Včera se v prvním kole Mol cupu utkala Sigma s holešovským SFK Elko. A jak se asi dalo čekat, bylo to velmi těžké první utkání se soupeřem, který neměl co ztratit.
IMG_20160730_162721
Od začátku bylo vidět, že pro domácí je to utkání roku a rozhodně neprodají svou kůži lacino. Snaží se napadat a k ničemu naše hráče nepustit (to si myslíme je dobrá příprava na 2.ligu), což se jim vcelku daří. Naštěstí pro nás se ve 23. minutě dostáváme do vedení zásluhou Kuby Petra. Pokračujeme v aktivní hře, která ale příliš reálného vzruchu nepřináší. Největším je asi průnik Hály, který končí hloupou chybou gólmana a penaltou pro nás. Pro gólmana to byla hořká pilulka, protože jinak předváděl velmi dobré zákroky. K penaltě se postavil tradiční exekutor Kuba Plšek, postavil se k ní však ležérně a gólman hostí jej vychytal (kdy jste viděli Plšu neproměnit penaltu?). Do konce poločasu se již nic zajímavého neudálo a obě mužstva tak do kabin vlastně mohla jít spokojena.

To se však pro domácí změnilo takřka hned po nástupu do druhého poločasu. Druhou branku přidal Vašíček. Poté se několikrát osmělili domácí. Ale bohužel ani ze samostatného nájezdu po chybě Radakoviče, díky skvělému zákroku Buchty, ani z rohu gól nedali. A tak zákonitě přišel čas pro naše hráče, kteří přeci jen více trénují. Domácí začali čím dál více odpadat fyzicky, a tak inkasovali v závěru utkání ještě tři góly, a to v 78., 80. a 81. minutě. Poté už se více méně v poklidu dohrávalo utkání.

Pozitivní je, že si kluci zastříleli, zvýšili sebevědomí a vyzkoušeli si hru „do plných“. Snad je toto utkání připraví na velmi těžké první domácí utkání s Opavou v 2.lize.

IMG_20160730_165007
Co se týče fanoušků, olomouckých fandů se v Holešově ukázalo něco okolo tří desítek spolu s dvěma vlajkami – Modrobílá garda a Hanáci on tour. Aktivní však příliš fanoušci hostí nebyli, a tak byl především slyšet domácí p. Osel. Za ostudu považujeme místní klubovnu, ve které byste si rozhodně nemysleli, že jste v SFK Holešov, ale spíše na Baníku či jiném českém klubu.

SUPPORT YOUR LOCAL FOOTBALL TEAM

[wdi_feed id=“4″]

Podobné články