Už v pátek se odehrála bitva Moravy a Slezska. Bitva dvou týmu které častokrát spolu bojovali o vavříny a k nim vedoucí cenné bodíky. Bitva která vždy přivede do ochozů spoustu fanoušků. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. I když vlastně bylo. Tentokrát jeden tým už má pád do pekla druhé ligy a druhý je na krajíčku a modlí se za každý bod který by jej mohl z předpeklí vrátit. A jak už všichni víme, bodíky vedoucí z předpeklí přišly. Ale stále je to pouze začátek cesty.

Pod článkem fotogalerie č.2 z utkání

Do ochozů si našla cestu, na momentální mizérii slušná návštěva, ale především ostravského publika. Chacharů se v Olomouci ukázalo 1061. V sektoru domácích fanoušků, Sektoru S, se sešla necelá stovka a tak to vypadalo od počátku na jednoznačnou prohru minimálně v hledišti. A bohužel z počátku utkání i na hřišti. Kdy první gól inkasuje Sigma kterou Baník ze začátku přehrává. Mnozí už měli v očích konec veškerých nadějí, ale proti tomu byl hrdina pátečního večera Michal Ordoš, který pohotově uklidil přes gólmana míč do brány. Image00003A aby toho nebylo málo, tak se poprvé trefil i mladíček(???) Ševčík. A Sigma byla rázem ve vedení 2:1. Do přestávky už se nic mimořádného nestalo a tak se diváci mohli zaposlouchat do fandění domácích kteří ve chvíli ticha rozesmutnělých chacharů využili pro svůj zpěv. Zato chachaři si poté vyhradili celou přestávku pro svůj zpěv. Zřejmě se chtěli důstojně rozloučit s tribunami Androva stadionu.

Po začátku druhé půle si Sigma vybrala štěstí i smůlu. Smolný byl moment kdy ostravští, za pomoci druhého hrdiny utkání Ševčíka, vyrovnali na 2:2. A šťastný moment když se poněkud zapomněl pomezní rozhodčí a nezamával asi dvoumetrový ofsajd Radakovičovi a ten byl sražen ve vápně. Jasná penalta kterou proměnil Plšek. Dál se opět vyznamenal dvakrát Ordoš který skvělými pasy pomohl vsítit druhý gól v sezóně nejprve Navrátilovi a následně i Kubovi Petrovi. Do listiny střelců se po rohovém kopu zapsal i Malec, pro kterého to byl čtvrtý gól v sezóně. Image00015

Pro Sigmu to byli veledůležité body které nás přiblížili Jihavě a tím pádem i možnosti záchrany. Ale cesta je to ještě velmi dlouhá a pro záchranu prý musí tým mít alespoň 30 bodů. A tím pádem nám stále schází 10 bodů. No uvidíme co se Sigmákům podaří přivézt s Liberce a jestli se podaří Teplicím napravit v Jihlavě prohru z utkání se Zbrojovkou.

Co se týče domácích fanoušků tak ti se snažili celé utkání fandit, ale samozřejmě proti více než desetinásobné přesile chacharů neměli přiliš šanci. Ovšem z našeho místa na Jižní tribuně slyšet byli a výkon podali slušný (samozřejmě na daný počet). Za to jim jistě patří dík. Žádnou optickou presentaci jsme nezaznamenali, krom použití dvouručných a mávacích vlajek. Na závěr bylo odpáleno oslavné pyro (pustit si můžete na tomto odkazu). Úplný závěr patřil děkovačce šéfované hrdinou Michalem Ordošem.

A proč vlastně ten nadpis? Na hřišti naši hráči jistě byli vítěznými ale bohužel prohra v ochozech byla neodvratná. A vlastně i v okolí Androva stadionu kde dle našich informací byla ztracena nejedna sigmácká šála.
Momentálně však pro nás musí být důležité body a ty jsou a za ty musíme být vděčni (to se nepíše úplně snad no když Baník je jednoznačným sestupujícím, ale nezapomeňme, že na podzim nás doma porazil).

Nyní již Sigma zajíždí k utkání do Liberce a poté následuje doma odvěký rival Slávie, takže se určitě dojděte podívat.

Image00020

Podobné články