Zdravíme fanoušky modrobílé kopané, kteří si rádi přečtou o turistických zážitcích olomouckých, hanáckých Ultras.

Spolek Sigma united se opět pokusil připravit pro fanoušky autobusový zájezd do Plzně, ale kvůli nezájmu fanoušků musel být nakonec zrušen. Což je vážně škoda, takže doufáme že na příští zájezd se pochlapíme víc. Hráči si to zaslouží, nejen za předváděné výkony. Mimochodem je to na nový stadion do Karviné. Což je blízko a stadion je skutečně pěkný, čili naplnění autobusu nesmí být problém.

Ale vraťme se k našemu výjezdu. Až na úplně poslední možnou chvíli se formuje osádka pro jízdu do Plzně a ještě déle trvá zajištění vozu pro tento bohulibý zájezd. Naštěstí se to daří a tak skupinka pěti bláznů vyráží směr Gambrihnusov. Cesta ubíhá poklidně a někteří se propadají do stavu mysli svobodné ze kterého se třebas ani nedokázali od předchozího večera vymanit.

Do Plzně dorážíme včas před utkáním a navíc nás okamžitě vítá neskutečným zápachem. Zřejmě v pivovaru čistí potrubí po rýžopivu nebo rozpárali někde poblíž potkana. A abychom si to užili tak zvolím tu nejdelší cestu, ale zase kolem sektoru domácích. Naštěstí nás nepotkávají bojechtivý(?) plzenští, pouze graffiti Plzně a proti muslimům a v klidu se dopravíme k sektoru. Tam nás čeká nažhavená, „oblíbená“ sekurita v počtu tak asi 4x převyšující náš počet. Chovala se však vcelku normálně (minimálně na poměry Česka). Jediné co je zajímalo jestli sebou nemáme nějaké transparenty – zřejmě vedení je stále stejně posrané. Nebojte, překvápka přijdou. V sektoru se schází 39 sigmáků +2 z želízkové družby.
Co se týče našeho fandění nebylo nijak závratné, především v prvním poločase jsme šetřili síly. Ovšem v druhém jsme se snažili naše chlapce podpořit v jejich útečném úsilí a myslím, že nás muselo být občas slyšet. Žádnou optickou presentaci jsme si nepřipravili. Jedinou presentací tak byli přítomné vlajky účastníků zájezdu (těch bylo málem víc než samotných účastníků) – Sigma united, Modrobílá garda, Ultras Babice, Za Moravu, Kuttenberg a Hanáci on tour.

Co se týče domácích, tak ti pro mě osobně byli obrovským zklamáním. Tribunu mají zaplněnou, ale slyšet příliš nebyli (může to být i akustikou v Plzni). Rozhodně si myslím, že na fanouškovskou trojku, kam se sami občas řadí nemají ani náhodou. Ale zase už se drží delší dobu a přestávají být rychlokvaškami za které je mnozí považovali. Ikdyž konečná pravda se ukáže až teprve reálně „budou rýt držkou v zemi“. To byl kotel a ostatní tribuny byly asi jako všude – třikrát za zápas zatleskat. Kotel se je snažil i zapojit do odpovídaček, ale myslím že to bylo slabé.

Největším překvapením výjezdu byl zlínský batman, fanoušek jež se objevuje čím dál častěji na stadionech. Neví o něm někdo co je zač a komu vlastně fandí?

Cesta domů, i přes odbočku okolo kotle Plzně dopadla dobře a tak se můžeme všichni těšit na příští domácí utkání s Flintou Brno #SIGMAflinta a především na výjezd příští týden na Slovácko.
[wdi_feed id=“27″]

Podobné články