V neděli se před prořídlými ochozy našeho krásného stadionu odehrálo 25. kolo Gambrinus ligy. Naše Sigma hostila v záchranářském souboji Příbram, která venku tuto sezónu ještě nevyhrála.

Současné výkony našeho celku, postup hokejistů do extraligy, ne zrovna atraktivní soupeř, nestálé počasí, a snad i stěhování pakoňů v Africe, zapříčinili velmi slabou návštěvu na toto utkání, které bylo znovu existenční a veledůležité. Nebudeme zde hodnotit věrohodnost údaje, dle kterého utkání navštívilo přes 3 500 lidí, kdo se na stadion dostavil, si jistě udělá obrázek sám.

K samotnému utkání je nutno podotknout několik stěžejních bodů:
Nikdo asi nečekal, že se výkon týmu po brněnské nudě rapidně zvedne, a tento předpoklad byl naplněn bezezbytku. Ve hře bylo spoustu nepřesností, mnoho osobních soubojů (dle mého soudu občas za hranou bez trestu), nepřesných střel a nedotažených šancí.
Pochvalu si však hráči zaslouží za to, že se tentokrát dokázali tlačit do šancí, dokázali vytvářet alespoň opticky nebezpečné situace. Bohužel však hráči nedokázali využít minimálně čtyři vyložené gólové příležitosti. Příbram se spoléhala na brejky, ale také na jejích bedrech sedí velká střelecká nemohoucnost, nutno pochválit také velmi dobrý výkon Boba Zlámala.

Výkon nás fanoušků se do značné míry odvíjel podle dění na hřišti. Nikdo nečekal, že sektor S bude zaplněn, ale ti, kteří dorazili (velké absolutorium!) se snažili bojovat s letargií, a mnohdy i se spánkem. Přesto však hluchých míst bylo v zápase velmi málo – i s malým počtem a kvalitou jsme nezklamali, snažili jsme se kluky podporovat, a snad jim to i pomáhalo. Tentokrát z naší strany žádná velká kontroverze – chybělo choreo i pyrotechnika, Slušně jsme vyjádřili názor na svazového předsedu pokřiky „Pelta ven!“ a „Pelta je čumák – což jistě nikoho nemohlo pohoršit. Paradoxně nejlepší parametry fandění dostalo během dešťové přeháňky, během které Sigma hrála proti 10 soupeřům, a kdy Adam Varadi spálil největší šanci na zisk tří bodů v zápase.

Neslaný nemastný zápas skončil pro Sigmu neúspěchem, Příbram byla za bod hodně ráda. Přes záplavu nadávek a negativních reakcí fanoušků při odchodu ze stadionu, jsem zaslechl jednu věc, které se musíme držet. Od podzimní výhry proti Brnu jsme poprvé udrželi čisté konto, získali jsme další bod, a stále jsme pod sebou nechali Slavii, Znojmo, Bohemku i Baník.

Musíme stále věřit a věrně stát, protože my jsme Sigma, bez nás by fotbal neměl cenu. V sobotu jedeme na Slovácko, podrobnosti k výjezdu najdete zde později. Buďte věrní jak nám, tak klubu, stůjte a fanděte naplno a do konce.

Od fanoušků pro fanoušky

 

Podobné články