Přetrhání šňůry bez bodů

Na jaře se dějí věci. Po výhře na Dukle Sigma zlomila další nepříjemnou tradici a v sobotu dokázala remizovat 0:0 v Jablonci. Léta jsme tam jezdili pro prohry. Přesněji, naposledy se tam v lize neprohrálo v roce 2005! Navíc nás nečekaná remíza udržela na třetím místě tabulky.

K další prohře v sobotu přitom nebylo daleko! Gólman Buchta chytil minimálně 4 jasné gólové šance, které si díky chybám při rozehrávce a ztrátám na půlce hřiště vytvářel Jablonec jako na běžícím páse, zejména v prvním poločase. Kdyby to bylo po poločase 3:0, nikdo by se nemohl divit. Ale na kdyby se nehraje… Nám dobře známému a olomouckými fanoušky mimořádně nesnášenému duu Chramosta-Doležal vyloženě zvlhl střelný prach a i díky tomu Jablonec poprvé na jaře nedal gól a poprvé doma nevyhrál.

Sigma to měla velmi těžké, rozdíl v jarní formě obou týmů je markantní. Přesto se jakous takous aktivitou občas dostávala do blízkosti vápna Jablonce, ale následnou komplikovaností a nepřesnostmi si žádnou extra šanci nevytvořila.

Sestava, karty a zářezy v Jablonci

Do zápasu překvapivě vůbec nezasáhl Jakub Řezníček. Na hrotu jej nahradil Jakub Plšek a místo něj hrál podhrota Jiří Texl, což již dříve byla při absencích klasických útočníků celkem obvyklá útočná varianta. Další překvapení bylo, že se po uzdravení Michala Vepřeka neposadil na lavičku jeho docela solidně hrající záskok Martin Hála, ale ze sestavy vypadl jiný bek Martin Sladký. Velkou předzápasovou nepříjemností byl vysoký počet hráčů se třemi žlutými kartami a hrozbou absence v dalším zápase proti Baníku. V sestavě níže jsou podtrženi. Nakonec se vyžlutil „jen“ Václav Jemelka. Zbylých šest hráčů může proti Baníku hrát. Jiří Texl dostal hodně přísnou červenou kartu a hrát proti Baníku nebude. Jako bonus byl ještě za protesty vykázán na tribunu i trenér Václav Jílek. Ani se nedivím, že mu ujely nervy. Tu červenou jsem nepochopil. Už jsem viděl v této sezóně sestřelit unikajícího hráče brankářem pouze za žlutou. Příště holt jenom rukama, Jirko… Pozitivem je, že se nepískala tradiční penalta a tvrdé zákroky domácího gólmana Hála s Jemelkou přežili. A taky jsem tady zažil už nesrovnatelně větší zářezy.

Gólmani v hledáčku

Miloš Buchta vychytal už 11. nulu v sezóně a je v této statistice druhý za Laštůvkou z Baníku, který má na jaře už čtyři nuly a s tím plzeňským podzimem má celkem 13. Takže v sobotu to bude i souboj nejlepších brankářů ligy. Mimochodem Laštůvkovi „hrozí“, že v jednu sezónu získá titul i sestoupí. Po víkendu bude zase o něco jasněji…

24.kolo HET ligy: FK Jablonec – Sigma Olomouc 0:0. Rozhodčí: Orel – Kotík, Dresler. ŽK: Považanec, V. Kubista – Jemelka. ČK: 87. Texl. Diváci: 3115. Jablonec: Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Zelený – Masopust (86. Diviš), V. Kubista, Považanec, Jovovič (46. Hanousek) – Chramosta, Doležal. Trenér Petr  Rada. SK Sigma: Buchta – Hála (89. Sladký), Radaković, Jemelka, Vepřek – Zahradníček (79. Moulis), Houska, Kalvach, Texl, Falta (69. Manzia) – Plšek. Trenér Václav Jílek.

V sobotu proti SIGMĚ, Baník

V sobotu hrajeme doma s Baníkem, který sedl do tříbodového výtahu a jede vzhůru za záchranou. Vyhrál už tři zápasy po sobě. Budeme určitě hrát před zaplněnou severní tribunou a jsem zvědavý, jak se s atmosférou vypořádají hráči a také rozhodčí. Určitě si všichni vzpomeneme na jasný a neodpískaný Barošův faul na gólmana před gólem Baníku v podzimním vzájemném zápase.  Ještě bych rád připomenul poslední vítězný zápas nad Baníkem přesně před dvěma roky. Bohužel výhra 6:2 ve 23.kole, která nás měla nakopnout k záchraně, nakonec nestačila. V sobotu by nás jakákoliv výhra i nadále udržela na neskutečném třetím místě, které jsem viděl před zápasem s Jabloncem jako neudržitelné, ale díky prohře Liberce na Dukle a remíze Sparty v Plzni Sigmu nikdo bodově nedotáhl.

Podobné články