Událost sezóny? Fanoušci na tribuně

S ohledem na výsledky Sigmy v letošním kalendářním roce musím považovat za největší událost roku to, že se někteří z nás konečně dostali na tribunu Androva stadionu. Čirou náhodou to vyšlo na zápas s aktuálně čerstvým obhájcem titulu.

Slavia v zápase nijak nezazářila, šancí měla poskrovnu, přesto díky jedné standardce získala očekávané tři body.

Zápasu mohli přihlížet jen permanentkáři, kterým se chtělo absolvovat testy na Covid 19. Sigma umožnila fanouškům se zdarma otestovat den před zápasem i přímo před zápasem. Já absolvoval nedělní předzápasový test v tělocvičně Sigmy a celá procedura zabrala cca ¾ hodiny, včetně zhruba půlhodinové fronty.

Přijít s vyplněnými papíry o absolvování testu a permanentkou až půl hodiny před zápasem nemuselo stačit. U každého vchodu na hlavní tribunu se vytvořila zhruba půlhodinová fronta, takže někteří později příchozí se dostali na zápas o něco později.

Rozesazení v sudých řadách a na sudých sedačkách a s respirátorem na obličeji ale i ti, co přišli později, o nic nepřišli.

Komorní utkání, s komorní atmosférou přerušovanou Ultrasáky zpoza plotu

V komorní atmosféře, kterou u brány mezi severní a západní tribunou skandováním oživovali ultras, jsme viděli zápas odehrávající se převážně mezi šestnáctkami a největší nebezpečí mezi oběma brankami vždy hrozilo jen ze standardek. Sigma se snažila napadat hodně vysoko a to dělalo Slavii potíže, ale občas se jí to podařilo po křídlech trochu rozběhat. Sigma evidentně trpěla nedostatkem sebevědomí a velkým množstvím nepřesností, které bránily dohrát některé akce do kloudného konce.

Přítomní diváci domácí hráče za každou povedenější akci odměňovali potleskem, skandování se však objevilo až v závěru, když už Slavia vedla. Sigma mohla brát s trochou štěstí bod, stačilo z dobrých pozic při trestných kopech trefit branku.

Olomoučtí hráči sice projevili dostatek snahy, ale na zisk bodu to nestačilo. Ovšem ve srovnání s předchozím zápasem v Jablonci to byl naprosto diametrálně odlišný výkon. Něco tak otřesného, jako v Jablonci jsem v podání Sigmy už dlouho neviděl. Vést 1:0, hrát proti deseti a podat tak zbabělý výkon, to se hned tak nevidí. V zápase si odbyl debut Ondřej Hapal. Zahájil tak další rodinnou ságu otec- syn v dresu Sigmy, celkově pátou. Radek Látal dal svůj první ligový gól.

Trenéra Látala čekají na lavičce Sigmy poslední tři zápasy. Končí mu smlouva a novou nedostane. Očekávání, která jsme od něj na začátku měli, nesplnil.

Proti Slavii poslal na hřiště dalšího debutanta, celkem 30. hráče v sezóně, poprvé po zimním přestupu naskočil Jean Luc Assoubre (*1992). To by mě zajímalo, s jakým očekáváním tento hráč přichází. Možná podhrot, možná křídlo. Uvidíme, jestli bude pasovat i nástupci trenéra Látala.

  1. kolo – neděle 02.05.2021, 15:00 , Střelnice. FK Jablonec – SK Sigma Olomouc 3:1 (1:1). Branky: 45. z pen. a 65. Schranz, 68. Doležal – 13. Radek Látal. Rozhodčí: Julínek – Nádvorník, Vlček – Hrubeš (video). ŽK: Kratochvíl, Schranz, Považanec – Poulolo, Vepřek, Hála, Breite, Radek Látal. ČK: 30. Kratochvíl (Jablonec). Diváci: 392 (omezený počet). Jablonec: Hanuš – Štěpánek, Kubista, Zelený, Krob – Pleštil (69. Pilař), Považanec, Kratochvíl, Jovovič (89. Smejkal) – Schranz (78. Hübschman) – Doležal. Trenér: Rada. Olomouc: Mandous – Radek Látal, Štěrba (82. Hapal), Beneš, Vepřek (72. Zifčák) – Poulolo (66. Sladký) – Hála (66. Šíp), Breite, Houska, Daněk – Nešpor (72. Chytil). Trenér: Radoslav Látal.
  2. kolo, neděle 09.05.2021, 17:00 . Andrův stadión. SK Sigma Olomouc – SK Slavia Praha 0:1 (0:0). Branka: 78. Kuchta. Rozhodčí: Marek – Paták, Novák – Klíma (video). ŽK: Hubník, Poulolo, Daněk, González, Radek Látal – Zima, Oscar. Diváci: 967 (omezený počet). Olomouc: Mandous – Radek Látal, Hubník, Poulolo (60. Beneš), Zmrzlý (79. Mihalík) – Breite – González, Houska, Daněk (82. Assoubre), Hála (60. Sladký) – Nešpor (60. Chytil). Trenér: Radoslav Látal. Slavia: Kolář – Bah, Kúdela, Zima, Oscar – Holeš – Van Buren (55. Sima), Provod (19. Hromada), Stanciu (46. Olayinka), Lingr (55. Tecl) – Kuchta (82. Hilál). Trenér: Trpišovský.

Sigma aktuálně prokazuje nejhorší formu z celé ligy, tak špatnou sérii v posledních pěti zápasech nemá nikdo z 18 účastníků. O remízového krále bojuje s Bohemkou, oba mají po 12 remízách. Sigma už tři kola žádnou nepřidala, remízy nahradila prohrami.

Doma Sigma vyhrála naposledy 20. února.

Dění v lize

Ve Zlíně skončil trenér Páník, v Plzni Guľa. Opava je druholigová, Brnu a Příbrami se každým kolem šance na udržení rapidně snižují. Postup Hradci vychytal exsigmák Michal Reichl, který v polovině svých 10 odehraných zápasu vychytal nulu.

Po dohrávce zápasu Sparta – Plzeň (3:1) mají už konečně všechny týmy stejně zápasů, Slavia je mistr a o druhé místo to mají rozdané Jablonec se Spartou. Na Slovácko nakonec možná to čtvrté místo zbude, Plzeň ztrácí čtyři body.

V sobotu čeká Sigmu zápas na hřišti poslední Opavy. Motivace obou týmů je v háji. Když už nic, fanouška by snad mohla potěšit nějaká výrazná přestřelka v hodně otevřeném zápase. Nejlepší střelec Opavy Nešický má ale jen 4 góly, ovšem jen za půl sezóny v Opavě. Zato obrana je hodně děravá s průměrem rovné dva góly na zápas.

Ať už je tahle sezóna za náma!!!

Podobné články