Opět nás čekalo velice důležité utkání o body s týmem z Prahy a možnost tak se přiblížit k vytoužené záchraně.

Trenér Jílek nasadil očekávanou sestavu která se snad již konečně po několika odehraných jarních kolech ustálila a žádná změna, která by i překvapila soupeře se neudála. V brance dle očekávání zastoupil potrestaného gólmana Buchtu reprezentant do 21 let Reichl. Odvedl velmi slušný výkon a byl adekvátní náhradou mezi 3. tyčemi. Troufnu si i předpovědět, že díky 3 zápasovému stopce se letos Buchta do branky již nepodívá, jelikož si Reichl nenechá tuhle šanci vzít a na poslední 2. kola nečekám že trenér bude měnit gólmana v boji o záchranu.

Co se hodnocení výkonu na hřišti týče, tak hráči již tradičně předvedly svůj typický jarní výkon… V utkání jsme šli do vedení gólem Navrátila, ale nejsme schopni výsledek udržet nebo v lepším případě navýšit a dotáhnout zápas do vítězného konce. Kolik jsme již letos takto ztratily bodů, které nám bohužel teď chybí k lepšími postavení v tabulce si může odpovědět každý sám…

První polovina 1.poločasu patřila našim borcům v modrém, ale platonický tlak k ničemu nevedl a vyústil jen ke dvěma sporným okamžikům které jak je dobrým zvykem se ve prospěch Olomouckých hráčů nepískají. Troufnu si tvrdit, že minimálně druhý zákrok ve vápně se písknout rozhodně měl. Následovala pasáž kdy i hráči Slavie se začali osmělovat a zaměstnávat naše obránce a gólmana kteří ale drželi naději do druhého poločasu.

V druhém poločase jsme byly svědky branek, bohužel po hříchu na obou stranách po jedné. Napřed udělal radost domácími publiku Navrátil, který sebral míč Chorému na hranici vápna a nekompromisně prostřelil z 11 metrů gólmana Slavie. Bohužel vyrovnání o které jsme si svým výkonem v druhé části druhého poločasu řekli, přišlo před koncem utkání. Ránu „sparťana“ Hušbauera ještě dokázal gólman Reichl vyrazit, bohužel však přímo na kopačky hostujícího Zmrhala. Kterého po hříchu opět naše obrana nechala osamoceného uvnitř vápna. Velmi jednoduchá záležitost na zakončení pro něj.

Co se mi bohužel již poněkolikáté v sezóně nelíbí jsou trenérova střídání v 70. minutě utkání. Myslím si, že střídat se může daleko dřív. A střídáním změnit styl nebo vývoj utkání, což se nám zkrátka nedaří. I když mají hráči kondičku, tak nevěřím že je útočník schopen 70 minut kvalitně útočit. Obzvlášť pokud odvedl kvalitní bojovný výkon po celou dobu utkání. Minimálně by měl být doplněn ještě jedním útočníkem nebo nahrazen.

Výsledek se nehodí ani jednomu mužstvu. Nám v boji o záchranu nic nepřinesl, jelikož jsme potřebovaly výhrou se dotáhnout na soupeře v tabulce před námi (a ostatní výsledky k tomu byli vhodné). A ani Slavia v boji o poháry si remízou nikterak nepomohla. Na aktuálně 15.místo Příbrami tak ztrácíme 3 body. Jelikož už zbývá posledních 5.kol začíná být situace docela kritická co se záchrany týče. Ale pro nezaujatého diváka se alespoň o něco hraje až do konce ligy když už je o titulu rozhodnuto.

Tolik asi pohled z tribuny na předvedenou hru.

V pátek nás čeká venkovní utkání v městě aut, Mladé Boleslavi. Věřím, že někteří nezapomenou na výjezdu podpořit náš milovaný tým v této ošemetné situaci. A pro ostatní jen doplním, že můžou držet palce u TV obrazovek. Toto utkání si pro přenos vybrala Česká televize.

Podobné články