doplněno 3.5.2017

Sigma si jede šestizápasovou vítěznou šňůru, z toho 4x o gól, což samozřejmě bohatě stačí, aby si držel pohodlný odstup na třetí místo. Velkou zásluhu má na tom i Tomáš Chorý, střelec posledních kol. Za celou sezónu dal už 13 branek, z toho 6 v posledních 5 zápasech. Trenéru Jílkovi se v posledních 6 kolech vyplácí i návrat Jakuba Petra do základní sestavy po delším výpadku zaviněném zdravotními problémy. Váíclav Jílek od té doby do základu sáhnul jen v případě zranění. V samotných zápasech trenér Jílek nijak necítí potřebu hráče měnit, třetí střídání si téměř vždy nechává až na 90.minutu. Hráči mimo oblíbenou základní jedenáctku paběrkují jen po minutách, snad s výjimkou Manzii, který navíc teď naposledy proti Sokolovu nahradil v základu nemocného Faltu.

Hodnotit hru Sigmy tentokrát nebudu. Co také hodnotit, když poslední dva domácí soupeři byli z chvostu druholigové tabulky a porazit tyto týmy je povinností. Dát jim však pouze tři branky je docela bída.  Bohužel se hra nelepší a soudím, že až bude rozhodnuto, bude ještě hůř, jak si dobře pamatujeme z posledních kol ročníku 2014/15.

Za zmínku však stojí krásný Štěrbův gól Sokolovu po nacvičeném signálu, další nuly na kontě obou gólmanů, které teď trenér Jílek pravidelně střídá, první Plškova neproměněná penalta a samozřejmě debut devatenáctiletého syna slavného otce.

Středeční zápas ve Znojmě je televizi.

Archív:

23.kolo FNL: FK Viktoria Žižkov – SK Sigma Olomouc 2:3 (1:2). Branky: 11. Pavlata, 84. Volek – 35. a 57. Chorý, 30. Zahradníček. Rozhodčí: Berka. Diváci: 623. SK Sigma: Buchta – Štěrba, Škerle, Radakovič, Vepřek – Houska, Plšek – Zahradníček (90. Manzia), Petr (83. Buchvaldek), Falta – Chorý (76. Yunis). Trenér  Václav Jílek.

24.kolo FNL: SK Sigma Olomouc – Vítkovice 1:0 (1:0). Branka: 30. Chorý.  Rozhodčí: Houdek. Diváci: 2 177. Sestava SK Sigma: Reichl – Štěrba, Škerle, Radaković, Vepřek – Zahradníček (84. Buchvaldek), Houska, Plšek, Falta (90. Habusta) – Petr (62. Manzia) – Chorý. Trenér Václav Jílek.

25.kolo FNL: SK Sigma Olomouc – FK Baník Sokolov 2:0 (2:0). Branky: 23. Štěrba, 35. vlastní Čermák. Rozhodčí: Severýn. Diváků: 1594. SK Sigma: Buchta – Štěrba, Škerle, Radaković, Vepřek – Zahradníček, Houska, Plšek, Manzia (78. Látal) – Petr (87. Habusta) – Chorý (71. Yunis). Trenér Václav Jílek.

Kalendárium:

30.4. oslavil čtyřicátiny bývalý útočník Sigmy Peter Babnič. Gratulujeme. V Sigmě působil v letech 2003-2006. Byl u úspěšného tažení Sigmy Intertotocupem v roce 2005 a mezi střelce se zapsal i v poháru UEFA o rok dříve.

2.5. uplynulo 5 let od historické výhry Sigmy v Poháru České pošty. Z finalistů kope za Sigmu ještě Aleš Škerle, střelec gólu Michal Vepřek a střídající Martin Hála.

