Ve skvělém středečním termínu, který jak bylo vidět vysloveně táhne na stadiony hody, se odehrálo utkání s Ústeckou Armou. Jak se ukázalo tak utkání bylo hrou kočky s myší, díky absenci 4 hráčů z kádru Army. Ale postupně.

05-ol-ulVzhledem k termínu utkání neočekáváme nějakou extra návštěvu na stadioně, natož tak v kotli (i když samozřejmě Ultras by se měl snažit být na každém utkání svého týmu) a rozhodujeme se dodělat a využít už dříve vymyšlené choreo – No people, big party. Jak se ukazuje v průběhu utkání to je dobrá volba, protože v kotli se schází asi 30-ka odvážlivců. Mimochodem to je prakticky polovina sektoru autobusového zájezdu do F-M. No zkrátka hrůza. Tedy na první pohled. Překvapivě náš výkon není tak zlý jako počet. Snad je to tím, že v tomto počtu se nestydíme k sobě v sektoru přitulit (no jo no, chybí tam více děvčat 😀 ) a taky možná kdo přijde tam v sektoru S chce být a chce fandit. A zřejmě výkon hlasivkový taky podpořil výkon hráčů na zeleném pažitu. Vzhledově to samozřejmě kvůli počtu nebylo nic moc, ale když zavláli v první půli vlajky nad hlavami anebo v druhém choreo doplněné obouručkami nebylo to tak hrozné. Zkrátka z počtem nemůžeme být spokojeni, za to s výkonecm ano. Zkrátka NO PEOPLE, BIG PARTY!!!

Slovo Metly: „Chtěl bych vám všem co jste do sektoru S došli poděkovat za váš výkon. Dřeli jste a snad jste se i dobře bavili. Já teda minimálně chvílema určitě. Ještě jednou díky.“ A příště víc!!!

07-ol-ulCo se týče hry, tak ta byla jak už bylo zmíněno výše prakticky na jednu branku. A pouze nemohoucnost (nebo snad soucit) zachránil Armu od ještě nedůstojnějšího přídělu. Svou roli však jistě hrálo nucené angažování mládežníků místo zraněných hráčů hostí. Sigma respektive A tým šlapal dobře a je těžké vyzdvihnout nějakého hráče. Ale asi je potřeba vyzvednout z každé řady jednoho hráče. Z útoku Tomáše Chorého (ten si také poprvé užil děkovačky na stupínku) za jeho dvě branky. Jakuba Plška za jeho dvě branky a především dotažení vedoucích střelců ligy z 8 brankami (Choras má pouze 6, snad na tom zamaká). A určitě nejde vynechat Miloše Buchtu který sice neměl moc práce (jestli vůbec nějakou), ale 6 nul ze 14 utkání taky jistě zaslouží uznání. A ačkoliv si myslím, že vyzvednout tři je dost, nakonec musím pochválit ještě jednoho hráče. Tím je Kuba Petr, kdysi budoucí Thierry Henry Sigmy, přibrzděný zraněními, hledající sám sebe. Ale myslím, že co předvádí v poslední době si zkrátka pochvalu zaslouží, i když to třeba není až tolik vidět.

02-ol-ulCo říct závěrem. Pro Sigmu jednoznačné vítězství podpořené nulou vzadu a 5-ti vstřelenými góly. Pro fanoušky ostuda početní, ale rozhodně ne výkonová. A pro klub zamyšlení, jestli se jim může vůbec vyplatit hrát v televizi. A jestli by nebylo lepší zapracovat v zákulisí, tak jak to kdysi uměl p. Kubíček, a nechat si ujít pochybnou reklamu fotbalu v televizi. Případně alespoň bojovat za trošku přijatelnější časy (proč na Baníku se dá hrát až od 17.30???). Ono přeci jen vstupné není úplně zanedbatelný přínos do klubové kasy.

Za 2 týdny nás čeká první kolo #FNligy jarní sezóny s týmem Prostějova (po dlouhé době v termínu, který máme zvolený), kde se snad dá čekat lepší návštěva. A následně poslední výjezd a zároveň zápas podzimu na Baníku. Na tento pořádá SU autobusový výjezd, takže se určitě hlašte (více informací v odkazu).

[wdi_feed id=“20″]

Ze hry

Fanoušci

Podobné články