V pátek večer před televizními kamerami se na Andrově stadionu odehraje duel 23.kola mezi prvním jasným sestupujícím Baníkem a Sigmou, jejichž hráči od začátku jarní části sezóny nehrají fotbal, ale usilovně si pod sebou pižlají prvoligovou větev.

Asi bude nejlepší se přestat dívat na tabulku a chodit si ještě užít ligu, dokud ji Sigma hraje. Jistota, že Sigma hraje pravidelně každou sezónu ligu a jednou za čas bojuje o evropské poháry je definitivně pryč. Klub se rychle propadl na úroveň Hradců, Budějovic, Zlínů a Jihlav, pendlujících mezi první a druhou ligou, šťastných, že se tu a tam podaří postoupit nebo nesestoupit a k tomu jako bonus, že prodají své nejlepší hráče do týmů, jako jsou Jablonec nebo Boleslav (což už se vlastně dávno děje, jenom v poslední době není o naše hráče zájem).

Baník hraje už jen o to sestoupit čestně a k tomu ho má za úkol přivést zkušený Vlastimil Petržela. S novým majitelem se mu po skončení bojkotu vrátili i fanoušci, takže zápas bude mít, doufejme, pořádnou atmosféru, i když vlak zpět jim jede až po půlnoci.

Ještě se vrátím k zápasu se Zlínem. Začnu pozitivy. Tím asi největším je, že jsem ten zápas neviděl a ušetřil jsem si dalšího trápení. Další je, že Sigma získala bod a nedostala branku, nikdo z olomouckých hráčů nebyl vyloučen a nikdo se nezranil. Negativa: Sigma nedala opět gól a hlavně nevyhrála, což bylo za její situace existenčně bezpodmínečně nutné. Nic na tom nemění ani fakt, že hrála na půdě soupeře. A s jakým týmem nevyhrála? S týmem, který na jaře v pěti zápasech nezískal ani bod. S týmem, který hrál od 54.minuty v deseti bez vyloučeného nejzkušenějšího hráče, navíc stopera. S týmem, který zkrátka měli porazit! 22.kolo SL: Fastav Zlín – SK Sigma Olomouc 0:0. Rozhodčí: Ardeleanu. ČK: 53. Hubáček (Zlín). Diváci: 3911. SK Sigma: Buchta – Hála (45. Zahradníček), Šindelář, Radaković, Vepřek – Plšek, Houska (59. Chorý) – Navrátil (69. Petr), Ševčík, Falta – Mahmutovič. Trenér Václav Jílek.

Sigma se trápí. Je to jedna velká bída. Co k tomu víc dodat, průměr 0,8 vstřeleného gólu na zápas je nejhorší v lize, šest červených karet rovněž. Na jaře jsme ještě nevyhráli a ztráta na nesestupové místo se během jara prohloubila o pět bodů, obrat v nedohlednu. Nejlepší „střelec“ týmu má na kontě tři branky.

Zimní posily zatím moc nepomohly: Mahmutovič zatím jeden gól a asistence, Rode skončil v béčku. Míchání se sestavou hře také nepomáhá. 6 zápasů, čtyři stoperské dvojice, sedmnáct hráčů základní sestavy, něco na hře změnit se už na jaře pokusilo 19 hráčů, od začátku sezóny dokonce DVACET SEDM!!! Do zřejmě rekordní třicítky už jenom chybí, aby trenéra Jílka přesvědčil o svých kvalitách někdo z další z béčka, například tožský reprezentant Farid Zato-Arouna, toužebně očekávaná posila do defenzívy.

 

Kalendárium 21.3.-3.4.:

22.3.1965 se narodil Jan Janošťák

24.3. se narodili Martin Hála (1992) a Tomáš Ujfaluši (1978)

26.3. se narodili Melinho (1980) a Zdeněk Tulis (1956)

30.3. se narodili Filip Rýdel(1984) a Libor Soldán (1964)

31.3.1994 se narodil Uroš Radakovič

Události uplynulých 14 dní:

Asi nejdůležitější zprávou bylo, že se FAČR dohodl s Ligovou fotbalovou asociací (LFA) na odtržení první a druhé ligy od ostatních soutěží, nicméně dál platí, že se mezi druhou a třetí ligou sestupuje a postupuje. FAČR (čili Pelta) přestává od 1.7.2016 řídit fotbalovou ligu. Do 20.5 poběží ještě schvalovací proces uvnitř fotbalových struktur.

Co k tomu říct. #Peltaven a #Berbrven by měli být od následující sezony ze hry. No alespoň nějaká pozitivní zpráva.

A k tomu aktuálně (a není to apríl!) : Damková skončila jako předsedkyně rozhodčích, prý má moc práce pro FIFA a UEFA (chvála bohu). Rozhodčí Lerch, potrestaný za neudělení druhé žluté karty Hálovi v rámci parodie na řízení ligového zápasu s Plzní, už může pískat. Stopku měl za tu frašku jen na tři kola.

V rámci reprezentačních zápasů se v kvalifikaci na Euro U-21 objevil na hřišti jako střídající hráč Petr Ševčík (ve druhém zápase proti Maltě). Bývalý hráč Sigmy Kamil Vacek nastoupil v přípravě proti Skotsku v základu. Pavel Hapal pokračuje v trenérské krasojízdě u našich východních sousedů. Jeho slovenský výběr hráčů do 21 let v kvalifikaci rozbil Turky 5:1 a dál vede skupinu. Hráč béčka (zatím) Farid Zato-Arouna nastoupil v rámci kvalifikace Afrického poháru národů proti Tunisku, odehrál celý zápas (0:0).

Podobné články