Tifosi di Milano Curva SUD

Vyjádření CUrva Sud

„Upřímně, musíme se smát všem těm lidem v kancelářích fotbalových institucí, kteří najednou tvrdí, že my fanoušci jsme to první a nejdůležitější. Superliga je jen poslední z dlouhé řady manévrů, které proměnily fotbal v byznys. Zrod této nové soutěže by rozhodně byl další ranou starému fotbalu, který je již nyní pouze starou vzpomínkou, a nevyhnutelně by pošlapal tradici mnoha národních lig, přičemž by okradl fotbal o nepopiratelný princip sportovních zásluh. Ovšem to, kvůli čemu jsme nejvíc rozhořčení, je pokrytectví těch, kteří z tohoto sportu udělali nic než byznys. Těch, kteří nyní povstávají jménem fanoušů, ale to jen proto, že vidí svůj výnosný a zdánlivě nedotknutelný projekt se rozpadat.

Fotbal patřil lidem do devadesátých let, kdy se narodila Liga Mistrů a zničila původní Pohár mistrů evropských zemí.

Od tohoto momentu se vytvářela nepřekonatelná propast mezi malými a velkými kluby.

Fotbal patřil lidem, i když nikdo nezvedl prst proti zvyšování cen lístků, zavedeným některými prezidenty.

Fotbal patřil lidem, i když nikdo nepovstal proti vzestupu super agentů, kteří posunuli platy hráčů do astronomických sfér, které byly umožněny pouze zvyšováním zisků z TV práv, kvůli čemuž jsou vytvářeny chaotické hrací rozvrhy a výkopy zápasů v nesmyslných termínech.

Fotbal patřil lidem dokonce i při zavedení pravidel, která znemožnila budování jakéhokoliv vztahu mezi hráči a fanoušky.

Fotbal patřil lidem i tehdy, kdy se finále Supercoppy hrálo na jiném kontinentu, nebo když se data zápasů měnila pár dní před výkopem, což poškozovalo ty, kteří již měli zarezervované vlaky či letadla, aby se dostali na stadion.

Fotbal patřil lidem, i když některým klubům bylo umožněno ohýbat pravidla FFP, zatím co jiní s méně vlivnými prezidenty byli potrestáni.

Fotbal patřil lidem, když bylo MS přiřknuto Kataru, i když se kvůli tomu musel změnit celý kalendář a dochází zde k porušování lidských práv.

Mohli bychom uvést řadu dalších příkladů, abychom dokázali absolutní pokrytectví slov, která jsme od fotbalových šéfů v posledních 48 hodinách slyšeli.
Superliga je pouze další nechutný krok, ovšem ti, kteří dotáhli fotbal do tohoto bodu, nejsou o nic menší klauni, tak nás ušetřete směšných rétorických vystoupení a moralizování.
Nyní, když dochází peníze, porvěte se mezi sebou, ale neberte si do úst fanoušky. PRASATA!“

Curva di AC Milan – Curva Sud

Starší prohlášení Ultras AS Roma známé jako Contro Il Calcio Moderno přeložené na webu SigmaOlomouc.cz

Redakce SigmaOlomouc.cz dodává…

Za tímto vyjádřením Milánských fanoušků plně stojíme. Vystihuje totiž přesně danou problematiku. Peníze jsou pro ně (UEFA, FIFA, SuperLIGA) vždy na prvním místě a fanoušci jsou tak maximálně vhodná zástěrka pro tyto úmysly (skvělý příklad je neštěstí v Bruselu, když peněz chtivý lidé pustili na naprosto nezpůsobilý stadión mnohem více lidí než bylo povoleno. Ale za vše mohou pouze krvežíznivý fanoušci). Peníze jsou potřeba v každé době (a v současné obzvlášť), ale nemohou být víc než kdokoliv. Má-li něco být skutečně úspěšné musí to mít míru a to platí naprosto ve všem. Můžeme se radovat, že SuperLIGA končí dříve než začala. A to značnou měrou díky negativním ohlasům fanoušků. Ale má to dvě úskalí 1. díky tomu stoupne moc UEFA/FIFA, která je taky jedním z našich terčů. 2. možná jsme přišli o možnost najít partnera, který by mohl s fanoušky komunikovat (snad lépe než moloch UEFA/FIFA) a v rámci možností spolupracovat. Příště by možná bylo lepší napnout síly ke spojení s novým projektem a vylepšení podmínek pro fanoušky, než podpořit moc těch chamtivých organizací.

Ultras against The Super league

Podobné články