Zítra od 18:00 se na Andrově stadionu rozhoří lítá bitva o záchranu mezi Sigmou a Baníkem. Bohužel, po incidentu na Slovácku, po nesmyslných krocích FAČRu a policie, a v neposlední řadě také z důvodu prodeje lístků na jméno a ne v den zápasu, se zápas odehraje v komorní atmosféře, tedy bez obou fandících kotlů.

Představení soupeře: Baník Ostrava i Sigma Olomouc, patří k pěti tradičním klubům, které nikdy nesestoupily z české nejvyšší ligy. Mezi oběma kluby panují, a vždycky tomu tak bylo, čilé kontakty. Za všechno hovoří angažmá mnoha hráčů jak v Baníku, tak v Sigmě. Počínaje kupříkladu Radkem Onderkou, a konče Adamem Varadim. Známý je také souboj mládežnických akademií obou klubů. Dříve byla zřejmě prestižnější ta ostravská, nyní se zdá, že po ní ta olomoucká převzala štafetu. Největším úspěchem Baníku Ostrava je bezesporu zisk titulu ze sezóny 2003/2004, a také zisk Poháru o rok později. Ještě v československé lize se však Baník radoval z titulu hned třikrát (75/76, 79/80 a 80/81). Pozitivním faktem však pro Olomouc může být, že Baník na Andrově stadionu vyhrál naposledy v roce 2007, kdy se na ostravské výhře 3:1 podílel gólem i Adam Varadi, který je nyní právě hráčem Sigmy.
V současné sezóně byl Baník dlouho spíše spícím otloukánkem. Ještě ve 24. kole ztrácel na nesestupové pozice čtyři body. Po vyhazovu trenéra Komňackého však Baník vyhrál dvakrát za sebou, což se mu v této sezóně ještě nepovedlo, a se ziskem 25 bodů je jen o skóre horší, než olomoucká Sigma. Hned pět zápasů Baníku v sezóně skončily výsledkem 4:0, z toho však jen jednou ve prospěch Ostravy. (0:4 s Plzní, Jabloncem, Příbramí a Boleslaví, výhra 4:0 nad Znojmem).
Na venkovních hřištích patří Baníku 11. místo, kde vyválčil 8 bodů, stejně jako Sigma, a bodová shoda platí také pro domácí tabulku mužstev, kde Baník i Sigma získaly 17 bodů.

SK Sigma Olomouc na poslední čtyři kola vyměnila trenéra, když neúspěšného Zdeňka Psotku nahradil dosavadní sportovní ředitel a předsezónní posila Ladislav Minář (rozhovor si přečtěte zde). Pro otřes mozku ze zápasu v Hradišti bude chybět Aleš Škerle, nový trenér tak bude muset opět hýbat obrannou formací, která si posledním zápasem znovu „upevnila“ svůj statut nejprostupnější obrany ligy.

Je tedy otázka, jak se situace vyvrbí, oba týmy potřebují nutně tři body, remíza nic neřeší. Bohužel vedení olomouckého klubu zjevně nestojí o naši podporu, takže mu bude vyhověno. O důvodech k bojkotu jsme psali, i přes velké sebezapření naše, snad lítost hráčů, sponzorů apod., si za tuto situaci může vedení naprosto samo.

Připomínáme, že všichni, kteří se chtějí bojkotu účastnit, mají sraz v 17:00 na náměstí u Sloupu Nejsvětější Trojice, odkud poté vyjdou v 17:30 směrem ke stadionu. Vyzýváme ty fanoušky, kteří přesto na stadion z různých příčin dorazí, aby NEOBSAZOVALI CELÝ SEKTOR S, a našli si volná místa v okolních sektorech, kterých jistě bude více než dost. Tento bojkot má za cíl ukázat jednotu fanoušků proti vedení a svazu, a každý, kdo se do sektoru S posadí, podporuje vše, proti čemu bojujeme. Všem tímto děkujeme za spolupráci. Předzápasem se také můžete těšit na infografiku, kde najdete spoustu zajímavých údajů.

Od fanoušků pro fanoušky

Podobné články