení

SIGMA - protestní transparenty v sektoru domácích fanoušků na Andrově stadionu při utkání SIGMA vs. Bohemians

Asi všichni jsme hleděli na polepený stadion s plakáty prasečí hlavy s vzkazem „Prasata z vedení, vzdejte se velení“. Na takové akce nejsme tady úplně zvyknutí, ale i z tohoto je zřejmé, že nevole fanoušků proti vedení klubu je opravdu velká. Mediální dosah rovněž překvapil, v maximální míře souhlasné komentáře a hlavně se tímto i nefotbalová veřejnost mohla dozvědět o problémech v klubu.

A reakce vedení – typické. Předseda představenstva klubu pan Konečný místo odpovědí na otázky arogantně vyhrožuje soudy. Místopředseda představenstva a sportovní manažer pan Minář se snaží naopak ukázat hezkou tvář a zve všechny kolem na pivo, kde určitě vysvětlí, jak dělá vše nejlépe a že bez něho by teď hrála Sigma divizi. Jen poznámka pod čarou – když už byla povolána policie vyšetřit kdo plakáty vylepil, možná se lépe mohli zajímat a začít vyšetřovat kostlivce uvnitř klubu? Co například generální plná moc pro Jaromíra Gajdu?

SIGMA za posledních 15 let v kostce (od korupční aféry):


Majetkové problémy

 • Výrazný odliv partnerů a sponzorů. Byly doby, kdy pro místní firmy a podnikatele bylo ctí podporovat klub.
 • Výprodej veškerého majetku, prakticky vše co šlo prodat už je prodané a jak se ukazuje často i velmi nevýhodně. (pro klub, pro někoho jiného možná výhodněji?)
 • Podivná vlastnická struktura klubu, ze které není vůbec patrné kdo nebo co vlastně klub vede a komu patří. Spolek, do kterého byli přijímáni jen vybraní jedinci, loajální ke klubu a vedení, uzavřený fanouškům. Je velmi složité dohledat někoho, kdo vlastně šéfuje, na základě jakého mandátu a komu se například sportovní manažer zodpovídá.

 • Sportovní problémy

 • Dva sestupy z nejvyšší soutěže, dříve něco nemyslitelného. Obrovské sportovní neúspěchy, pod kterými je přímo podepsaný sportovní manažer pan Minář. Fanoušci, které tyto pády (ale i korupční kauza) odradily, už se
  nepodařilo dostat zpět na tribuny Androva stadionu.
 • Jediná účast v předkole evropských pohárů. A schválně kolik evropských účastí bylo za těch předchozích 15 let? Všichni víme kolik slavných soupeřů se představilo na Andrově stadionu?
 • Práce s vlastními odchovanci. Pozor nezpochybňujeme nutnost prodeje hráčů. Sigma byla vždy regionální klub, který dbal na výchovu své mládeže a její následné začleňování do A-týmu. Také ale dokázal přivést vhodné posily, jak ze zahraničí, tak domácí, které se staly platnými členy týmu a mnohdy miláčky publika! Toto přinášelo úspěchy jak v naší lize, tak i v Evropě. Dnes jsme svědky pravého opaku, naši odchovanci jsou základními pilíři v jiných českých klubech. Když už se podaří vychovat talent, který se prosadí i v Áčku, jen se čeká na první možnost, kdy ho zpeněžit. U nás pak hrají přestárlí odpadlíci bez jakéhokoli vztahu k městu nebo Hané, hráči bez smlouvy, po zranění, nebo bez formy. A posily ze zahraničí? K tomu se snad nemá cenu ani vyjadřovat. Samozřejmě čest výjimkám, kteří vzali možnost hrát v Sigmě za své a dělají to celým srdcem!

 • A hlavně!

  Absolutní ztráta důvěry veřejnosti. Sigma už skoro nikoho nezajímá nebo lidé vnímají jen spoustu negativ, které se k ní pojí. Důkazem jsou čím dál prázdnější tribuny Androva stadionu.(mimo zápasů s pár top soupeři je reálná návštěvnost na lize max. 2000 fanoušků)


  Sigma vyklízí pozice, značka trpí, legendy se nerespektují

  Sigma je dnes klub, který nedokázal navázat na své úspěchy z minulosti, který si neváží vlastní historie nebo hráčských legend. Přestože klub neustále prezentuje, jak je vše vlastně v naprostém pořádku. Dlouholetá kritika fanoušků byla přehlížena. Kde vedení klubu může vzít tu drzost, že rozprodá majetek, který jejich předchůdci tak pracně vybudovali. Co se podařilo za posledních 10 let vybudovat konkrétně jim? Olomoucký patriot Josef Ander, respektive jeho rodina daruje stadion nezištně klubu. Dnešní vedení klubu reprezentované zejména pány Konečným, Ficnerem a Majorem ho rozprodá.

  Lidé ve vedení sledují jen vlastní zájmy a práce generací jejich předchůdců je jim úplně ukradená. V neposlední řadě upozorňuje, že toto vše je podporováno i ze strany města Olomouce. Proč město financuje klub, který dělá takovou špatnou reklamu? Jsou to veřejné peníze, peníze nás všech. Proč by mělo město financovat klub, na který už skoro nikdo nechodí. Hanáci se za svůj klub, konkrétně za jeho vedení stydí. Proč radši město nedá tyto peníze na mládežnický nebo amatérský sport?

  Co konkrétně požadujeme?

 • 1. Odchod hlavních viníků současného stavu, jejich rezignace na funkce v klubu. Za stav v jakém se Sigma nachází a který jsme popsali výše jsou zodpovědní minimálně tito: Petr Konečný, předseda představenstva a.s., člen výboru spolku Ladislav Minář, sportovní manažer, místopředseda představenstva a.s., člen výboru spolku Jiří Ficner, finanční manažer, sportovní manažer, místopředseda představenstva a.s., člen výboru Martin Major, dozorčí rada klubu
 • 2. Úkol pro členy vedení klubu (mimo výše jmenované) – aktivně hledat potenciálního budoucího silného partnera, který do klubu vstoupí – jako majitel, mecenáš, sponzor. Důvěryhodný partner s jasnou vizí dalšího rozvoje klubu.
 • 3. Chceme, aby se vedení města Olomouce začalo aktivně zajímat o všechny přešlapy a o pomalou zkázu nejslavnějšího a největšího klubu v regionu. Politická reprezentace města zastupuje nás, občany Olomouce. Proto apelujeme na vás na všechny, obracejte se na radnici a svoje zástupce v Radě a Zastupitelstvu města. Město nejen že je spoluvlastníkem Sigmy, je také vlastníkem stadionu. Město = MY.
 • 4. Požadujeme otevřené jednání klubu. Možnost vstupu fanoušků do spolku SK Sigma Olomouc MŽ, z.s.. Místo pro zástupce fanoušků ve Výboru Spolku. Lidé ve vedení klubu nemohou být nekontrolovatelní, neodvolatelní, a přitom mít veškerou moc soustředěnou ve svých rukách.
 • Spojené tribuny – Sigma United

  Odkazy na mediální vyjádření všech stran
  Michal Kvasnica v Liga na ruby
  Vyjádření vedení klubu SK Sigma Olomouc
  David Kobylík ve svých střípcích na stránkách Denik.cz
  Otevřený dopis Vlastimila Blaťáka předsedovi představenstva Petru Konečnému
  Problematická plná moc v z.s.? Uvidíme
  Rozhovor Romana Hubníka pro iSport.cz
  19:19 nejvyšší čas konat!

  Podobné články