Sto let klubu SK SIGMA OLOMOUC

Sigma Olomouc letos slaví 100 let od založení klubu. Jedná se o naprosto mimořádnou událost, kterou si budeme celý rok připomínat. Klub začal tím, že zveřejnil logo speciálně upravené pro tuto událost, uspořádal velkou trachtaci v NH Hotelu, na kterou sezval legendy klubu (tedy né všechny) a uspořádal výstavu, která se koná v Šantovce od 22.1 do 28.2.2019 (měli jsme možnost vidět a určitě stojí za to se na ni zajít mrknout).

Oslavy tohoto velkolepého výročí ovšem zkalila zpráva, kterou uveřejnil klubový web.

Zemřel první Sigmák v Československé repre

Antonin Kramerius bývalý hráč SK Sigma Olomouc a Československé reprezentace – zdroj ČTK

15.1.2019 zemřel ve věku 79 let bývalý brankář Moravských Železáren Olomouc Antonín Kramerius. Do našeho klubu přišel v roce 1960 z olomoucké Dukly a v roce 1962 přestoupil do Sparty, kde chytal až do roku 1972. V letech 1970-1972 byl jeho spoluhráčem Petr Uličný.

Jestli se nepletu, tak se Antonín Kramerius stal vůbec prvním československým reprezentantem, který před tím hrál za náš klub. Za československou reprezentaci odchytal dva zápasy. Chytal na olympiádě v Mexiku v roce 1968. V sezóně 1964/65 se v dresu Sparty stal ligovým rekordmanem v počtu minut bez obdržené branky, nedostal gól 1017 minut v řadě (podle statistik FL.cz momentálně nejlepší je Petr Čech z „pouhými“ 902. minutami). Se Spartou získal 2x titul a jednou Československý pohár.

Čest jeho památce.

Zdroj fotografií ČTK & Profimedia.cz

Podobné články