Výjezd do Frýdku-Místku (dále pouze F-M) je už dopředu plánován jako autobusový. Ten nakonec pořádá spolek fanoušků Sigma United a patří jim za to dík.

14886119_10209343387133213_144900146_nPřesto, že v průběhu týdne to nevypadalo nic moc nakonec se schází v autobusu okolo 4O-ti výletníků, mezi nimiž nechybí zástupkyně ženského pohlaví, starších ročníků a také paní Boženka (předem raději všechny uklidňujeme – přežila v pořádku a jen černokabátníci na zpáteční cestě ji štvaly 😀 ). Celá posádka se vydala směr F-M, tak jak bylo slíbeno. Luxusním autobusem, s luxusní výbavou, pouze tedy ta stewardka nějak chyběla.

img_20161029_142432Po příjezdu do F-M, se ubíráme do sektoru, kde překvapivě sekurita ani moc nebuzeruj, zato velkou nepříjemností je plot který je tak dobrý pro horolezce. To je nakonec vyřešeno elegantním způsobem za pomoci ještě elegantnějšího žebříku. Jsou vyvěšeny vlajky Hanáci on tour, Blázni ze stadionu, Modrobílá garda a Ultras Babice. Ty zabírají zhruba půlku sektoru a zbytek zabírá transparent, který teď budete moct vídat v sektoru S – Víkend bez fotbalu…jako šibenice bez komunistů. Samozřejmě jde primárně o nesmyslné termíny fotbalu v týdnu. Rozumíme tomu, že o víkendu je v TV 1.liga, ale když už nic, tak alespoň posunutí termínu na později by jistě neškodilo.

Celý první poločas se až neskutečně kvalitně fandí a odměnou je nám ozvěna z druhé strany. Holt nejenom v edenu je dobrá akustika. Prakticky celý poločas jsme k nezastavení, opakuje se pokřik s chorálem a zase pokřik. Zkrátka první poločas vypadá přesně jak by na tribuně vypadat měl. I když ideálně ve vyšším počtu. Přeci jen se krom autobusových mnoho jiných nesešlo (v sektoru nás bylo okolo 60-ti). Také po delší době jsou venku provětrány mávačky a efekt není vůbec špatný (můžete posoudit níže v fotogalerii). Naši však bohužel během prvního poločasu nedali vedoucí branku. A to se jim nakonec málem vymstilo.

Do druhého poločasu nastupujeme ještě v plné síle (fanouškovsky), ale malinko se zpožděním. Ve vodě vařená klobáska zřejmě chutnala. A bohužel výkon hráčů Sigmy hrdlům fanoušků také příliš nepomohl. A ten stále slábl až dosáhl skoro ticha při inkasované brance po jednom z brejků Frýdeckých. Přesto byla snaha ze strany hostí s utkáním ještě něco udělat a i my na tribuně se snažili. A k obrovské radosti všech v sektoru se to povedlo. I když se neprosadil žádný z našich.

V průběhu druhého poločasu byla taky presentovaná trikolóra s „tatíčkem“ Masarykem a národními vlajkami a šálami. K tomu zazněla národní hymna z hrdel fanoušků a i nějaká ta pyrotechnika byla využita. O tomto momentu se rozpovídal i Kuba Plšek

Potěšili vás alespoň vaši hlasití fanoušci?Fanoušci byli výborní, ty venkovní výjezdy mají opravdu výborné. To choreo o vzniku Československa byla pecka. To jsem chvíli nehrál a díval jsem se na ně (smích).
Zdroj: http://olomoucky.denik.cz

Co se týče fanoušků domácích ty příliš nemůžeme hodnotit, jsou na stejném ochozu jako byl náš sektor. A jak víme z domácího prostředí toto rozpoložení není ideální. Z našeho úhlu nebyli příliš slyšet a ani nějakou presentaci jsme neviděli (ve fotogalerii můžete vidět, že použili balónky v modro-bílé kombinaci). Určitě by jim více slušel sektor na hlavní tribuně kde by jim i střecha pomohla k lepšímu hlasovému projevu.

Jak hodnotit celý výjezd? Z fanouškovského hlediska si myslím, že vcelku kladně i když naše presentace měla mouchy. To už však je minulost, nyní se soustřeďme na domácí středeční utkání s Ústím a především páteční derby s 1.SK Prostějov. A poté můžeme myslet na závěrečné utkání (doufejme) o první místo v Ostravě. Na toto utkání máme slíbeno, že SU bude opět vypravovat autobus a účastníci výjezdu do F-M, budou mít cenu nejvíce za 150,-Kč.

[wdi_feed id=“19″]

Z pažitu

Fanoušci

Podobné články