Praha – Olomoučtí fotbalisté se vydali ke druhému zápasu jarní části ligové sezóny na stadion tabulkových sousedů Bohemians 1905. V prvním vzájemném utkání Klokani předvedli na Andrově stadionu velký obrat, když ve druhém poločase třemi brankami během patnácti minut zvrátili vývoj utkání na svou stranu. Sigma v sobotu pražskému celku domácí porážku oplatila.

Bohemians Praha 1905 – SK Sigma Olomouc 0:1 (0:1)
Branky a asistence:
12. Sladký (Texl)
Bohemians Praha 1905: Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Krch (C), Bartek – Reiter, Vaníček (68. Puškáč), Vacek (79. Jindřišek), F. Hašek, Záviška – Koubek (56. Nečas)
SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký, Jemelka, Beneš, Vepřek (C) – Zahradníček, Houska (90+5. Chytil), Texl (71. P. Dvořák), Plšek, Falta – Yunis (88. Polom)

Jediný gól zápasu padl už ve dvanácté minutě

Do utkání vstoupili aktivněji domácí Klokani, kteří si vypracovali několik náznaků šancí. Všechny však obrana Sigmy dokázala uhlídat. Jako první tak udeřili Hanáci. Ve dvanácté minutě přetáhl Šimon Falta svůj centr z levé strany až na Jiřího Texla, který míč ještě vrátil před bránu na nabíhajícího Martina Sladkého a ten jej z bezprostřední blízkosti dokázal propasírovat za záda brankáře Fryštáka. V sedmadvacáté minutě utkání Sigmu podržel golman Buchta, který zneškodnil tvrdou střelu Filipa Haška. Poté už v první půli nebyla k vidění žádná větší příležitost ani ne jedné straně.

Ve druhé půli Sigma náskok udržela

Domácí se ve druhém poločasu tlačili za vyrovnáním, ale pár solidních šancí si dokázala vypracovat také Sigma. V šestapadesáté minutě olomoucký kapitán Michal Vepřek jen tak tak ukopl balon před nabíhajícím Reiterem, který by se jinak ocitl před Milošem Buchtou úplně sám. O deset minut později si zase mohli olomoučtí příznivci ulevit poté, co tečovaná rána Martina Dostála zamířila těsně vedle branky. Sigma se dostala do velké šance v minutě sedmdesáté. Jiří Texl nacentroval před branku, Fryšták míč vyrazil pouze do míst, kde číhal Martin Sladký, ale jeho gólovou nabídku nezužitkoval Jakub Plšek. Jeho pokus skončil pár centimetrů vedle levé tyče. Velké štěstí stálo na straně Olomouce deset minut před koncem. Jan Záviška nabídl Jakubu Nečasovi balón do tutové příležitosti. Útočník Bohemians však míč úplně minul a celá obrana Sigmy si mohla oddechnout. Hanáci v posledních minutách zápasu přežili i velké závary ve své šestnáctce a odvezli si tak z Prahy důležité vítězství 1:0.

Trenéru Jílkovi se po zápase pořádně ulevilo

Spekulovalo se o tom, že olomoucký trenér Václav Jílek potřebuje se svým týmem v Ďolíčku uspět, nebo mu hrozí vyhazov z funkce. I proto se mu po zápase určitě výrazně ulevilo. „V tuhle chvíli jsme dostali impuls, abychom něco s našim tabulkovým postavením udělali. Musíme toho teď využít. Je to ideální stav pro povzbuzení, motivaci a sebevědomí hráčů. Pevně věřím, že na to navážeme v příštím zápase a že začneme sbírat body,“ řekl olomoucký lodivod po skončení utkání. Sigma se v tabulce posunula právě před Klokany na třinácté místo. V dalším zápase přivítají olomoučtí fotbalisté na domácím hřišti Příbram, která se v tabulce Fortuna ligy nachází o jeden bod před nimi. Zápas na Andrově stadionu začne v sobotu 23.2. v 15:00 hodin a tentokrát půjde zase o hodně.

Sestřih zápasu: isport.cz