Na pražskou Letnou se v sobotu jelo s velkými očekáváními. Byl jsem před zápasem velkým optimistou, že by se tam dal uhrát dobý výsledek, ale prohra 1:0 se za dobrý výsledek považovat nedá.

Chyba jež se nestává 🙁

Hodně přemotivovaný kapitán Michal Vepřek se nechal zbytečně po druhé žluté kartě vyloučit již v první půlce a v deseti se to zkrátka a dobře nedalo. Sigma ale ostudu neudělala, zápas zvládla se ctí, bojovala. Tomáš Zahradníček měl obrovskou šanci a Sigma mohla vést 1:0 už po pár minutách, ale Sparta si rovněž vytvořila pár tutových šancí, většina skoro neuvěřitelně končila přesně v rukavicích Miloše Buchty. Akce, která skončila gólem, se seběhla velmi rychle po přestávce a rozhodla zápas. Sparta se sice ještě snažila přidat druhý gól, který by přiklonil misku vah vzájemných zápasů na jejich stranu, ale to se jí nepovedlo. Takže máme se Spartou ze vzájemných zápasů vyrovnané skóre a pořád žije šance minimálně na čtvrté pořadí.

  1. kolo HET ligy: AC Sparta Praha – SK Sigma Olomouc 1:0 (0:0). Branka: 46. Šural. Rozhodčí: Příhoda – Paták, Kubr. ŽK: Plavšič, Štetina – Vepřek, Jemelka. ČK: 38. po 2. ŽK Vepřek. Diváci: 14 287. Sparta: Nita – Zahustel, Štetina, Costa, Frýdek – Ben Chaim (65. Vatajelu), Stanciu (60. Lafata), Kanga, Kulhánek, Plavšič (87. Sáček) – Šural. Trenér Pavel Hapal. SK Sigma: Buchta – Hála, Radakovič, Jemelka, Vepřek – Zahradníček (63. Manzia), Houska, Kalvach, Plšek (74. Moulis), Falta – Řezníček (46. Texl). Trenér Václav Jílek.

Na Spartě jsem na Sigmu tolik lidí v hledišti dlouho nezažil a i přes porážku si atmosféru vypjatého zápasu užili i hostující fanoušci Sigmy, kteří dorazili v hojném počtu.

Neskutečný výsledek, ať už to dopadne jakkoliv

Ať už dopadne poslední kolo jakkoliv, Sigma letos udělal neskutečný výsledek, který určitě nikdo před sezónou nečekal. Hráči a trenéři odvedli kus poctivé práce a k Lize mistrů a zejména k účasti ve skupině Evropské ligy chyběl jen malý krůček. Slavia ale o víkendu pustila tři body našemu největšímu konkurentovi z Jablonce. Doufám, že se jí to nějak vrátí. Díky problémům čínské společnosti, vlastnící klub, má na Slavia na průšvih docela zaděláno a díky prohře s Jabloncem nemá ani jisté druhé místo.

Titul a oslabení týmu?

Plzeň získala další titul ( s Hubníkem, Hořavou a Chorým) a údajně má už podepsané nějaké posily z ligy. Uvidíme, koho si vyhlídla ze Sigmy (Kalvach, Houska, Plšek ?). Poslední zápas se zachráněnou Boleslaví bude tedy rozlučkou s některými hráči. Určitě s Jakubem Řezníčkem, kterému končí hostování a který s Plzní získal na dálku titul. U něj bych si dovedl představit, že by tady mohl pokračovat přestupem. Stoperovi Romanovi Polomovi rovněž končí hostování, ale ten tam má alespoň opci, takže se necháme překvapit, jestli ji klub uplatní. Po počátečním pohárovém průšvihu se na jaře docela chytl, když nastoupil a mám obavy, že určitě jeden stoper odejde. Zřejmě Jemelka (do Sparty?, nebo Radakovič do Legie Varšava?).

Poděkování týmu v sobotu

Utkání s Boleslaví bude rovněž poděkováním týmu, hráčům a realizačnímu týmu, za fantastickou sezónou, která začala nečekanou výhrou právě v Boleslavi a pak nad Libercem, následovala skvělá jízda s nezapomenutelným vítězstvím doma nad Spartou po x letech.

Přes všechny ty rozlučky a oslavy se musí s Boleslaví vyhrát, ale ani výhra nezaručí posun vzhůru a já osobně tomu ani moc nevěřím. 29. kolo rozhodlo a pořadí na pohárových místech se nebude měnit na 99%. Do utkání můžou zasáhnout všichni hráči až na vyloučeného Vepřeka.

Kdo padne, kdo vystoupá

Brno definitivně padá, o druhém sestupujícím není rozhodnuto, ale vsadil bych si na předposlední Karvinou s trenérem Josefem Muchou (již odvolaným) a exolomouckými stopery Dreksou a Štěrbou. Karviná doma neporazila Baník, ale šanci ještě pořád má. Může poslat za sebe do druhé ligy Jihlavu, pokud tam vyhraje. Nahradí je Opava (s dalším exolomouckým stoperem Jaroslavem Svozilem) a všemi „oblíbená“ Příbram.

Podobné články