Sigma po herní stránce konečně šlape a vypadá to, že z trochou štěstíčka bychom snad opět po roce mohli přeskočit zpátky do 1.ligy. To však předbíháme. Ale naděje je to pěkná. Koneckonců 5. utkání v řadě s výhrou už je slušná „šnůra“.

S hrou se tentokrát nebudeme zabývat, 1. už jste si o tom všude mohli přečíst, 2. nikdo z aktivních tentokrát hru příliš nesledoval.

Ale o to podstatnější a zajímavější by měl být popis aktivit spojených s fanděním.

V kotli se schází zhruba padesátka věrných které ještě stále nepřestalo Sigmu podporovat. I přes počáteční nervové problémy hráčů, i přes trable které klub ve vedení má i přes možnost, že již velmi brzy nebude Sigma ani existovat. Přesto se tito věrní pod vedením kapelníka Viktora pustili do povzbuzování modrobílých. Repertoár byl obvyklý a snad pouze delší pauzy mezi pokřiky se zdáli zbytečné. Snad právě i díky nim byli občas k slyšení i fanoušci hostující Viktorky Žižkov. Ti dorazili v počtu asi 20ks spolu s vlajkou „Soul of Žižkov“ a „Koule, péro“.

Po delší době si fanoušci připravili choreo, kterým se s týdenním zpožděním připojili k akci Světla nad Bunkry. Choreo sestávalo z hesla „Nám tvrz, nepřátelům hráz“ na trikolóře doplněné o českého lva a moravskou orlici. K tomu ještě byli vyobrazeny řapíky našeho prvorepublikového opevnění jež bohužel pro politický tlak nemohli prokázat svou kvalitu. Vše mělo být doplněno trikolórou z dýmovnic a nějakým drobným pyrem navíc. Tady však došlo k největším problémům. Někteřé lidé nedokáží podržet ani plachtu tak aby ji nepotrhali a jiní zase se bojí pyra jako čert kříže. Proč ovšem se potom hlásí k ultras to je mi záhadou. Výsledkem tohoto guláše bylo nepovedené choreo a plamen na tribuně, který se musel vydat hasit odvážný dobrovolný hasič (díky ti, chlapíku statečný). Přesto, že chlapci na choreu strávili spoustu času a patří jim za to dík, nemůžeme být s konečnou podobou spokojeni, bohužel.

Co říci závěrem? 3 body jsou doma, první místo na dohled a i to choreo bylo. Co nám tedy schází? No snad už jen pouze slušné počty v hledišti a aktivnější jedinci, protože chorea se zkrátka sami neudělají.

Naplno a dokonce

[wdi_feed id=“13″]

Hráči, hra, realizační tým

Fanoušci

Bonus

05-ol-ziz

Podobné články