Snad až s opravdu velkým časovým odstupem, a s přihlédnutím k dalším výsledkům, můžeme zhodnotit páteční účinkování Sigmy v Jihlavě.10153052_736870906353770_262917234_n

K zápasu hleděli fanoušci s velkou nadějí, protože Jihlava je soupeř, který se zkrátka porazit musí, i když před zápasem měla více bodů než Sigma. Do Jihlavy přicestovala asi dvacítka našich fans, mnoho z nich zůstalo doma vzhledem k minulým událostem na tomto stadionu.

Už začátek utkání však ukázal, že krize našeho týmu je mnohem, mnohem větší, než si kdykoli z nás byl ochoten přiznat. Už v 11. minutě padl do naší sítě první gól, který rozhodně nebyl náhodný – opět mu předcházel nedůraz a laxnost v obraně. Poté se Sigma snažila se zápasem něco udělat, ale právě tato pasáž ukázala herní zmar v plné nahotě. Pospíšil rozděloval míče, které buď útok, nebo kraje zálohy ztrácely, Jihlavě stačilo hrát na brejky, a Hanáci se tak k ničemu podstatnému nedostali. Do poločasu navíc inkasovali druhý gól.

Zápas bolel, protrpěli jsme si ho všichni (Honza Navrátil)
Zápas bolel, protrpěli jsme si ho všichni             (Honza Navrátil)

Druhý poločas se ani nemusel hrát, každý Sigmák se modlil, ať už je co nejdříve konec tomuto utrpení. Domácí však byli nemilosrdní a třemi dalšími góly připravili Sigmě největší debakl sezóny, což je unikum. Stateční fanoušci, kteří do Jihlavy přicestovali a vytrpěli si 80. minut, nakonec odešli před koncem, protože nebylo za co děkovat.

Po zápase se naši hráči v čele s trenérem předháněli v omluvách fanouškům, ale upřímně, opravdu bylo nutné toto podstoupit, aby si všichni uvědomili, že situace je opravdu kritická?
Buď jak buď, jako omluvu od hráčů bude vstupné na domácí zápas s Bohemkou pouhých 20,- jako na divizní zápas, ale doufejme, že uvidíme bojovný výkon. V současné situaci, kdy máme na 14. příčce pouhé dva body na duo Baník – Bohemka, nám už ani nic jiného nezbývá.

Nezbývá, než se konečně zvednout a začít bojovat!
Nezbývá, než se konečně zvednout a začít bojovat!

Na závěr jedna výzva. I přes tragické výsledky a hru současného celku si všichni zavzpomínejme na to, jak bohatou má Sigma historii, jakou má tradici. Je to náš klub – fanoušků a Hanáků. Proto všichni přijďte v neděli na stadion, abychom všichni společně Bohemku porazili, a zachránili tak náš klub tam kde patří, a odkud nikdy nesestoupil – v české nejvyšší soutěži.

Hanáci, držme se!

 

 

Podobné články