No a den v Hradišti byl spíše jako by padali sračky.

Do Hradiště po různých osách, ale bezpečnost musí bejt

Jak už to tak bývá při výjezdu do Hradiště, menší část se vydává vlakem a větší různě po svých osách. Tentokrát vyjelo vlakem cca. 50 osob a mohli se cítit zcela bezpečně díky kvalitnímu doprovodu. Zbytek cca. 100 se vydalo po vlastní ose a měli to více poklidné. I když dle vyjádření účastníků i tady se ochránci různě vyřádili. Dokonce jedna z dam byla prošacována tak kvlitně, že měla pocit jestli už nešlo o sexuální obtěžování. Ale za nás (muže) musíme pochválit, tentokrát se v ochrance nenašel žádný chlípník který by chtěl pánům sahat všude. Snad i nová sekurita pochopila, že není třeba dělat vše. Ještě tedy vyladit tu dámskou část.

Sektor S, umírání, fandění

V Sektoru S, se tedy nakonec schází okolo 150 osob za zástavami – Ultras Sigma, SK Sigma Olomouc, SIGMA United, Modrobílá garda, ValMez, Kuttenberg a Hanáci on tour. A tak nějak od začátku to není po fanouškovské stránce ono. Sice se fandí, ale máme velké prostoje. Vypadá to na velkou únavu z domácího pohárového utkání. A takřka úplně nás zmrazí gól domácích. No není to vůbec ono a ani to nějak extra nevypadá na zlepšení, tedy minimálně do přestávky. Naopak domácí (v sektoru asi 250-300) si choreografií připomínají starého pana Valentu po kterém mají pojmenovaný stadión a vstřelený gól je velmi nakopne. Předvádí paletu svých chorálů a nevypadá to věru zle.

Fotky na SIGMAgramu

[wdi_feed id=“53″]

Ovšem přichází druhý poločas, kdy po 9-ti minutách skóruje Houska a karta se zcela obrací. Najednou domácí prakticky nejsou slyšet a my se dostáváme do parádní euforie, ve kterou jsem v prvním poločase vůbec nevěřil, že by byla možná. Chorály se dlouho drží a jeden navazuje na druhý. Všechno to má grády a sílu. Z tohoto tempa a síly, nás nevytrhnou ani další dva inkasované góly. Euforie skoro jako s Almaty v poháru. Tohle jsou momenty pro které na fotbal stojí za to chodit. Pro tohle žijeme. Jede se prakticky až do konce utkání, s malou přestávkou. Kdy na speakra spadne z plotu Adámek. Vše se skončilo bez zranění (ba naopak uvolnění krční páteře proběhlo 😀 ) a tak nás nic nemohlo zastavit. Někdo by dokonce mohl použít „Modrá lavina“ 😀 .

Něco málo o hře

Hra z naší strany snesla přísnější kritiku maximálně v prvních 25. minutách prvního poliočasu. Poté už byla skoro stejně mdlá jako fandění na tribuně. Zlomovým okamžikem byl gól z rohu, zahraný nakrátko „naším Navrcem“, čentrovaný do vápna a zakončený hlavou do Reichlovi svatyně . Bohužel jak se ukazuje i přes své zkraty (které teda zatím nahrazuje Vepřek) nám Uroš chybí dost. Už jen proto, že máme celkově dost nízké mužstvo. A na způsobu obrany bude zřejmě potřeba nejvíce zapracovat (a ideálně ještě koupit střelce). Ba naopak velkou radost způsobila Houskova střela proměněná v gól. Gólman ji zřejmě vůbec neviděl protože se za brankovou čáru dokutálela jen tak tak. A poté bohužel následovali dva góly neuznané pro ofsajd. Dle některých minimálně druhý ofsajd nebyl, ale co už nám to nyní pomůže? Nic. Holt máme slabé zákulisí. Konečným resultátem je prohra 3:1, která tedy dle nás je až příliš krutá. Ale tak to v životě i fotbal zkrátka je. Jednou dostaneš, podruhé je ti vzato.

A co dál?

Popravdě nás teď nečeká vůbec lehký los, navíc spojený se čtvrteční odvetou v Almatě. V pondělí nás poté čeká zápas proti Baníku který jistě opět požene Severní tribuna za výhrou (super práce vedení – as usual). Ale v náš prospěch mohou hrát dvě věci. Baník s porcí štěstí dovezl dnes (včera) body z Ďolíčku a přeci jen máme kvalitnější mužstvo. I když takový nějaký BAROŠ nám chybí, tedy taková osobnost. Jinak takového uplakánka, simulanta a faulaře zase tak moc třeba není. Tak doufejme v to nejlepší. No a pak následuje jízda Jablonec, Bohemka, oblíbená Příbram, Dukla doma a zakončená tahle šnůra soubojem v Liberci. K tomu si musíme připočíst (snad) ještě minimálně dvě utkání v Evropské lize. No zkrátka naše pozice s třemi body jistě není komfortní a bude třeba více šlípnout do poháru. Protože si myslím, že nemám úplně mužstvo které by zvládlo přechod z boje v Evropě na záchranu v lize. A v této pozici velmi brzo můžeme být.