Olomouc – Sigma na Andrově stadionu v rámci sedmadvacátého kola Fortuna ligy přivítala Karvinou, která nedávno angažovala známého trenéra Františka Straku. Podzimní střetnutí mezi těmito dvěma týmy dopadlo po velkém obratu vítězstvím 3:2 pro Olomouc. Na jaře se tento výsledek zopakoval a Hanáci tak i nadále pokračují v úspěšném tažení druhou částí sezóny.

SK Sigma Olomouc – MFK Karviná 3:2 (2:1)
Branky:
2. Jemelka (Falta), 42. Falta, 61. Yunis (Sladký) – 9. Budínský (Wágner), 55. Lingr (Rundić)
SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek (C) – Texl (62. Lalkovič), Kalvach, Plšek, Falta – Dvořák (88. Polom) – Yunis (70. Nešpor)
MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Dreksa (C) (67. Bukata), Rundić, Záhumenský – Smrž, Budínský – Guba (74. Letić), Lingr (88. Suchan), Ba Loua – Wágner

Zápas začal hodně rychle. Někteří fanoušci se ještě ani nestačili usadit na svých místech, když se ve druhé minutě po rohovém kopu prosadil díky svému důrazu olomoucký obránce Václav Jemelka, který vstřelil svůj druhý gól v právě probíhající sezóně. Hosté na jeho trefu ovšem dokázali najít rychlou odpověď v deváté minutě. Budínský měl před šestnáctkou dost času i místa, aby mohl napřáhnout k dalekonosné ráně a přesně tak udělal. Jeho přízemní střelu, která nepatřila k těm úplně nejpřesnějším, Miloš Buchta nedokázal chytit a skóre zápasu bylo opět vyrovnané. Hrál se zápas plných zajímavých šancí, který navíc obohatil parádní trefou domácí Šimon Falta. Ten se ve dvaačtyřicáté minutě postavit k zahrání přímého kopu z dálky více než dvaceti metrů a parádním obstřelem levou nohou zavěsil do šibenice. Lépe už to trefit nešlo a Sigma díky této brance šla do kabin s vedením 2:1 v zádech.

Že to domácí nebudou mít ve zbytku utkání jednoduché se ukázalo po pár minutách druhého poločasu. Hosté vstoupili do druhé půle aktivněji a v pětapadesáté minutě za to byli odměněni brankou. Ondřej Lingr se dostal ke střele z podobného místa jako v prvním poločase Budínský a rovněž přízemní střelou k tyči srovnal na 2:2. Další změna skóre se k radosti domácích fanoušků konala o dalších šest minut později. Po centru Sladkého se ve vápně dostal k hlavičce Jakub Yunis, který opět dostal přednost v základní sestavě před Martinem Nešporem. Olomoucký útočník míč hlavou parádně umístil do protipohybu Martina Berkovce a svou druhou ligovou trefou ve druhém zápase po sobě opět otočil vývoj utkání na stranu Sigmy. Toto vedení už Sigma do konce zápasu nepustila a připsala si šestou výhru z osmi jarních utkání v lize.

sestřih: isport.cz