Události uplynulých dní:

Po těsné výhře 1:0 s předposledními Vítkovice se v médiích rozhovořil trenér Jílek o kvalitě svého týmu. Podle něj stačí na ligu doplnit kádr dvěma až třemi hráči na zvýšení konkurence. Podle mě však konkurenci můžeme zvyšovat tak maximálně na krajích obrany a zálohy, což se občas daří, ale osa týmu potřebuje výrazně posílit minimálně dvěma zkušenými hráči, po jednom do obrany a do zálohy. A to počítám s tím, že zůstane Miloš Buchta, neprodají se Tomáš Chorý s Jakubem Plškem a uzdraví se Václav Vašíček. Uvidíme, ale furt lepší řešit prvoligové starosti než druholigové radosti. A pořád tady visí stín nad tím, co bude dál s klubem.

V zápase proti předposledním Vítkovicím nechal trenér Jílek na lavičce jedničku Miloše Buchtu a Michal Reichl se mu odvděčil vychytanou nulou, třetí ve čtvrtém zápase, který tuhle sezónu odchytal. Buchta si následně připsal 9 nulu, o hodně snazší než týden před ním jeho kolega.

Na čele tabulky střelců se opevňují hráči Sigmy, vedoucímu Jakubovi Plškovi (17 branek) kryje záda druhý Tomáš Chorý (13 branek). Na třetí místo střelecké tabulky se prostřílel neomylný opavský exekutor penalt, o nich píšu dále.

Opava se teoretických postupových možností drží zuby nehty, na Baník to má ale ještě pořád 5 bodů. Za povšimnutí jistě stojí, jak se Opava k bodům v posledních 4 kolech dobrala, má neuvěřitelnou bilanci. V každém z těchto zápasů dala Opava gól z penalty, jinak řečeno, každý ze soupeřů měl handicap -1 a pokud chtěl uhrát s Opavou aspoň bod, musel skórovat. V tuto chvíli se však zdá, že i přes veškerou snahu bude pro ambice Opavy rozhodující domácí prohra s Baníkem v 19.kole. Třeba si to vynahradí v poháru, kde se ve finále utká s překvapením sezóny Zlínem.

Nečekaným postupem Zlína a Opavy se vytvořila možnost, že by se finále MOL Cupu hrálo na Andrově stadionu. Je to na půl cesty a určitě by přišlo mraky diváků. Už se tady jedno finále hrálo. V roce 2005, poprvé mimo Prahu. Na zápas Baník-Slovácko přišlo na pohár neskutečná návštěva 11251 diváků, bylo vyprodáno. Nevím proč, ale tehdy to v televizi nedávali. Jako divák přímo na stadionu jsem si užil fantastickou atmosféru. Víc jsem přál Slovácku a to jsem ještě ani nemohl tušit, že z jejich finálové sestavy se jednou v dresu Sigmy objeví Drobisz, Rajnoch a střídající Ordoš. Za Baník získali pohár Látal a Bystroň.

Z prvoligových vod zaujal dnes už tradiční příbramský jarní výlov z Jablonecké přehrady předminulý víkend. Po 19.kole zdánlivě beznadějně poslední Příbram je po 26.kole jen dva body od 14.místa.  Od 12.místa to nemá jisté nikdo. Brno se výrazně namočilo, ale má to ve svých rukách, teď má doma Zlín a pak hraje v Příbrami. Pokud s nimi ale neuhraje minimálně 4 body, tak je velkém průšvihu.  Bohemka na 13.místě hraje 3x venku, poslední kolo v Hradci. Předposlední Hradec, hraje třikrát doma. Ten může ale spadnout a nikdo asi ani necekne. Jihlava je další významný adept, sice bude mít doma Příbram, ale z posledních 4 kol hraje třikrát venku, kde v sezóně ještě ani jednou nevyhrála. O sestupujícím nejspíš rozhodne zápas 30.kola Hradec-Bohemians, hodně ale napoví už páteční zápas Dukla-Příbram. Já jako sestupující dvojici vidím Jihlavu a Příbram, čili aktuálně 14. a 16. tým tabulky.

Podobné články