Sobotní 29.kolo se vzájemnými zápasy kandidátů na Evropu a také na sestup, to bude něco! Sigma si to rozdá na Letné se Spartou o třetí místo, Jablonec hraje na Slavii. Plzeň si asi potvrdí titul doma s odevzdanými Teplicemi (naposledy doma s Brnem 1:4). Další perly vybírám: Karviná-Baník a Slovácko-Zlín. Parádní los na závěr. Všechny zápasy začnou v 16:00 hodin.

Obvykle to nedělám, ale hodím to sem, ať to máme na očích:

Čelo tabulky HET ligy
Pořadí Mužstvo Odehr. kola Vítězství Remízy Prohry Skóre +/- Body
1. FC VIKTORIA PLZEŇ 28 18 6 4 48:21 +27 60
2. SK SLAVIA PRAHA 28 16 8 4 46:16 +30 56
3. SK SIGMA OLOMOUC 28 14 10 4 38:21 +17 52
4. FK JABLONEC 28 14 8 6 44:26 +18 50
5. AC SPARTA PRAHA 28 13 10 5 42:25 +17 49

Jak to bude dál?

Pro konečný výsledek budou při bodové shodě důležité vzájemné zápasy, tady jsou:
Sigma – Slavia 1:1, 3:1
Slavia- Jablonec 1:1, 29. kolo
Slavia- Sparta 2:0, 3:3
Sigma- Jablonec 0:0, 0:0
Sigma- Sparta 1:0, 29. kolo
Jablonec- Sparta 0:3, 0:2
Z toho je vidět, že na vzájemné zápasy z toho nejhůř vychází Jablonec, který zatím neporazil ani jednoho ze svých sousedů v aktuální tabulce.

Na Spartě se nevyhrává, ale vyhrát se dá

Na Spartu se nejezdí vyhrávat, ale jednou za čas se tam vyhrát dá. Když jsem viděl ten její matný výkon v Jihlavě, říkal jsem si, že by to mohlo jít. Ale každý zápas je jiný, takže se nechme překvapit. Sigma pojede na zápas kompletní a určitě tam bude chtít vyhrát a dávám ji velké šance. A trefit by se mohl třeba kapitán Michal Vepřek, střelec vítězné branky ve finále poháru právě proti Spartě v roce 2012. Na zlínské Letné se už solidně zastřeloval, k druhému ligovému gólu v životě měl hodně blízko. Teď už by mohl vědět, jak na to. Sparta bude oslabená o zraněného Václava Kadlece. Na lavičku Sparty usedne exsigmácké trio Hapal (trenér), Kováč (asistent trenéra) a Baranek (vedoucí mužstva). Všichni tři za Spartu i hráli. Václav Jílek, kromě toho, že tam dělal asistenta, tak má dokonce jeden zápas za Spartu jako hlavní trenér ve 30.kole sezóny 2011/12. Sparta je i letos definitivně venku ze hry o Ligu mistrů a kádr napumpovaný desítkami miliónů dosáhne maximálně na Evropskou ligu, či spíše, doufejme, jen na nějaké předkolo.

Na opačné straně tabulky je situace rovněž velmi zamotaná. Druhého sestupujícího se neodvažuji tipovat. Čeká nás ještě hodně vzájemných zápasů ohrožených mančaftů.

24 let od posledního bombarďáka

Jakub Řezníček ve Zlíně konečně naplnil 100% toho, co se od něj celou dobu očekávalo. Sice měl doteď na kontě čtyři branky, ale v podstatě pomohl týmu právě jen v těch dvou zápasech se Slováckem a na Dukle, kdy skóroval. Jinak to byla docela bída. Teď k tomu přidal další zápas a další branky, znamenající výhru. Celkem jich už má šest, čímž pro mě už překročil normu minimálně pěti branek, kterou jsem si mu před sezónou stanovil. S půltuctem gólů za první půlrok v dresu Sigmy se dostal na úroveň rovněž šestigólových kanonýrů Miroslava Příložného, Milana Kerbra a Radka Onderky. Nejvíc má nepřekonatelný Radek Drulák – 12 branek. To už asi Řezníček za ty dva zápasy nestihne, hlavně ale neusnout na vavřínech a ještě něco přidat. Už teď ale můžu konstatovat, že takového bombarďáka, který by přišel do klubu a hned v první půlsezóně dal tolik branek, jsme tady neměli 24 let!  Od debutu Radka Onderky na jaře 1994, kdy přišel z Baníku. Po letech posila do útoku nevyhořela, naopak!!!

Nový majitel, story sama pro sebe

Ani se mi teď před zápasem nechce pitvat čachry kolem akcií Sigmy. Podle nově zveřejněných zpráv z obchodu stejně sešlo, ale bude toho ještě hodně co k vysvětlování. Díky skvělé práci trenéra Jílka a jeho týmu, který se zatím nestihl rozprodat (je možné že toto už není zcela pravda) a po letech směřuje do Evropy, lze však ještě stále vidět blikající světýlko na konci celého tunelu…

Věřím a doufám, že se již brzy dozvíme nějaké pozitivní zprávy. Jak v souvislosti s novým majitelem tak i k zmizení dlouholetého člena představenstva Sigmy Olomouc, pana Miroslava Petříka. Který je už déle než týden nezvěstný a hledá ho policie ČR.

Podobné články