Včera svorně Hanáci vyrazili autobusem pod křídly Sigmaunited za svým týmem na okurky do Znojma.

I přes počáteční problémy se autobus dobře naplnil a skupinka výletníku ve slušném počtu vyrazila směr Znojmo. Po velmi klidné cestě a návštěvě benzínky kde se udělalo společné foto dorážíme do Znojma.

Překvapivě nás nečeká žádná zbytečná buzerace ze strany kohokoliv, policie ani sekurity. Kéž by to podobně bylo všude.

V sektoru se scházíme v počtu 50 – 70-ti lidí (holt jsme nevzdělanci z rozvrácených rodin, když tak si to vytečkujte sami ;-D ) za 12-ti vlajkami – Ultras Sigma, Hanácká Legie, Forza Sigma, Ultras Babice, Sigmaunited, Modrobílá garda, Nikim, Kutnohorci, Daskabáty a třemi „no name vlajkami“. V počtu jsou započteny i osoby jež se ve Znojmě nacházeli dříve (a sepisovali své vlastní historky) a také několik dalších kteří dorazili vozy před utkáním. K našemu smutku se několik osob nacházelo i na hlavní tribuně. Příště se nebojte mezi nás.

Od začátku je naše fandění zmrazeno rychlým gólem okurek a ani s naším vyrovnáním a poločasovým vedením se příliš nezvedá. V podstatě to vypadá jako by se některým nechtělo fandit. Ale v tomto ohledu si každý musí sáhnout sám sobě do svědomí. V každém případě v daném počtu a složení bychom měli být schopni dát lepší podporu našim chlapcům.

Za positivum se jistě dá považovat odpalování pyrotechniky v průběhu celého utkání a nejvíce po vedoucím gólu vstřeleném krásně z trestňáku Kubou Petrem. Ten dal vzpomenout na gól Míši Ordoše z Karviné. Podobné místo, podobné zakončení o břevno. Jen Míša mířil víc na prostředek. Podobně positivně by se dalo brát využití vlajek na tyčích.

Ovšem s tím je spojené velké negativum. Nikdo z fanoušků se k těm vlajkám nechová jako k zástavám svého klubu, jako k pýše fanoušků. Chováte se k nim jako ke kusům hadru. Ale ty vlajky by pro nás měli symbolizovat hráče, klub, tradici. V tomhle bychom se tedy měli všichni chytnout za nos a začít se podle toho chovat.

Co snad ještě stojí za zmínku, bylo průběžné vysvlékání se do půli těla. Většinou naštěstí té horní. A těsně před koncem i ve vysokém počtu. Že na to nebylo úplně počasí snad ani nemá cenu zmiňovat.

Znojemské příliš hodnotit nemůžeme. Bohužel jsou ve stejné pozici jako my vůči soupeřům na Andráku. Z našeho pohledu jsme zahlédli že na začátku a konci použili nějakou pyrotechniku (dýmy, stroba?) a že měli choreografii z lesklých fólií. Co se týče fandění tak pouze občas byl slyšet buben a při odchodu ze sektoru poté co už nikdo nefandil jsme slyšeli jejich ubohé urážky. Mimochodem je to o to ubožejší, když jejich mužstvo vyztužují tři hráči z Hané.

V druhém poločase se nám daří malinko zmobilizovat, ale stále si myslím že máme navíc. Na čem musíme zapracovat a z čeho by se měla stát tradice je rozdělení sektoru na pokřik modro-bílý do boje. S Opavou znovu vyzkoušíme a snad to bude lepší než včera (i když to nebylo zlé, umíme víc 😉 ). Poté nás již čeká pouze děkovačka. Jistě jde kvitovat, že hráči si šli se všemi fanoušky plácnout k plotu i přes únavu z utkání.

Už tuto sobotu nás čeká utkání s Opavou které jde bez jakýchkoliv okolků popsat fanouškovským zápasem jara a tak v sobotu 21.3. od 14.30 všichni na značkách v SEKTORU S.

P.S.: Zvláštní poděkování patří skupině Ultras Babice za skvělý catering. Za ten by se nemuseli stydět ani v Intercontinentalu.

Podobné články