Po letní přípravě a ročníku v FNL se opět vracíme do první ligy a dle vyjádření vedení i hráčů tam nechceme paběrkovat. A hlavně se nechceme stát Plzní minulosti, když lítala mezi první a druhou ligou (že to byl konec zlé a začátek skvělé éry to je vedlejší – ale také muselo dojít k velkým personálním a vlastnickým změnám). Potud je vše v pořádku. Musíme si však klást otázku – Bude tomu tak doopravdy?, a popravdě o tom máme velké pochyby.

Je super, že všichni hráči presentují jak nechtějí po třetí spadnout, trenér zase, že nechce na záchranu ani myslet a sportovní manažer (který prý nebyl vyhozen jen kvůli výstupní klauzuli, dárku od Lébra na rozloučenou, už minulý rok) zase zastavit jo-jo efekt. To vše se má podařit s „posilami“ obráncem Romanem Polomem, defenzivního záložníka Lukášem Obročníkem a útočníkem Zdeňkem Linhartem. A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na „podobný rozpočet jako v minulých sezónách a to i navzdory dietě, jak napsali v tomto článku na iDnes.cz

Ovšem ten rozpočet si pojďme dále rozložit dle slov z výše zmíněného článku a sportovního manažera Mináře (proč o rozpočtu mluví sportovní manažer???) –

Rozpočet se pohybuje do šedesáti milionů. Je zabezpečený, samozřejmě vždycky je potřeba během sezony něco doplnit. V případě, že by se povedl úplatný převod stadionu (na město – pozn. red.), tak bychom mohli říct, že je stoprocentně zabezpečený,“ prozradil Minář.

Co to znamená podle nás? Rozpočet se pohybuje do šedesáti milionů – rozpočet plánujeme na 60, ale možná máme tak 50 nebo vlastně možná i méně, kdo ví. Vždycky je potřeba během sezony ho doplnit a dá-li Bůh, tak se nám to i podaří, vlastně teda možná, nebo taky ne. Ale pokud prodáme městu stadion tak už máme rozpočet na 100% zajištěn – a budeme moct povracet dluhy které vnitřně vůči některým osobám máme. Aneb doba je růžová.

Ale samozřejmě tohle nás, fanoušky nemá zajímat (co na tom, že po městě kolují i informace, že peníze má Sigma do září), máme držet hubu a krok, případně fandit. A tak to taky uděláme. Ale přesný plán po nás nechtějte, ten se bude tvořit až příští středu při „brainstormingu“ fanoušků. Takže kdo do toho chcete mluvit, tak určitě dojděte Schuzka_kotelniku. Protože i na vás je budoucnost fandění na Sigmě a potažmo i Sigmy.

A odpověď na otázku jež jsme v nadpise nadhodili? Doufejme, že lepší než jak se momentálně zdají předpoklady.

NAPLNO A DO KONCE
P.S.: Opravdu pane Jílek doufáte, že svou hrou přilákáte davy fanoušků? Nebylo by už lepší pohlédnout pravdě do očí a přiznat si, že to nejde. Že pes je zakopán poněkud někde jinde.

[wdi_feed id=“2″]

Podobné články