V sobotu odehrála poslední utkání přípravy Sigma proti mužstvu Slovanu Liberec. Byla to generálka na „reálně jarní“ první kolo Het ligy, které v neděli odehraje Sigma s Viktorkou Plzeň. A jistě to nebude jednoduché utkání, na což nás mělo utkání s Libercem připravit. A podle našeho mínění i připravilo. Leč bohužel naladění na vítěznou vlnu se nekonalo. Můžeme jen doufat, že heslo divadelníků „Co se pos..e v generálce bude naživo OK“ se naplní beze zbytku.

Co se týče hry, tak v prvním poločase příliš nedařilo záložníkům a z toho plynulo i nevyužití posily Řezníčka, který jedinkrát vystřelil na branku (dosti platonicky). Za to my jsme inkasovali po akci libereckých. Brankář Buchta byl v pozici statisty. 0-1. Dobrou zprávou je, že jako čamrda lítal Michal Vepřek (i když nerozehrání kvůli zranění bylo vidět).

Do druhého poločasu vstoupilo obměněné mužstvo kdy Řezníčka vystřídal Yunis a záložníci Plšek a Falta byli nahrazeni Texlem a Hálou, což přineslo oživení hry. A velmi brzy též vyrovnání, díky obrovské hrubce Kerbra,jež malou domů ramenem překvapil svého gólmana. P. Jílek do mužstva šáhl ještě dvakrát, ale nic zásadního tyto změny nepřinesli. A protože Buchta nechtěl nechat brankáře hostí ve štychu, tak smolně nezvládl zpracovat malou domů. A zařídil tak konečný výsledek 1-2.

A nyní se již podívejte na fotky z utkání od naší fotografky Míšy Valsové.

Tady si můžete přečíst rozhovor s trenérem Jílkem po utkání ze stránek Sigmafotbal.cz