Dne 12.12. 2015 se ve Šternberku odehrál druhý ročník Ultras Babice Cupu. Turnaje se účastnily 4 týmy: Modrobílá garda, Chobotničky (rozumněj Sektor S mix), Ultras Babice a Blázni ze stadionu. Formát turnaje byl poněkud specifický, hrálo se na mini brány, ve složení 3 na 3.
P1020870
Hřiště bylo sice poměrně menších rozměrů, avšak pro mnohé i tak velice náročné po fyzické stránce. Tým Modrobílé gardy by mohl vyprávět, neboť celý turnaj odehráli pouze ve třech bez možnosti střídání. Během dne bylo k vidění mnoho pohledných akcí, za něž by se nemuseli stydět ani playeři španělské Primera Division, někteří se blýskli řeznickými skluzy, které známé z anglické Premier League. Celý turnaj řídil nesmlouvavý arbitr se slovy: „Dali jste, vole, něco? Tak nic nevyhrajete, vole!“

Organizátoři turnaje připravili pro sportovce 100% bio suplementy, tzn. klobásy, párky a nechyběla ani pověstná játrovka z Příbrami. Na své si pochopitelně přišli rovněž pivaři a o něco ostřejšího na zub taktéž nebyla nouze. Za přípravu cateringu udělila odborná komise kuchaři Řád zlaté vařečky, tímto mu ještě gratulujeme!
babice-cup-1024x555
Turnaj nakonec ovládly Chobotničky, které prošly bez porážky celým turnajem. Větší problémy nastaly ve finále, kde se utkaly proti Bláznům ze stadionu. Blázni měli oproti technicky vybaveným Chobotničkám výhodu širšího kádru, což takřka srovnalo síly na hřišti. Napínavý finálový mač nakonec strhly na svou stranu Chobotničky v poměru 5:4. Dramatický souboj, kde nikdo neprodal svou kůži lacino, byl krásnou tečkou za celým sportovním odpolednem. Na třetím místě skončili pořadatelé turnaje a domácí Ultras Babice. Ti porazili v boji o třetí místo Modrobílou gardu rovněž 5:4. Tyto dva týmy měly sice po základní skupině shodný 1 bod, avšak rozhodlo neúprosné pravidlo o více vstřelených brankách.

Výsledkový servis

BZS – Garda 6:1

Chobotničky – Babice 9:3

Chobotničky – BZS 9:7

Garda – Babice 4:4

Babice – BZS 4:9

Garda – Chobotničky 5:8

Semifinále

BZS – Babice 5:3

Chobotničky – Garda 11:1

Duel o 3. místo

Babice – Garda 5:4

Finále

Chobotničky – BZS 5:4

Základní skupina

Zápasy

Vstřelené b.

Inkasované b.

Body

1. Chobotničky

3

25

15

9

2. BZS

3

22

14

6

3. Ultras Babice

3

11

22

1

4. Modrobílá garda

3

10

18

1

P10209032

P1020904

Hlavní cena pro vítěze byl krásný pohár, velké množství uzenin a nějaké to pitivo na zahřátí pro tyto chladné dny. Po turnaji proběhla menší pyroshow  a další část sportovní výpravy se uchýlila do místních podniků za účelem oslavy data 13. 12.

Za vydařené sportovní odpoledne se sluší poděkovat všem zúčastněným, obzvlaště klukům z Ultras Babice za zorganizování celé včerejší akce!

Zhodnocení hlavního arbitra turnaje:

Z pohledu sudího bych shrnul druhý ročník Babice Cupu kladně. Sjeli se nám čtyři kvalitní mančafty, doplněné touhou po vítězství a turnaj se odehrál v přátelském duchu a především FAIR PLAY. Doufám, že se za rok sejdeme znovu a ve větším osazenstvu. Závěrem bych chtěl poděkovat všem zúčastněným a hlavně hlavnímu pořadateli Ráďovi, bez kterého by se turnaj snad ani neuskutečnil.

Sepsal Zoran, zhodnotil Vrah, statistiku zpracoval Robert Záruba a literární fazónu dodal Matěj.

 

SPORTU ZDAR!

Podobné články