Sparta? Splněno

Kdo by to před posledním kole čekal, že se Sigma ještě nakonec posune alespoň na čtvrté místo před Spartu? Ta nakonec jako jediná nedokázala ze všech pohárových adeptů ve 30.kole vyhrát a tak poprvé v historii samostatné české ligy jsme v tabulce skončili nad Spartou, což je super výsledek sám o sobě. Navíc Sigma jeden ze vzájemných duelů vyhrála, už jenom tyhle dvě věci stačí k tomu, aby sezóna byla hodnocená jako úspěšná. Třeba takový Jablonec Spartě odevzdal všechny body a ke třetímu místu si tyhle chybějící vyzobal jinde (nikoliv však se Sigmou).

Nevyšlo jim

Druhým sestupujícím s Brnem je Jihlava, která sice na jaře dělala, co mohla, ale rozhodující zápas s Karvinou nezvládla a padá. Nakonec je tedy z mého pohledu dostihla ta odporná aféra s ponižováním fanoušků Sigmy (vyzouváním a natáčením s občankami před pěti lety), takže za mě OK, ať se na mě pan Zdeněk Tulis starší nezlobí. Na udržení v lize Jihlavě nestačilo ani třicet bodů, Karviná se ze záchrany na hřišti v Jihlavě radovala bez trenéra Josefa Muchy, který byl před tímto zápasem od mužstva odvolán. Metoda „tonoucí se stébla chytá“ sice zafungovala, ale doufám, že jen dočasně. Karviná by si za tyhle metody zasloužila příští rok z ligy vyhučet.

Nutné 3 body

Sigma potřebovala v zápase s Boleslaví vyhrát a vyhrála. V otevřeném zápase se střílely krásné góly z dálky, a jak už se stalo tradicí v jarních zápasech Sigmy, dělali chyby rozehrávající brankáři i obránci. Pokud se nemýlím, tak Sigma dala na jaře z podobné situace už třetí branku. Kromě toho jsme podruhé za sebou dohrávali v deseti a vynuceným střídáním to opět odskákal Jakub Řezníček, který tím nepřidal další ke svým šesti brankám. Náhradní gólman Michal Reichl se blýskl chycenou penaltou Magerovi. Jak na něj poradil Michalovi trenér gólmanů Lovásik. Pěkná nula na kontě.

30.kolo HET ligy: SK Sigma Olomouc – FK Mladá Boleslav 3:0 (1:0). Branky: 33. a 81. Plšek, 51. Falta. Rozhodčí: Houdek – Kříž, Pospíšil. ŽK: Matějovský, Jánoš. ČK: 62. Radakovič. Diváků: 5101. SK Sigma: Reichl – Sladký, Radakovič, Jemelka, Hála – Kalvach – Zahradníček (70. Moulis), Houska, Plšek, Falta (84. Manzia) – Řezníček (64. Kotouč). Trenér Václav Jílek. Ml. Boleslav: Poláček – Pauschek, Takács, Šušnjar, Křapka – Jánoš (76. Přikryl) – Konaté, Matějovský, Hubínek (63. Rada), Mareš – Ladra (58. Magera). Trenér Jozef Weber.

Osobní úspěchy „zaměstnanců“ SIGMY

Jakub Plšek se trefil letos už po jedenácté a skončil na děleném druhém místě tabulky střelců. Jak už jsem psal minule, naposledy dal záložník Sigmy víc branek v sezóně 2000/2001, Pavel Hapal dal tehdy 14 branek. Vynikající výkony v celé sezóně se projevily i v hodnocení jednotlivců. Trenér Václav Jílek byl vyhlášen trenérem sezóny, Miloš Buchta nejlepším gólmanem ligy a Václav Jemelka objevem sezóny. Gratulace! Uvidíme, jak to zamává s kádrem.

Kujeme nad plán, do Evropy

Sigma jako nováček překročila plán s udržením v lize a rovnou si to nastartovala do předkola Evropské ligy, sice „jen“ do třetího, ale Evropa je Evropa… Neřekl bych, že by se tato skutečnost stala nějakou mimořádně komentovanou událostí, jakoby nováčci postupovali do Evropské ligy každý rok. Průser (celkové páté místo) Sparty s internacionalizovaným předimenzovaným a přeplaceným kádrem přebil vše…

Podobné články