Příbram – Olomoučtí fotbalisté se po reprezentační přestávce vydali k zápasu osmého kola Fortuna Ligy do Příbrami, aby prolomili bídnou sérii pěti prohraných zápasů v řadě. To se ale nepovedlo. Sigma zapsala sedmou porážku z osmi dosavadních kol a dále se topí v sestupových vodách. Příbramský klub, který vede boss Jaroslav Starka opustil v reprezentační pauze mladý Jan Matoušek, který předváděl v úvodu tak kvalitní výkony, že si jej z hostování stáhla pražská Slavia. I bez jeho účasti na hřišti si na příbramský stadion Na Litavce v sobotu odpoledne našlo cestu necelých pět tisíc fanoušků, což je na poměry domácích velice slušná návštěva.

První půle bez branek

Sigma vstoupila do utkání aktivně. V jedenácté minutě se do první šance zápasu dostal Falta, který napřáhl ke střele z velkého úhlu, ale jeho střelu domácí brankář Švenger vytáhl na roh. Po něm přišla druhá olomoucká šance. Plškova hlavička jen těsně minula pravou tyč Švengerovy brány a v hledišti to jen zahučelo. Do další dobré šance se ten stejný hráč dostal po půl hodině zápasu, když mu míč ideálně na šestnáctku naservíroval Šimon Falta. Plškovi však rána vůbec nesedla, vyslal ji vysoko nad a z další dobré zase nic nebylo. Příbram se dostala ke své jediné šanci první půle v jednačtyřicáté minutě po rohovém kopu, který výborně zahrál Květ. Jeho centr si našel Soldát, hlavičkou přehodil vyběhnuvšího Buchtu, ale míč nakonec skončil těsně nad.

Zápas rozhodl matador Slepička

Druhá půle rozhodla o tom, že tři body zůstaly v Příbrami. V osmapadesáté minutě si našel v šestnáctce přihrávku Ghaňana Antwiho zkušený Miroslav Slepička, který se šikovně s míčem otočil kolem olomouckých obránců a Příbram vedla 1:0. Sigma hledala odpověď marně. Naopak Slepička ještě mohl patnáct minut před koncem přidat druhý gól. Olomoucký stoper Kotouč totiž podcenil jejich vzájemný souboj a příbramský útočník se sám ocitl tváří v tvář Miloši Buchtovi. Ten ale vytáhl dobrý zákrok a držel šance Sigmy na bodový zisk. Ten mohl deset minut před koncem vystřelit z volného přímého kopu David Houska, ale jeho pokus ze dvaceti metrů letěl až strašlivě vysoko nad bránu a Švenger v bráně mohl zůstat ledově klidný. Poslední šanci poté Sigma promrhala minutu před koncem, když po rohovém kopu Zahradníček hlavičkoval pouze doprostřed brány. Olomouc tak zapsala šestou porážku v řadě a je na předposledním místě tabulky. Příbram poskočila na šesté místo.

sestřih: isport.cz