V neděli se odehrálo utkání na teplických Stínadlech mezi SIGMOU a domácím FK. A náš výhled byl optimistický – přeci jen v poslední době se Sigmě v Teplicích celkem daří. Koneckonců jsme s Teplicemi naposled prohráli v sezóně 2013/14. Ale zase vysoko 4:0. Od té doby jsme s nimi uhráli 7 bodů se skóre 9:2. A tak se dala očekávat tradiční účast okolo 20-ti osob.

Do Teplic nakonec vyráží několik automobilových posádek a někteří odvážlivci i vlakem – no po útoku slávistů odvážný počin. Dle našich informací vyrazili podpořit modrobílé (ačkoliv už tradičně venku rudé) i dvě posádky z Jižní tribuny (8 osob?). Ti se však už jako obvykle usazují na hlavní tribuně. Tentokrát nemají ani vlajku (nebo jsme ji neviděli, přes sluníčko na druhou stranu příliš vidět nebylo). Nás se v sektoru schází 20 (možná 19, možná 21 – SERE PES). A velmi slušně zdobíme sektor vlajkami – Ultras SIGMA, Sigma united, Populus fanaticus Olomucensis, Hanáci on TOUR, Kuttenberg a Modrobílá síla.

Začíná utkání a hned v první minutě nám způsobuje radost Tomáš Zahradníček alias. „Zdeněk Zahrada“, svým gólem. Na jaře se mu třeba tolik nedaří jako na podzim, koneckonců jako celému týmu, ale historie se neptá. A i díky němu je přímý postup do pohárů blízko. Malinko jsme posmutněli po vyrovnávací brance Teplic, za 6 minut ale zábava probíhala dál.https://www.instagram.com/p/BiMF0WqgoHI/ Ze hry bylo vidět, že oba týmy hrají otevřený, útočný fotbal a na hřišti se pořád něco dělo. Skvělá reklama pro fotbal. Takových utkání víc a konečně bude možné z ochozů vyhnat výtržníky a nahnat rodiny s dětmi (tedy poté co se pro ně vybuduje infrastruktura, ale to je drobnost 😉 ) To sice bylo asi skvělé pro nestraného diváka, ale už méně pro fanouška Sigmy. Co si budeme povídat o tři body jsme hodně stáli a vzhledem k výsledkům týmů (a v tomto případě především Sparty) na jaře by nám notně pomohli. Několik náznaků, že by se naši střelci mohli prosadit bylo. Třeba sólo Řezníčka, který ale zastavil pomezní rozhodčí zdviženým praporkem. To co jsme si tak přáli se naplnilo okolo osmdesáté minuty kdy Kuba Plšek po trestném kopu rozvlnil hlavou síť a zařídil vedení teplice vs.SIGMA 1:2. V sektoru se rozjela vlna radosti, která byla podpořena i tím, že Kuba doběhl i se spoluhráči slavit branku pod náš sektor. Děkujeme a kéž by to tak hráči cítili častěji. Teplice se nás potom pokusili zatlačit a chvílemi se jim to i dařilo, ale kloudný výsledek pro ně to stejně nepřineslo. Ba naopak zvýšit mohl tým SIGMY po úprku Manzii, ale tento pokus také nebyl korunován úspěchem.

To však už nic nezměnilo na výsledku a radost mohla propuknout v sektoru fanoušků hostí naplno. Jako tradičně došli k sektoru oslavit i hráči. Jen škoda, že v Teplicích si není možné s nimi plácnout. Za podaný výkon a výsledek by si to zasloužili.

Nyní nás čeká domácí utkání s Bohemians a poté nejdůležitější výjezd podzimu do Zlína. Zlín se na nás jistě také vyhecuje (fanoušci i hráči) a tak je do tohoto utkání dát vše!!! Zkrátka všeci do Zlína! Podpořit Modro-bílé!!!

Foto z FB @sksigmaolomouc, Plškův gól a sektor hostí

[wdi_feed id=“47″]

Podobné články