Sigma se vrátila ze soustředění v Turecku

Jedničkou v bráně nadále Buchta, kapitánem bude Vepřek

Proti Bohemce fungl nové stoperské duo Rode-Štěrba

Na hrotu zřejmě jen s Mahmutovičem

V sobotu v 16:00 už první jarní zápas s Bohemians (AS) 

Sportovní vedení klubu SK Sigma Olomouc představilo svoje aktuální plány na jarní sezónu na veřejné tiskové konferenci (TK). TK měla zajímavý formát, v úvodu se mohli ptát přítomných trenéra Jílka a manažera Mináře novináři, až jim došly dotazy, tak i přítomná veřejnost.

Já bych se zmínil o odpovědích na dotazy veřejnosti. Dotaz na kvalitu ubytování v Turecku – v pořádku, nálada by měla být v kabině taky OK. Kapitánem bude Vepřek, Škerlemu končí smlouva až na konci roku 2016, hostovačka mu končí ale v létě, takže se zatím neví, co bude. Varadi by měl odejít do 3.polské ligy, tady se s ním nepočítá. Hráč z Toga by nakonec měl dorazit, snad do konce tohoto týdne, zájem je oboustranný, ale napřed půjde do béčka. S Rajnochem se na post defenzívního hráče nepočítá, stoperská dvojka proti Bohemce bude Rode-Štěrba (kvůli vykartovanému Radakovičovi), jednička na defenzívní pozici by měl být do uzdravení Cany Šindelář, gólmanská jednička je Buchta, Rode šel prý výkony nahoru. Aidin nemůže hrát proti Plzni v žádném (ani v pohárovém) soutěžním zápase. Dotaz na Jakuba Petra, že se po ztrátě míče nevrací- trenér Jílek nemá ten pocit, ale obecně se prý na této činnosti hodně pracuje, rovněž tak na předržování míče a nebo naopak na odstranění zbrklosti. Po sezóně odejdou oba dva aktuálně top hroty- Aidin i Malec. Na Malce má práva třetí strana (ne mateřský klub Trenčín) a jeho cena je vysoká, vidí ho spíš někde na západ od nás. Náhrada za ty dva – typově za Malce Chorý, který je nyní jako 3.útočník. A dalším je Yunis, který v přípravě hodně překvapil, stejně tak Adam Ševčík. Z béčka vidí sportovní management do následující sezóny tak dva tři hráče. Dobře se jeví údajně Kalvach, na levém beku Falta.

Na dotaz, jaké vidí komplikace souběhu s působením u reprezentace trenér Jílek sdělil, že má důvěru v realizační tým, nicméně to komplikace je, ale naštěstí na jaře jej čeká jen jedna reprepauza v březnu. Co se týká přístupu a taktiky k zápasům s papírově výrazně silnějšími soupeři trenér Jílek slíbil, že ostudné výkony proti Plzni a Spartě na podzim se opakovat nebudou a v takto hlubokém obranném bloku se jistě hrát nebude.

Na můj dotaz proč se klub není schopen před fanoušky důstojně rozloučit s hráči, kteří něco pro klub odvedli a buď končí kariéru nebo odchází jinam, mi pan Minář odpověděl, které hráče mám na mysli, jestli se mají loučit se všemi nebo jen s některými a že neví, jak to tady fungovalo dřív, že je tady jen dva roky. Když jsem mu tedy tři jména konkretizoval (jen ty, kteří skončili za jeho éry a něco tady odkopali vč. zisku pohárů- Janotka, Zlámal, Schulmeister), dostalo se mi stejně jen vyhýbavé odpovědi. Pochopil jsem to tak, že nic podobného klub neplánuje.

Na závěr klub předvedl hezké gesto a oslavenkyni Božence věnoval dres s číslem 70, podepsaný všemi hráči.

Kalendárium 8.-14.2.

10.2.1991 se narodil Václav Vašíček. Gratulujeme ke krásným 25.narozeninám a přejme si, aby mu to na hostovačce v Dukle pálilo jako kdysi ve Znojmě. Body Dukly s našimi úhlavními soupeři na udržení budeme k záchraně potřebovat.

11.2.1950 se narodil Petr Uličný, fotbalista a Pan Trenér, kterého snad ani nemusíme představovat

11.2.1975 se narodil Marek Špilár, slovenský obránce, který se v Sigmě mihnul na jaře roku 2002. Zajímavostí je, že jaro ještě začal dvěma zápasy za Baník, ale od 20.kola (3.3.2002) do konce sezóny (konkrétně do 14.5.2002) stihl odehrát 8 ligových zápasů za Sigmu a 4 za slovenskou reprezentaci. Málokomu se povede odehrát v lize proti jednomu soupeři 3 zápasy. Špilárovi se to povedlo v sezóně 2001/2002 a to proti Slavii (2x za Baník a pak za Sigmu). Ze Sigmy odešel do belgických Brugg, kam jej za rok následoval David Rozehnal. Marek umřel tragicky 7.9.2013.

Výherní heslo : Sigmaolomouc.cz pro fanoušky a s fanoušky!

12.2.1963 se narodil Roman Sedláček, hráč Sigmy č.3, který nastoupil za reprezentaci, po Laudovi a Drulákovi. Na rozdíl od nich u fotbalu zůstal a nyní vcelku úspěšně trénuje třetiligovou Mohelnici.

Události uplynulého týdne:

Sigma se vrátila ze soustředění v Turecku. Kádr je až na zraněného Canu kompletní. Lotyš Rode by měl nahradit Hubníka, střeleckou potenci by měl zvýšit Aidin Mahmutovič. V sestavě na Bohemku má trenér Jílek z 90% jasno. Buchta je jasná jednička. Já osobně to vidím tak, že jedničkou v útoku bude Aidin, ovšem v záloze to bude hodně rotovat. Za Šindeláře by mohl alternovat Plšek nebo Petr Ševčík, Houska má asi své jisté, Moulis se zřejmě v sestavě ukotví natrvalo, jako podhrot Petr nebo Ordoš a jako další krajní záložník Navrátil. Do obrany až zase tolik alternativ není, pokud vše bude klapat tak to vidím na sestavu Hála, Rode, Radakovič, Vepřek. Ale také to tak být nemusí…Rozhodující je důvěra trenéra. S hráči pracuje už dost dlouho.

Nezbývá než věřit, že bude líp. Druhou ligu by podruhé za dva roky už asi nikdo neskousl.

Podobné články