Předposlední domácí zápas máme zdárně za sebou. Tentokrát mě nenapadá moc věcí k psaní, které by měly alespoň pozitivní nádech. Takže s chutí do toho.

V týdnu jsme vypustili do světa akci „Vraťme modrobílou lavinu na ochozy Ander katedrale„. Cíl byl jasný, vybrat peníze na nové vlajky. Ty stávající jsou v dezolátním stavu a jejich počet se jaksi podezřele ztenčil. Sbírku podpořili také hráči Michal Ordoš s Martinem Šindelářem, kteří nám pomohli formou videa zpropagovat tuto akci. Zatím s hodnocením tajemně počkám, protože o výsledku sbírky vás budeme informovat až zítra.

Teď už k samotnému zápasu. Byla to tragédie. Fotbal nic moc záživný, spíš holomajzna. Na tribunách pusto prázdno. Člověk, co na fotbal chodí nějaký pátek a zažil i ty „lepší“ časy, je zděšen, protože ještě půl hodiny před zápasem je ochoz na východě liduprázdný. Cestou na stadion by zas nezasvěcený stěží poznal, že dnes hraje Sigma. Leda, že by si všimnul rozsvíceného osvětlení na stadionu. Hlášeno je 3439 diváků, na pohled je to ale neveselé pokoukání. My se sice snažíme lidi lákat na stadion, jak se dá, ale buď to děláme špatně nebo víc lidí prostě nepříjde. Každopádně nebudu se pouštět do větších akcí a analýzu proč na Sigmu chodí tak málo lidí, přenechám zodpovědnějším.

Jak už jsem pozitivně předeslal, tak tragický pohled se nevyhnul ani kotli. Zkrátil bych to do fráze „na takový zápas je lepší zapomenout“. Velice slabý support, netřeba komentáře. Víc snad ani nebudu hodnotit.

Většina táborů nějak reagovala na hrůznou akci z Paříže (ne, skutečně nemám chuť na rakvičky s pařížskou smetanou). Ale bohužel pro nás to vypadá, že bychom se raději měli modlit za Sigmu (Pray for Sigma), protože jsme se v tabulce propadli na 14. příčku. Pozice tedy neveselá.

Pokud jsme se předešlé zápas zvedali, tak teď jsme se zase pořádně propadli. A pokud se díváme dopředu, čeká nás Slovácko, tak to není vůbec nic pozitivního. Každý si musí sáhnout do svědomí, protože tohle je přesně ten zápas, kde se máme ukázat! Pokud nechcete další propadák, měli byste se „přemoci“ a jít podpořit svůj klub do kotle!

Pozitiva se hledají těžko. Snad jen, že se po delším čase objevila sektorovka a Roman Hubník dohrál celý zápas. Nutno říci, že odvedl velice dobrý výkon. Uvidíme, jak to s ním bude po zimní pauze, jestli bude pokračovat na Hané.

Takže soustřeďme se na Slovácko! My nespíme, chystáme prezentace, bude opět recesistická akce zvaná Summer party, ale s poloprázdným kotlem to bude bez efektu. Takže všichni na stadion, podpořit Sigmu!
P1020807-1024x682

P.S.: Dle neověřitelných informací se do Ander katedrale chystá Slovácko ve vysokém počtu (snad dokonce chtějí překonat výjezd do Zlína ???). Domácí utkání proti Slávii se jim příliš hlasově nepovedlo (alespoň tak nám to hlásil zvěd který byl výkon domácích ohlídnout), takže si proti nám budou chtít napravit chuť. Návštěva utkání a aktivita v hlasovém projevu je nutná!!! Modro-bílý do boje!!!

Podobné články