Jablonec přijel ve výborné formě, kterou potvrzoval hlavně v prvním poločase. Sigma, v sestavě i s Tomášem Chorým, se těžko dostávala do šancí a těch pár střel neznamenalo pro gólmana soupeře žádné nebezpečí. Horší to bylo na druhé straně, po kiksu Lukáše Kalvacha se do šance dostal ten, jemuž nemůžou přijít fanoušci Sigmy na jméno. Díky obětavosti stoperů a pohotovému vyběhnutí Miloše Buchty však Doležal góla nedal.

Druhý poločas byl úplně o něčem jiném. Sigma zatlačila Jablonec, který se už v podstatě jen bránil, i když občas nebezpečně zahrozil. Musím uznat, že mají některé vynikající hráče a například Tecl nedal obraně Sigmy jediný balón zadarmo, což bylo dáno i tím že mu ty jeho bodyčeky dost dlouho sudí žral. Když už jsem u sudího…Doteď jsem na rozhodčí nemusel nějak výrazněji nadávat, ale tentokrát si myslím, že utkání hrubě ovlivnil. Nejdřív měl za odpískané držení za dres dostat druhou žlutou jablonecký Kubista, potom se měla pískat penalta za jasný šlapák na Jakuba Plška. Ale asi bychom chtěli moc, tradiční jablonecká pentle proti Sigmě tentokrát nebyla, takže posun. O bezbrankovou remízu jsme se nakonec museli ještě strachovat, protože v nastavení zahrával Jablonec (už bez vypískaného a vybučeného Doležala) dvakrát po sobě roh.

Přesto všechno mohla získat Sigma zasloužené tři body. Obrana Sigmy poslední roh Jablonce odvrátila na půlku, kde váhajícího obránce (myslím Hübschmana) přehlavičkoval střídající Hála a po perfektním provedení protiútoku se přes Housku dostal míč k Moulisovi, který se na vápně skvěle uvolnil. Myslím, že jsem na stadionu nebyl jediný, komu jeho zakončení málem přivodilo infarkt. Škoda, trefil jen gólmana, to se stává. Myslím si, že se hráči Sigmy nemají za co stydět. Celý zápas odmakali a Jablonec měl nakonec velké štěstí.

Sigma sice ztratila dva body a Jablonci neodskočila, ale ty body si může vzít v pátek ve Vítkovicích. A i když se teď někde píše o Faltově ztrátě formy, neviděl bych to tak černě. S Baníkem by měli hráči Sigmy potvrdit, že jsou momentálně na jiném levelu. Pokud se jim to opravdu povede, mám obavy o další působení Radima Kučery na lavičce Baníku, doteď doma ještě nevyhráli a jedinou výhru mají z 1.kola s tehdy hodně tragickou Zbrojovkou v Brně. Navíc mají nejhorší obranu v lize.

Skvělé je, že Sigma sedm zápasů v řadě neprohrála a potřetí za sebou udržel Miloš Buchta čisté konto. Celkově už pětkrát, což ho řadí na druhé místo v lize.

Nelze se nezastavit u fanoušků, jednak jich chodí na můj vkus pořád málo a druhak až do třicáté minuty chyběli v kotli nespokojení a protestující Ultras a na fandění to bylo znát. Více o tom v článku šéfa kotle tady….

Za co klub ale musím pochválit je to, že na domácí pohárový zápas s Jabloncem příští týden se zdarma dostanou ti, kteří se prokáží vstupenkou z tohoto zápasu a držitelé permic.

Ale to bude až po zápase s Baníkem, na který opět vypravuje Sigma United bus (který už ovšem je vyprodaný.

#Bus #SigmaUnited #banikSIGMA #VYPRODÁNO #hanácinavéjezdo #SigmaonTOUR #ULTRASSIGMAonTOUR #Hanáci #SigmaOlomouc #

A post shared by SigmaOlomouc.cz (@sigmaolomouc.cz) on


Archív:

10.kolo HET ligy: SK Sigma Olomouc – FK Jablonec 0:0. Rozhodčí: Proske – Kotík, Arnošt (Orel). ŽK: Jovović, Kubista, Hübschman. Diváci: 4543. SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (87. Hála), Houska, Plšek, Falta (72. Moulis) – Chorý (72. Texl). Trenér Václav Jílek. Jablonec: Hrubý – Janković, Kysela, Hübschman, Hanousek – Masopust (87. Zelený), Kubista, Trávník, Jovović – Doležal (74. Mihálik), Tecl (90. Považanec). Trenér Zdeněk Klucký.
[wdi_feed id=“36″]

Podobné články