S body z utkání proti Spartě mohl počítat jen největší optimista, takže tentokrát byly důležitější výsledky našich soupeřů. Bohužel, Jihlava výhrou na Dukle jen potvrdila odstředivé tendence od pásma sestupu. Nyní se před Sigmu na poslední nesestupové místo propadla Příbram. Rozdíl činí pět bodů, reálně je to ovšem šest, protože Sigma má s tímto vrcholně nesympatickým mužstvem horší vzájemné zápasy. Sigma bohužel právě tyto zápasy s týmy ze spodku tabulky nezvládá a to je ten největší problém. Je sice hezké vidět, že Sigma bojovným výkonem a díky čarování gólmana Buchty, do posledních minut drží naději na překvapivý výsledek s Plzní nebo Spartou, ale pak vždy přijde rozčarování v podobě kolapsu s týmy jako je Brno, Baník nebo Jihlava.

Zápas se Spartou to opět potvrdil: ve sporných situacích tahá Sigma vždy za kratší konec. Boží ruka „supermana“ Váchy je vlastně vztyčeným prostředníčkem vůči Sigmě, jejím fanouškům a vzkazem: Nemáte šanci. Každý týden se potvrzuje, jak špatně na tom Sigma je nejen po sportovní stránce, ale že to to jaksi poněkud hapruje i v zákulisí a ne jenom posledních čtrnáct dní.

Sigma opět nedotáhla několik nadějných akcí do konce. Mahmutovič se až na tu hlavičku, kterou mu vyrazil Vácha, k ničemu nedostal, obrana chybovala i ve chvílích, kdy nebyla pod tlakem. Nad ostatní čněli Ordoš, snaživý Ševčík a hlavně gólman Buchta. Špatně nezahrál ani Plšek. Beci nestíhali, hlavně Krejčí si tam dělal, co chtěl.

Miloš Buchta nastoupil poprvé jako kapitán týmu. V těchto pro tým těžkých chvílích se ukazuje jako skutečný lídr a velká osobnost, ohromně si věří a snad je hledání toho pravého kapitána u konce.
SK Sigma Olomouc – Sparta Praha 0:2 (0:0). Branky: 57. Mareček, 90. Juliš. Rozhodčí: M. Paták – Wilczek, Ratajová. ŽK: Ordoš – Frýdek. Diváci: 8019. SK Sigma: Buchta – Zahradníček, Šindelář, Radakovič, Vepřek – Plšek, Falta – P. Ševčík (88. Chorý), Ordoš, Navrátil (81. Malec) – Mahmutovič (58. Petr). Trenér Václav Jílek.

Protože však naděje umírá poslední a Sigmu čekají dva zápasy, ve kterých musí nutně uhrát výhry, je ještě stále příležitost (zřejmě poslední), zateoretizovat si. Zajímavý pohled totiž ukazuje tzv. tabulka pravdy, kde Sigma (-18 bodů) zase až tak neztrácí. Z tohoto pohledu jsou pro nás ve hře stále tři soupeři. Příbram, která má -15 bodů (na jaře bod a nula vstřelených branek), jede příští kolo do Jihlavy (také -15 bodů, ale teď 2 x po sobě vyhrála). Posledním do party je na jaře úplně nejhorší Zlín (-12 bodů v tabulce pravdy a na jaře vše prohrál). Takže pokud ve Zlíně vyhrajeme, v tabulce pravdy se na něj dotáhneme.Vyhrát ve Zlíně je nutnost a poslední dva relativně sympatické výkony (relativně z důvodu mizerné produktivity) dávají určitou naději….

V poháru se dalo postoupit, ale to by si museli chlapci víc věřit v koncovce. To je fakt bída. Co my dostáváme za góly… Chudák náhradní gólman Spurný dostal během dvou zápasů s Plzní tři góly jeslema. Naopak Ordošovy góly jsou skutečné perly!

MOL Cup: odveta čtvrtfinále Sigma – Plzeň – 1:1. Branky: 22. Ordoš – 63. Kopic. Rozhodčí: Pechanec – Kubr, Pilný. ŽK: Jemelka – Krmenčík. Diváci: 1017. První zápas: 2:4, postoupila Plzeň. SK Sigma: Spurný – Hála, Rode, Štěrba, Jemelka (46. Falta) – Štěpán, Houska (72. P. Ševčík), Habusta, Ordoš, Petr – Chorý (64. Malec). Trenér Václav Jílek.

Kalendárium: 14.-20.3.
15.3.1959 se narodil Oto Vyskočil. Bohužel už není mezi námi (+23.5.2013). Postoupil se Sigmou 2x do ligy (1982 a 1984) a po překvapivém 4. místě ve federální lize si zahrál i dva zápasy poháru UEFA proti IFK Göteborg.

Události minulého týdne:

Za zmínku tentokrát stojí vysoká návštěva zápasu se Spartou, dvojnásobná proti letošnímu průměru. Pohled na zaplněné tribuny vypadal pěkně. Sparta holt táhne. Většina z těch svátečních diváků se zřejmě v hledišti zase dlouho neobjeví. Poznali se podle toho, že po druhém gólu se zvedli a odešli. Podobně neunesl střídání Aidin Mahmutovič, během hry zcela odříznutý na hrotu útoku. Po vystřídání okamžitě zmizel v kabinách. Nevím, jak se na tyhle hvězdné móresy dívají jinde, ale tady to nebývalo zvykem. Je pravda, že v olomouckém kádru už dlouho žádná hvězda nefigurovala. Trenéra Jílka čeká ještě fůra práce se srovnáním si kabiny.

Podobné články