Tentokrát jsme před utkáním nechali vyzpovídat hráče Plzeňské Viktorky(tímto děkujeme za pomoc tiskovému oddělení Viktorky) Romana Hubníka a trenéra Karla Krejčího. Dozvíte se jak vidí šance své Viktorky, v čem rizika pro ní a co bude klíčem k úspěchu obou stran. Ale nyní už dejme přednost těmto dvěma pánům.

Roman Hubník toho času obránce Plzně
hubna_ol_dres

Je šance že si Roman Hubník zahraje ještě v zahraniční lize ?
Nikdy neříkám nikdy, a pokud by přišla nějaká zahraniční nabídka tak určitě za ní budu rád a budu případně zvažovat ale teď nedokážu říct co bych zvolil zda pokračovat v domácí lize nebo odejít do zahraničí

Plní hráči Sigmy tvé slova které jsi řekl na podzim že na jaře budou muset „žrát trávu“ aby se zachránily?
Zápasy jsem bohužel neviděl a nemohu tak objektivně hodnotit výkon a ani jednotlivé hráče, viděl jsem jen sestřihy z utkání a je to otázka spíš na trenéra jak vidí přístup a výkon hráčů Sigmy

Věříš stále tomu že se Sigma Olomouc zachrání letos v lize a Plzeň získá titul?
Věřím a věřit budu že se Sigma zachrání…, a rád po posledním kole zvednu pohár pro mistra ligy takže věřím v obhajobu titulu Viktorky Plzeň

Tipneš si zda v utkání bude zahráván pokutový kop?
Netroufnu si odpovědět… ať se případně vyhneme diskuzím nechám si tip pro sebe

Co by jsi řekl a jak by jsi popsal tým Sigmy?
Sigma má mladý team, hrají spolu nějakou dobu a ikdyž se jim nedaří výsledkově tak mají kvalitní mužstvo a hráče. Plzeň čeká velice těžké utkání jelikož už na podzim Sigma ukázala že hraje proti silným soupeřům slušný fotbal a chybělo jí jen trocha toho štěstí k lepším výsledkům – je to rozhodně nepříjemný soupeř i s ohledem na nepovedený start do jarní části soutěže.

Jaké jsou největší zbraně Olomouce?
Mají rychlí a nebezpečný přechod do protiútoku, snaží se toho využívají při hře do plné obrany a těžit z toho.

Byl jsi zvyklý hrát v dresu Sigmy v základu, v Plzni jsi začal jarní část ligy „jen“ na lavičce?
Je to rozhodnutí trenéra, kluci první dva zápasy zvládly dobře takže se snažím být připraven a čekám na svou šanci hrát v základu. Na Slovácku jsem nastoupil na konci zápasu abych pomohl s obranou a odvracením nebezpečných centrů. Věřím že se teď dostanu do zápasu třeba v poháru kde budeme hrát s Olomoucí 3x za sebou a rád bych si proti ní zahrál.

Trenér Karel Krejčí
Trenér Karel Krejčí, zdroj fota:fcviktoria.cz
Jak se chystáte na utkání v Olomouci?
Příprava je stejná jako na každé jiné utkání, v týdnu jsme si vyhodnotily utkání s Teplicemi, probrali jsme s hráči pozitivní i negativní věci. Herní projev sice není ideální ale máme 6 bodů a s tím je spokojenost. Vnímám že Olomouci nevyšel začátek jarní části ligy, jsou v tabulce v dolních místech a budou se snažit udělat dobrý výsledek proti nám a třeba se odrazit k lepším výsledkům, nečekám lehké utkání.

Jak vnímáte Olomouc a její herní styl?
Olomouc byla vždy silná v kombinaci, dobrá a rychlá přechodová fáze do útoku. Čekám větší nasazení a chuť se poprat o výsledek oproti zápasu v Brně. Soupeř potřebuje body, ale my jedeme potvrdit roli favorita a jedem určitě vyhrát.

Kdo nebo co bude hrát klíčovou roli?
U nás v plzeňském dresu doufám v týmový výkon a aby hráči podali kvalitu a výsledkově jej zvládli. U Olomouce bude hrát klíčovou roli, abychom jim nedali prostor směrem dopředu, pokryli jejich útočné fáze a hráče kteří jsou schopni nahrát nebo gól vstřelit – nedat jim prostor.

Jaké očekáváte utkání? Stejné jako na podzim v Doosan aréně…
Očekávám že Sigma bude vycházet z bloku a obrany, spoléhat na rychlé protiútoky a třeba spoléhat na standardní situace ze kterých může vstřelit gól.

Přejme si a doufejme, že Sigma bude šťastnějším týmem a nastartuje cestu za záchranou právě proti úřadujícímu mistrovi.

Naše tipy: 3 a víc branek + bude se kopat penalta

pozvanka_plzen_final

Podobné články