Original1919.oblečení pro všechny fanoušky SK Sigma Olomouc

Fotbalisté Sigmy Olomouc zahájili zimní přípravu a tak je načase si říct, kteří hráči už nebudou mít šanci obléct na jaře dres Sigmy:

Tomáš Chorý (*1995) Očekávaná přestupová bomba. Odchází do Viktorie Plzeň, která uplatnila výstupní klauzuli ve smlouvě, uzavřené v létě 2017 na dva roky. Přestupová částka činí údajně cca 1 milion eur. Choras je odchovancem Sigmy, ve které byl od žáků. V dresu Sigmy odehrál ve třech ligových sezónách celkem 37 zápasů, dal pět branek a měl dvě asistence. K tomu přidejme ještě dvě druholigové sezóny s bilancí 41 zápasů a 19 branek. V Plzni rozšíří sigmáckou enklávu- přidá se k Romanu Hubníkovi a Tomáši Hořavovi.

Aleš Škerle (*1982) Dlouholetý kapitán, nyní končí kariéru profesionálního fotbalisty. Aleš debutoval 14.11.2004 proti Teplicím. Po první sezóně v Sigmě odešel hostovat do tehdy prvoligového Mostu, kde vedle o dvanáct let staršího matadora ze Sparty Jiřího Novotného neuvěřitelně vyrostl a po návratu se postupně vypracoval až na oporu zadních řad, stopera a kapitána týmu. V roce 2012 s týmem odvrátil po odpočtu bodů sestup, získal Pohár České pošty a pak Superpohár. V sezóně 2013/14 sestupu už nedokázal zabránit. Následující druholigovou sezónu ještě začal v Sigmě, ale pak byl uvolněn na hostování do prvoligových Bohemians, kde působil nakonec dvě sezóny. Když se vrátil, Sigma byla znovu druholigová. Poslední zápas kariéry odehrál 21.5.2017 v 29. kole FNL doma proti Baníku (0:0). Na podzim už do žádného soutěžního zápasu nezasáhl. Celkem za Sigmu odehrál 201 ligových zápasů, ve kterých dal dvě branky. K tomu má na kontě ještě 22 druholigových zápasů. V počtu ligových zápasů v dresu Sigmy mu patří 8.místo.

Díky Aleši a ať se ti daří na postu vedoucího mužstva.

Michal Obročník (*1991) Skončilo mu půlroční hostování. Jediná z letních posil, která s velkým přimhouřením oka jakž takž občas něco předvedla. Pouhých 7 ligových zápasů mu vydaly jen na 91 minut. Jedna asistence. Kromě toho hrál v základu ve všech třech pohárových zápasech (1 branka). Doplatil víceméně na to, že se chytlo všech dvanáct hráčů, kteří dostali šanci v základu, kolikrát nedostal na hřiště ani jako střídající hráč.

Zdeněk Linhart (*1994) Všichni o něm slyšeli, ale nikdo ho nikdy neviděl…Asi kruté hodnocení pro mladíka, kterému i vinou zranění hostování v Sigmě nevyšlo a předčasně ho končí. Odkroutil si jen dvě pohárová utkání v Hlučíně a v Živanicích. V nich odehrál komplet 180 minut, gól nedal.

Antonio Madreulis Urquiola Romero  (*1997) Venezuelský klučina zaujal svojí aktivitou v rámci svých 6 minut slávy proti Brnu. I on končí v půlce dohodnutého hostování.

Zřejmě se podařilo nějak urovnat situaci kolem Lukáše Buchvaldka (*1996), který odmítl na podzim prodloužit smlouvu a byl vyřazen z kádru. Hráč bez ligového záznamu a bývalý megatalent odchází na hostování do druholigového Třince. V druholigové sezóně 2016/2017 odehrál 17 zápasů (většinou střídal) a dal dvě branky. Za Sigmu na podzim naposledy v poháru proti Hlučínu (jediný podzimní soutěžní zápis).