Máme za sebou první letošní výjezd. Tentokrát nás osud zavál do nedalekého Brna, kam se i letos vydáváme tradičně autobusem. Utkání proti domácí Zbrojovce mělo slibovat boj o důležité body k záchraně. Jak už asi každý ví, naši „borci“ nás z tohoto očekávání dokonale vyvedli.

Autobus pořádal spolek Sigma United ve spolupráci s Ultras Sigma. Kapacita se podařila zaplnit bez výraznějšího problému, takže jsem rád, že jsme vyrazili v plné síle. Druhá věc je ta, že bychom na takový blízký výjezd měli vypravit alespoň autobusy dva! Jsem však realista a vím, že na současnou Sigmu chodí už jen opravdoví „blázni“. K údivu mnohých se i protentokrát obešlo naše cestování bez jakýchkoliv extempore, ani černokabátníci se neukázali. Nálada v busu byla výborná, sestava byla kvalitní, takže vše jak má být.

V sektoru na Srbské se schází dejme tomu něco okolo 80 hanáckých vlajkonošů. Fandí zejména osádka busu, která je velmi dobře naladěna, a tak se fandí celý zápas bez ohledu na dění na hřišti. Zkrátka jde vidět, že jsme přijeli bavit se fanděním. Postupem času se do supportu vkrádá čím dál tím víc demence. V závěru utkání se rozjíždí jeden popěvek, jehož melodie je tak nakažlivá, že vlévá do žil energii i těm, které už otrávil trapný výkon hráčů v modrém. Fandí se jako bychom vyhrávali. Jo, kdyby měli hráči stejné nasazení jako my včera v hledišti, zcela určitě by to v tabulce vypadalo jinak!

Neměl bych zapomenout ani na odprezentované choreo, které připomnělo 10 let od tragického konce dvou sigmáckých fanoušků z Krnova – Aleše a Cipise. K vidění byla i nějaká pyrotechnika.

20160220_144827

Po utkání probíhá něco jako děkovačka, ale zpětně to hodnotím jako velkou chybu a dávám za pravdu těm, kteří byli proti. Proto si zpětně pokládám otázku: Nač být pořád pozitivní, když se na to hráči totálně vysrali?! Asi jsme byli rozpumpování ze závěrečného fanatismu…

Jinak pokud mám zhodnotit výjezd, tak se povedl na jedničku. Ukázalo se, že když je super parta, tak nám den nezkazí ani fotbalisti. Zafandilo se slušně, užili jsme si plno humorných momentů, po návratu do Olomouce se to ještě trošku roztočilo ve „víru velkoměsta“. Prostě všechno se povedlo, akorát ten fotbal byl jedinou černou kaňkou na celém dni. Bohužel kaňkou velmi výraznou!

K samotnému utkání se skoro odmítám vyjadřovat. Trapný přístup hráčů, kdy absolutně nedokázali ohrozit domácí branku, zkrátka nebyli pro Brno soupeřem a ostudně jim nechali životně důležité body! Po včerejšku si nějak nedokážu představit, co chtějí předvést v Jihlavě! Už teď je ale jasné, že rozdali 6 bodů, které s aktuální formou asi stěží získají doma proti Plzni a Spartě. Rád bych se mýlil, ale i můj pohár trpělivosti už přetekl.

Uvidíme s čím se vytasí proti nabušené Plzni. Jedno však vím určitě. Ani podpora nás skalních nebude nekonečná, trpělivost máme taky jen jednu.

Podobné články