Šance na 70? Vysoká

Sigma v sobotu vyhrála ve Zlíně a díky tomu, že Liberec ztratil dva body na Baníku, získala na něj rozhodující náskok a nemůže v lize skončit hůř než pátá. Tím pádem je jasné, že na podzim bude hrát minimálně druhé předkolo Evropské ligy.  Ale tím její ambice nekončí, už o tom hovoří všichni. Ve hře je třetí příčka a tím i jistota účasti přímo ve skupině Evropské ligy a balík minimálně 70 miliónů Kč.

Ševci? Nuda. Na hřišti i v hledišti. SIGMA válela

Začátek zápasu byl docela divoký, SIGMA se nedostala víc prvních pět minut vůbec za půlku a Zlín jednou docela nebezpečně zahrozil, jenže pak se Sigmě povedla jedna z nejkrásnějších kombinací sezóny. Kapitán Vepřek vypíchl na levé straně obrany soupeři balón, potáhl ho za půlku a neskutečně přesným křížným pasem našel na pravé straně rozběhnutého Tomáše Zahradníčka, ten ze druhého dotyku poslal do běhu míč za obranu Jakubovi Plškovi, který to dal z první pod sebe před bránu, kde to neměl Jakub Řezníček absolutně žádný problém zakončit. Fakt úžasná akce, jejíž realizace skoro od rohového praporku vlevo od naší brány až do gólu trvala pár vteřin. Sigma převzala otěže utkání a až na pár výjimek je nepustila z ruky až do konce. Netvrdím, že Zlín neměl žádné šance, Miloš Buchta si docela zachytal, ale průběh byl podobný jako v Karviné, pochybnosti o výhře jsem vůbec neměl. Gól jsme dostali z ničeho a je to docela výstraha, protože dost podobný gól dala i Sparta v Jihlavě, které to na sice upocenou, ale výhru stačilo. Přitom Jihlava měla sama několik tutovek a mohla Spartu odrovnat z několika závarů, které nedokázala zakončit. Škoda. Ale zpět do Zlína. Fantastický kotel plný modrobíločerných vlajek fanoušků Sigmy zcela ovládl atmosféru zápasu. Tolik fanoušků Sigmy jsem na výjezdu už hodně dlouho neviděl. Tipuji tak sto padesát fans (bylo to 179 v sektoru hostí a mnohem více po celém stadionu). Fakt paráda.

Druhý gól do poločasu byl opět dílem Jakuba Řezníčka, do šance ho vyslal kolmicí David Houska. Obstřelení Boba Zlámala šlo do brány, ale dobíhající stoper vlastní dorážkou obral probuzeného střelce o gól. Definitivní odpustek fanouškům Sigmy si Řezníček vystavil ve druhé půlce perfektním náběhem za obranu a převzetím dlouhé přihrávky od Šimona Falty, kterému míč na nohu před tím přihrál zlínský stoper a smolař zápasu Bačo. Řezníček si pak na Baču ve vápně počkal, seknul mu to do jeho protipohybu a s přehledem obstřelil Zdeňka Zlámala. Do stejných míst to Bobovi poslal i při čtvrté brance David Houska, kdy v podstatě sami s Pavlem Moulisem vyškolili celou obranu Zlína.

Zkrátka nejlepší jarní výkon Sigmy

Zlín sice párkrát nebezpečně zahrozil, ale SIGMA také nedotáhla některé akce do úspěšného konce. Celkově jsem byl s výkonem hodně spokojen, skoro bych řekl nadšen. Parádní, sebevědomý výkon, který v člověku vzbuzoval pocit, že se nemůže během zápasu nic špatného stát. Dokonce ani rozhodčí Královec zápasu nijak neubral. Zlínu se mohlo žlutit už od začátku, ale říkal jsem si, že pokud udrží stejný metr pro všechny, bude jen dobře. Což se stalo. SIGMA se žádným zákrokem žluté ani nepřiblížila, všechno klaplo, tak jak mělo a do boje na Spartu jdou všichni, kdo budou mít zdravé ruce a nohy, tedy ty hlavně…

28.kolo HET ligy: FC Fastav Zlín – SK Sigma Olomouc 1:4 (0:2). Branky: 52. Železník – 7. a 54. Řezníček, 42. vlastní Gajič, 89. Houska. Rozhodčí: Královec – Mokrush, Vít. Diváků: 4112. Zlín: Zlámal – Matejov, Bačo, Gajič, Bartošák – Jiráček, Hnaníček – Ekpai (46. Vukadinovič), Hronek, Holzer (67. Beauguel) – Železník (83. Džafič). Trenér Vlastimil Petržela.

SK Sigma: Buchta – Hála, Radakovič, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček, Houska, Plšek (89. Yunis), Falta (80. Moulis) – Řezníček (70. Polom). Trenér Václav Jílek.

Finále na ostří nože sparta a bolka

Zvýrazňovat čtvrtou kartou ohrožené hráče Sigmy už nemá ani cenu. S Boleslaví musí vyhrát Sigma v posledním kole za každou cenu a hráči jako Texl, Moulis, Polom, Manzia nebo Sladký se určitě na základní sestavu třepou víc než dost. Víc vykartovaných hráčů by už asi byl problém, hlavně pak s tím, kdo by střídal… Celkem je ohrožených sedm olomouckých hráčů (včetně Sladkého, který poslední dobou nehrává).

V sobotu na „Toaletné“ půjde o hodně. Očekávám opět velkou podporu fans Sigmy. Proti SIGMĚ určitě nenastoupí Václav Kadlec, který se v Jihlavě zranil. Vlčák Kalvach se může s chutí zakousnout do Stancia, bude to pro něj velká výzva. Těším se…

Podobné články