Dnešní zhodnocení utkání nebude stejné, jako minulé, a to hned z několika důvodů, které popíšu dále. Především však nebudu hodnotit průběh utkání, což přenechám povolanějším, ale spíše dění na tribunách.

Před zápasem se schází, snad i díky naší pozvánce (zde) skupinka asi 50 fanoušků, kteří následně pochodují ke stadionu, za skandovaného potlesku a fandění. Počet je menší, než na prvním zápase se Slavií, ale, vzhledem k počtu aktivních fanoušků na tribunách, a zaneprázdněnosti kluků, chystajících choreo, není také nízké natolik, abychom se za něj styděli.

Kotel byl zaplněn, bohužel i takovými, kteří zde nemají co dělat

Po příchodu na stadion se vyplňuje hned několik obav, které jsme měli již dlouho před tímto víkendem. Vzhledem k nepřívětivému počasí si cestu na stadion našli lidé, kteří jednak měli zakoupenou vstupenku pod střechu, a jednak přišli pouze na soupeře, což je však již kolorit. Další velký nešvar se projevil hned ze začátku zápasu. Přestože se našlo dost těch, kteří v kotli stáli, rozhodně to neznamenalo, že by měli i chuť fandit. Samostatnou kapitolou byly osoby, které si zakoupily lístky do sektoru S, a zastávali názor, že na fotbale má být ticho jako v kostele a pořádek jako při nástupu na vojně. Důrazně proto žádáme všechny, kteří si toto hodnocení přečtou, aby si uvědomili, a řekli to všem, které znají, že sektor S je kotel, kde se stojí, fandí, a za jakéhokoli stavu povzbuzuje náš tým. Na stadionu je míst více než dost, takže pokud nechcete stát a fandit, nechoďte do tohoto sektoru!

Teď již k samotnému fandění. Od začátku utkání se fandí na slušné úrovni, střídáme mnoho, i pár polozapomenutých popěvků. Naší náladu, a na chvíli i úroveň fandění zvedá krásná první branka Jakuba Rolince, který, po návratu z hostování, ve druhém zápase od začátku, vstřelil svůj druhý gól. Fandění jsme prokládali odpovídačkou s jižní a východní tribunou, kdy se nám však dostalo odezvy menší, než kdybychom hráli třeba s Příbramí.
Velkou pochvalu si zaslouží všichni, kteří vytvořili nádherné choreo o velikosti 20×10 m, s motivem rytířů s nápisem modrobílí do boje. Bohužel, sedící lidé v horních patrech, začali toto choreo po chvíli trhat, aby viděli na fotbal. Naštěstí vydrželo dost dlouho na to, aby bylo zachyceno v celé kráse, a snad aby udělalo radost těm, kteří o to stáli. Samovolné trhání finančně ne zrovna levného díla je ovšem neskutečná hrubost, a znovu musím opakovat – když chcete vidět na hřiště a užívat si fotbal, choďte kamkoli jinam, než do kotle!

1920055_734278596613001_612543699_n

Ve druhém poločase nám chvíli trvalo, než jsme se zase dostali do obrátek, snad s přibývajícími minutami, kdy jsme snad začínali věřit alespoň v nějaký bodový zisk. 1524590_734277693279758_1385068580_nPřesně v době, kdy jsme prezentovali další připravené dílo, kterým jsme vyjádřili podporu bratrům v jejich boji proti SFZ, však Plzeň vyrovnala na 1:1, zásluhou Daniela Koláře. Jak je dobrým zvykem z poslední doby, inkasovaný gól nám na elánu nikterak neubral, naše fandění stále mělo slušnou kvalitu. V této době snad poprvé zbyly chvíle na to, abychom poočku sledovali i dění na hřišti. Nikterak povzbudivý pohled to ale nebyl. Sigma ztratila tempo a dravost z prvního poločasu, a Viktoria začala hrát svojí hru. Výsledkem byl nakonec vítězný gól Wágnera po pěkné akci z pravé strany naší obrany, kde operoval záložník Zahradníček. V posledních minutách šla přeci jenom hra Sigmy nahoru, a v jejím posledním zoufalém náporu, měla naší velkou podporu, snad největší z celého zápasu. Plzeň však již vyrovnání nepřipustila, a tak naši chlapci znovu vyšli bodově naprázdno. O tom, že na stadionech jsou i slušní, ale hrdí fanoušci, snad přesvědčila závěrečná pyroshow.