Report ze 4. jarního utkání Synot ligy kde na sebe narazily mužstva Sigma Olomouc a FC Jihlava. Po 3 odehraných kolech a získaném pouhém bodíku do tabulky nás čekalo velice důležité utkání o sestupové boje s týmem z Vysočiny jak se ve fotbalovém slangu říká boj o 6 bodů.. .

Trenér Jílek nasadil sestavu která byla již v zápase s Viktorii Plzeň – došlo ke dvěma změnám. První že v útoku se objevil Mahmutovič a nenastoupil také Ševčík.

Co se hodnocení sestavy a výkonu na hřišti týče tak jsou tu opět hráči kterým se utkání povedlo více ale i některým hráčům opakovaně méně. Kdo zůstal za očekáváním byl jednoznačně Šindelář, Radakoviče a hráč s „C“ na paži Vepřek.
Na Šindelářovi bylo patrné že post defensivního záložníka mu prostě nesvědčí což ukázal již v předchozím zápasech tak jsme to prozměnu zkusily i v tomto utkání a výsledkem bylo střídání v 56 minutě utkání.
Radakovič bohužel s odchodem Hubníka zatím marně hledá podzimní jistotu a kvalitu a je znát velký rozdíl v jeho předvedené hře na kterou jsme od něj byly zvyklý.
Posledním hodnoceným hráčem tohoto utkání a podle mého názoru nešťastník je Vepřek. Po stránce zápasové oba 2 góly přiletěly z levé strany kde prostě není potřeba hlídat asi protihráče , natož bychom asi chtěli moc aby mu někdo zabránil odcentrovat. Bohužel toto není první selhání na tomto postu a myslím že by se měl trenér tímto zabývat. Bohužel tento hráč selhal i po stránce morální jako kapitán mužstva… Kdy po konci utkání měl být on kdo předstoupí před fanoušky a dá jim vysvětlení co se to s hráči a potažmo Sigmou děje… od toho tam není brankář Buchta nebo Ordoš kteří na rozdíl od něj tu odvahu a soudnost promluvit s nespokojenými fanoušky mají…

Kdo naopak potěšil srdce olomouckého fanouška a předvedl kvalitní výkon byli Falta a Buchta. Brankář Buchta dělal co mohl… bohužel pokud necháme na malém vápně samotného hráče tak by to bylo velké štěstí kdyby pomohl odvrátit tuto gólovou situaci, jinak v řadě dalších situací a protiútocích které s přibývajícím časem chodily na jeho branku tak obstál na výbornou a podržel svůj tým. Falta ukázal bojovnost, odvahu a pěkné zakončení při vedoucí brance které by mu mohl závidět i Messi . Snaha hrát a být vidět se cení a je potřeba začít sázet na tento tip hráčů pokud se chceme s dosavadním umístěním ještě poprat.

Výsledek asi každý zná, a je nutno říct že jestliže jsme před tímto utkání byly namočeni sestupem tak po tomto utkání ikdyž nám zbývá odehrát ještě 10 kol si troufnu prohlásit že jsme již druhým sestupujícím… Na rozdíl od našich manažerů a majitelů si nebudu dělat alibi že se zachráníme když je evidentní že ani další trenér (již asi 6. za poslední 3 roky) není schopen s tímto mužstvem nic kloudného provést… a evidentně tak chyba není na straně trenéra… ať už trenéra Jílka nebo těch předchozích (Pivarník, Kalvoda). Je samozřejmě nejjednodušší jej odvolat a přivést dalšího troubu který to místo rád vezme jelikož těch volných trenérských postů moc není… značka ideál pak kdyby do toho moc vedení nekecal a nic po nich nechtěl. Spíš by stálo zvážit kteří hráči mají tu schopnost bojovat a zřát trávu a poskládat z nich ty bojovníky kteří se možná ještě pokusí o malý zázrak nebo se aspoň připraví na příští rok ve FNL…

Tolik asi pohled z tribuny na předvedenou hru…, co se týká reportu z tribun, láskyplné tokaní se security a dalších událostí které se staly na tribuně, po cestě autobusem Vám nastíní report k atmosféře zmiňovaného utkání s FC Vysočina Jihlava.

Příští týden nás čeká další domácí utkání – konkrétně Sparta Praha. Tak nezapomeňte přijít a podpořit náš milovaný tým v této nelehké situaci.. jelikož to může být po krátké době opět jedna z posledních příležitostí vidět na Andrově stadionu tým AC Sparta Praha.

Fotogalerie z utkání v Jihlavě

Podobné články