Už zítra čeká Olomouc bratrovražedný boj na půdě brněnské flinty. A že to není boj příliš jednoduchý nám dokazují výsledky od sezóny 2007/08 – 1:0, 1:2,1:2, 2:0, sezóna 11/12 bez Zbrojovky, 2:0, 14/15bez Sigmy a v posledním utkání opět 2:0. Z toho nám vychází, že pro sázkaře nejlepší volba je tip mínusko na vstřelené branky.

My však samozřejmě doufáme, že se protrhne smůla naší Sigmy v utkáních královských měst a „prokletí“ bude zlomeno. Snad k tomu dopomůžeme i my fanoušci. V Brně by se minimálně měl objevit zaplněný autobus fanoušků a vzhledem k tomu, že je vyprodaný, se dají pravděpodobně očekávat i nějaké automobilové posádky.

I tentokrát jsme si pro vás připravili rozhovory s hráčem a trenérem soupeře. Oba zodpověděli naše dotazy, trenér se však nechtěl postavit do role tipéra a pouze ohodnotil sílu soupeře a rozhodně nechtěl poměřovat oba týmy. Nyní však již dejme prostor p. Kotalovi a hráči Zavadilovi, který vyrůstal fotbalově v Olomouci.

Pavel Zavadil
pro Sigmaolomouc.cz Pavel Zavadil hráč Zbrojovky Brno - zdroj fotografie Synotliga.cz
Máš za Sigmu pouhé dva starty, po minutě proti Spartě a proti Slavii a to v roce 1999. Proč si nepřidal další?
To už je hodně dávno. Hrával jsem tehdy spíš v juniorce, byl jsem hodně mladý, ty dva starty byly spíš takové epizody. Pak jsem odešel na hostování pryč.
Myslíš si, že má Brno letos šanci stát se nejlepším klubem na Moravě? Co evropské poháry?
Šanci máme, ale je třeba říci, že jsou ve hře i další mužstva. Hlavně Zlín, který hraje velmi dobře. Ti další jsou za námi, bude to záležet jen na nás, jak zvládneme další zápasy včetně těch vzájemných.
Cítíš větší motivaci hrát proti klubu, se kterým si poprvé nakoukl do ligy?
Větší motivaci ani ne, nicméně zápas je pro mě specifický tím, že v Olomouci hodně lidí znám. Vyrůstal jsem tu, znám prostředí. Od rodiny i kamarádů cítím taky o něco vyšší podporu.
Máš pestrou kariéru, prošel jsi mj. Sigmou, Spartou, Baníkem, teď záříš v Brně, hrál jsi např. v Izraeli a ve Švédsku. Jseš se svou kariérou spokojený?
Zatím jsem se za kariérou nijak zvlášť neohlížel a nehodnotil, snad mám ještě něco před sebou a ohlédnu se možná až po definitivním konci. Co se mých snů týče, já se chtěl hlavně dostat do ligy a to se mi splnilo, jako bonus jsem přidal i zahraničí.
Jací jsou vůbec švédští fanoušci?
Od našich se tolik neliší, je to podobné.

Zážitek ale je, když přijedete do Stockholmu na AIK nebo Hammarby, tam už se atmosféra blíží třeba Turecku, je to vždycky veliké.

Chodí jich hodně, klubem žijí.
Můžeš srovnat olomoucké a brněnské fans?
Olomoucké jsem jako hráč moc nezažil, přece jen jsem tam hrával spíš v mládeži. Ti brněnští jsou pro nás nesmírně důležití a jsem s nimi spokojený. Podporují nás dobře doma i venku, jejich pomoc je cítit.
Letos zřejmě zmizí z prvoligové mapy Baník, Sigma k tomu nemá opět daleko, za oba kluby si hrál. Co na tuhle mizérii říkáš?
Především je to obrovské oslabení pro Moravu. Baník je tradiční klub s velkým jménem, fanouškovským zázemím, pro Ostravu je to neuvěřitelný pojem. Celá situace je asi jen vyústěním toho, jak klub dlouhodobě fungoval. Co se Sigmy týče, klub s takovým zázemím, stadionem a potenciálem mládeže asi taky patří výš. Ale do dění v obou klubech podrobněji nevidím.
Otázky na Václava Kotala:
pro Sigmaolomouc.cz odpovídal trenér Zbrojovky Brno Václav Kotal - zdroj Deník.cz
Co považujete za hlavní zbraň soupeře (Sigmy)?
Sigma je silná v ofenzivě, ať už se jedná o rychlého a technicky dobře vybaveného Mahmutoviće, Navrátila, Petra, Ordoše nebo Housku.
V čem (herně) spatřujete rozdíl mezi Flintou a Sigmou?
Kdo si myslíte, že by mohl být hráčem utkání (ať už z Flinty nebo Sigmy)?
A kolik padne celkově branek?

Dá se z odpovědí trenéra domácích očekávat „prešovský beton“ anebo naopak na nás vlítne útočná vlna z pod Špilasu? To se už zítra dozvíme…

Podobné články