Minulou sobotu nás čekal soupeř z kterým souboje bývají nejvypjatější a který se ne náhodou honosí titulem „nejlepší u nás“, Baník Ostrava. A vzhledem k atraktivitě utkání opět Sigma United připravila pro fanoušky autobus. A na rozdíl od předchozích busových výjezdů se tento rychle naplnil. Takže z Olomouce vyráží naplněný autobus s posádkou poskládanou ze všech typů fanoušků – Ultras, diváků, děvčat, chlapců a důchodců (sorry Pišto a Dědku 😀 ).

#Bus plný #hanácinavéjezdo #SigmaOlomouc #baníkSIGMA #banikSIGMA #HETliga

A post shared by SigmaOlomouc.cz (@sigmaolomouc.cz) on


Cesta proběhla poklidně a snad ji pouze narušil doprovod od ostravské kriminálky. Zkrátka klasika. Jsme vpuštěni i s autobusem k sektoru, k pokladnám kde se prodávají lístky za 250,-Kč. Ano, dvěstěpadesát korun českých. Je otázka jestli se někdo tak trošku nezbláznil (ale nutno podotknout, že u nás je cena stejná). Ovšem za 90 minut fotbalu dát 250,-Kč (při úrovni ligy) považujeme za trošku moc. V multikině to dáte také, ale zase za trošku jinou podívanou a v poněkud teplejším ovzduší.

Do sektoru jsme vpuštěni všichni až na jednoho opilce, který nedokázal udržet svou lačnost (naštěstí do půlky vystřízlivěl a pak byl vpuštěn též). V sektoru se schází 51 autobusových a asi 20-ka místních či automobilových. Na naše poměry a situaci slušný počet. Ale samozřejmě bychom byly také rádi za „aspoň“ stovku. Na druhou stranu nechápeme nesmyslné útoky na náš počet ze strany chacharů. A ani oblíbené „Co vás tak málo nesmělo chybět“, ovšem naše jednička by se spíš měla zamyslet nad 5 617 diváků (56 % z kapacity 10 060, přičemž dle Wikipedie to je 15 275 sedících diváků). No nechme hodnocení ostatních, máme dost svých problémů.

První poločas se solidně fandí pod vedením jednoho mladých Ultras. Jsou použity i šály k presentaci a celkově to má slušnou úroveň. V druhém poločase nastupuju já a snažím se hecovat a snad se to i chvílemi daří. Ale v našem počtu se zkrátka zázraky dělat nedají. Ale i tak chci poděkovat všem kteří se snažili a málem Sigmu i k vítězství dohnali. Na utkání je presentována nová zástava SIGMA OLOMOUC modrobílí do boje, dále modrobílá garda a Hanáci on tour. Zbytek bohužel zůstal i s bubnem ve skladu kvůli nemožnosti si je vyzvednout. Žádná optická presentace se nekonala a v nejbližší době se ani čekat nedá.

Co se týče Baníku ten se presentoval choreem na téma založení klubu, resp. schválení jeho zakládacích listin v Opavě. Pěkné choreo, tématické, kvalitně provedené. Jak bývá u Baníku zvykem. Fandění bylo z našeho sektoru slabé, ale samotní chachaři si jej chválí, takže není důvod jim nevěřit. Navíc akustika v přechodném domově ve Vítkovicích je tragická, jak jsme se mohli přesvědčit na repre s Azerbajdžánem.

Samotný zápas mnoho krásy nepřinesl. Gól Baníku po faulu na gólmana, gól Sigmy dotlačený se štěstím asi na pátý pokus do branky.

zdroj: http://www.hetliga.cz/zapas/5963-ova-olo

Co říci závěrem? Máme za sebou povedený výjezd do přechodného bydliště Baníku. Nyní nás čekají už pouze dva výjezdy – vlakový do Prahy na Bohemku a snad autobusový „Zimní (2.12.)“ do Liberce. Snad se na budeme v Praze i Liberci presentovat obstojně a ukážeme všem, že i přes obtíže dokážeme fungovat a podporovat Sigmu.

[wdi_feed id=“37″]

Podobné články