Včera se odehrálo již dlouho očekávané utkání Sigmy na půdě asi nejbližšího soupeře, týmu SK Prostějov. Na toto utkání je většina fanoušků Sigmy zvědavá a tak čekáme slušnou účast a proto jsme spolu s ultrasáky a Sigmou united připravili výjezdová trička, za lidovou cenu 150,-Kč.
tričko_výjezd_PV Také byl určen čas společného odjezdu vlakem. Zkrátka vše bylo připravené na slušný výjezd.

Na nádraží se schází zhruba 65 sigmáků a jsou jim před odjezdem, rozdávána trička a několik je ještě prodáno (pokud jste si ještě trička nevyzvedli, budete mít možnost na dalším domácím utkání případně po domluvě i jindy). Cesta vlakem proběhla v poklidu a všichni se dostali na stadion. Konečný počet v sektoru se ustálil na čísle 212 (dle klubu). Což vypadalo velmi slibně, bohužel očekávání která jsou vkládána do tohoto počtu nebyla zcela naplněna. Ale i na to existuje více pohledů.

K megafonu se staví Viktor a od začátku se snaží hnát tým za vítězstvím a především burcovat fanoušky. Minimálně ze začátku se daří, protože se zatím drží i obyčejní fanoušci co přišli na kukačku. A zatím není vidět ani deficit ve hře týmu. Dokonce po jasném faulu a proměněné penaltě Kubou Plškem vedeme. Jenže jak se bohužel stává zvykem v ten moment místo abychom zapli a dorazili uhranutého soupeře tak začneme bránit výsledek 1:0. Jenže bohužel ani obrana která jako jediná má ve svých řadách zkušené borce příliš nešlape a tak se nám ty nuly nedaří udržet. Navíc v 45. minutě dostáváme oblíbeného „došatního“ góla. Ovšem z překrásného trestŇáku do pravé šibenice. Takový gól patří jistě do gól parády. Ale nic to nemění na tom, že tým jako Sigma by měl být schopen porážet týmy jako Prostějov.

O přestávce vyvěsí nějaký prostějovák na svém balkóně deku slavie (DEKU slavie???) a to samozřejmě vyvolá reakci kotle a tak se i o přestávce vlastně fandí. Proto možná v druhé půli se fandění stává čím dál horším. Anebo a to spíše, předváděnou hrou. Čím více se blíží závěr tím hůře se fandí a normálové už nemají hlas. A právě v této chvíli se k dokončení zmaru dopouští Uroš druhého faulu za žlutý kartónek a nuceně tak musí opustit hřiště (možná ho měl trenér Jílek zavčas vystřídat, ale měl za koho?). Paradoxně přesně v tento moment jakoby spadla tíže s hráčů Sigmy a začínají malinko hrát. Jenže v deseti už je to velmi složité. V každém případě to dokazuje, že je to spíše psychické povahy a kluci víc než trenéra by potřebovali psychologa nebo šamana. V podstatě cokoliv co by jim pomohlo odblokovat jejich hlavy. Zároveň se s koncem utkání čím dál častěji ozývají pokřiky proti trenéru Jílkovi a následně proti sportovnímu manažerovi Minářovi. Ozývá se i pokřik „Bojujte za SIGMU!“ pro změnu na hráče. Ti se ho však nechytají a utkání končí remízou. Za co hráči zaslouží ocenění, že i přesto co museli očekávat došli před sektor a vyslechli si výtky, i když to nemohlo být nic příjemného.

Co se týče optické presentace tak sektor byl kvalitně ověšen zástavami a rozhodně potěšili dvě starší – Fanoušci Brodek a Forza Sigma. Jen tak dál, doufáme že navštíví i další utkání. Dále byli sebou přivezeny mávačky na tyčích, dvou ruční vlajky a v neposlední řadě malá sektorovka která má původ už kdysi v ešusu a Sigma fans. Vše bylo během utkání použito a na fotkách myslím dobře vypadá.

Co se týče domácích tak ti se sešli za vlajkou SKalní Prostějov, což je pro nás malinko překvapení, když víme jaký boj vedli s tímto uměle vzniklým klubem. Ale dle našich informací došlo na trase s tímto klubem k uklidnění problému a tak snad nám roste na Hané další slušný fanouškovský tábor. Mimochodem od prostějovských nám došlo toto naše hdonocení

Sektor jste měli super, byli jste skvěle slyšet a i opticky to bylo pěkný…

, takže domácí nás hodnotí rozhodně kladněji než my sami sebe. Co ovšem my rozhodně kladně hodnotit nemůžeme je snůška idiotů kteří vedle policistů v civilu s kamerami a fotoaparáty se snaží provokovat. Bohužel idioti se najdou na všech stadiónech celého světa.

Po utkání ještě došlo k nějakým drobným problémům. Ale u toho jsme nebyli a tak si vypůjčujeme report od našich Ultras – Téměř všichni v klubových barvách byli nuceni opustit vlakovou soupravu, byť měli platnou jízdenku!! Pokémoni nás lustrovali, nahrávali si nás na kamery. Co s tímto materiálem budou asi dělat?? Po jejich vystupování by mohl člověk nabýt dojmu, že se k policii dostane snad každé ztřeštěné vemeno. Po prohlášení jedné fanynky „My teda jdem“ ! odvětil jeden z četníků „Běžte třeba do prdele“! Na jeho obhajobu měl zjevně strážník zapařenou zadnici nebo řeší doma problémy se svým přítelem, proto byl tedy ne zrovna příjemný. Aby pokémoni vykázali nějakou tu činnost a aby si prostý lid nemyslel, že jsou zcela zbyteční a nepotřební, zatkli ještě tři z nás, jednoho dokonce pokousal policejní pejsek, proto bylo nutné zavolat záchranku. To je práce profíků, jen co je pravda. Provokace, přihlouplé průpovídky a urážky od takzvaných strážců zákona netřeba zmiňovat. Ale jak bylo předpovězeno dopředu jediné možné problémy toho dne budou s policií. A tak se taky stalo a strážci opět mohou připsat body do tabulky a požádat skrze bastarda Chovance o navýšení rozpočtu.

Co říci závěrem? Na naši momentální situaci to byla slušná presentace a vysloveně ostudu jsme jistě neudělali. Fandění tedy mohlo být lepší, ale taky horší a vždy je lepší sklenice poloplná než poloprázdná 😉 . Nyní nás čeká 9-ti denní pauza ve které chlapci mohou v klidu potrénovat a pak v televizní dohrávce soupeř z Pardubic. Sice ne v ideálním termínu, ale snad i tak si do Sektoru S, najde obecenstvo cestu.

NAPLNO A DO KONCE


Bonusy:

#skprostejovSIGMA
#skprostejovSIGMA

[wdi_feed id=“6″]

Podobné články