Máme za sebou dlouho očekávaný šlágr jara, ve kterém jsme se doma utkali po více než 10 letech s Opavou. Utkání, jenž přinášelo velká očekávání. Pro hosty to byl patrně výjezd z kategorie nejatraktivnějších za poslední roky. Pro nás zase velká zkouška toho , jak obstojíme po delším čase na domácí půdě proti velmi kvalitnímu soupeři.
Závěrečné pyro

V týdnu před zápasem vrcholí všemožné přípravy fanoušků. Snažíme se mobilizovat síly, neboť je zcela jisté, že hosté jsou nahecovaní a neponechají nic náhodě.
Teď už k samotnému zápasu. Začnu hned obsazením kotle, který byl sice na naše letošní druholigové poměry slušně zaplněn, avšak to bychom nemohli mít za soupeře Opavu! Na tak atraktivního soupeře je to sakra slabé. Nejspíš je tedy naše maximum, jinak nevím, co zajímavějšího v druhé lize byste ještě chtěli?
Fandění tentokrát řidili oba dva naši spíkři, kteří se museli otáčet a bylo to vcelku znát na supportu, který měl oproti jiným zápasům větší tempo a grády. Bohužel náš stálý nešvar spočívá v celkovém přístupu většiny kotelníků. Někdo řve na max, většina „řve“ na půl nebo na čtvrt huby. To stačí možná na Varnsdorfy či Sokolovy, ale na početné tábory hostů ani ve snu! I přesto se našly okamžiky, které snesly přísnější parametry. Vypíchl bych určitě sektorové přeřvávání „Modrobílých“. Za jedno velké pozitivum také považuji skutečnost, že jsme se konečně věnovali supportu vlastnímu týmu. Nikoli buranskému vyjebávání všech a všeho, jak mají někteří ve zvyku.
Venca Vašíček při hlavičce

Taktéž byly odprezentovány dvě choreografie. První velká plachta nesla vzkaz jasný. Druhá menší choreografie měla připomenout smutné třetí výročí našeho zesnulého kamaráda Nikiho. Vzhledem ke komplikaci s přesunem posledního podzimního zápasu proti Varnsdorfu se to nechalo až na Opavu. Ke konci zápasu probíhá ještě menší pyro vložka – ohně, modré a bílé dýmy a stroboskopy.
Choreo opavských

Opavští předvedli dvě zdařilé prezentace a kvalitní support. V sektoru jich bylo prý 380 ks. Víc asi nemá cenu dodávat – prostě kvalitní soupeř.
Suma sumárum. Zápas nám mnohé naznačil a ukázal, většinou spíš nedostatky. Náš support hodnotím jako průměrný, s ohledem na velikost zápasu však jako nedostatečný. Počet lidí v kotli slabota, chtěl bych ale věřit, že pořád máme na víc! Alespoň prezentace a pyro se podařily. S ohledem na prvoligové zápasy je stále co dohánět, pokud tedy chceme hráčům vytvářet bouřlivé domácí prostředí…

Další fotografie na FB Sigmaolomouc.cz
olomoucké choreo

Podobné články