…si mohli připadat jak hráči tak i fanoušci. Fanoušci protože se ocitli na základně v Bagrámu v Iráku obehnáni žiletkovým drátem. Hráči Karviné proto, že než rozhodčímu stačila oschnou píšťalka po úvodním hvizdu prohrávali 2:0. No a olomoučtí, když po spoustě šancí inkasovali z nesmyslu a po přestávce jim bylo dokonce vyrovnáno. Zkrátka to bylo velmi výbušné utkání.

Do Karviné opět vypravilo autobus sdružení Sigma United a poprvé v této sezóně se podařilo autobus skutečně vypravit. Počet výjezdníků v něm se ustálil na 39, což je škoda. Ještě nějaká volná místa byla. V sektoru se nakonec schází přes padesát Sigmáků, když někteří volili cestu samostatně. V tomto počtu je i přibližně 6 velmi mladých nadějí (třeba je ve svém důchodu na tribuně najdu 😀 ).

Od začátku se fandí, ale dva takřka slepené góly Zahradníčka a Plška nás dostávají do neskutečné euforie. A hráči si v Karviné musí připadat jako doma. Ovšem góly se uspokojili a hra poněkud ztratila na kvalitě. I přesto se ještě nějaké šance objeví. Ale nakonec těsně před poločasovým hvizdem sudího inkasuje Sigma. Děsná škoda, ale do kabin stále jdeme s vedením. Co víc si venku přát.

Ovšem po přestávce jak už to tak bývá MFK zcela mění nasazení a začíná Sigmu přehrávat z čehož pramení vyrovnání z rohu. A Sigma navíc jako by z ničeho nic zcela ztratila víru v sebe a ocitá se pod obrovským tlakem. Z toho nás naštěstí vysvobozuje Faltův gól a opět slepený (za 5. minut) gól Houskův. Těsně před koncem přidává druhý gól ještě Tomáš Zahradníček. Zkrátka Zahry měl svůj den.

Co se týče optické presentace Ultras Sigma ta byla velice chabá, v podstatě visely pouze vlajky Kutná Hora, Modrobílá garda, Hanáci on tour, Za Moravu – Ultras Babice a vlajka Konfederace.To domácí jsou na tom lépe. Na začátku utkání roztahují nějakou plachtu (dres???) a pod ním nápis 12 hráč jsme my. Jestli šlo o akci kotle nebo mají také více fanouškovských skupin se nám zjistit nepodařilo.

Co se týče fandění, tak i díky výsledku a rychle vstřeleným gólům jednoznačně panuje sektor hostů z Hané. Tedy až na zhruba 15 minut druhého poločasu kdy se k domácímu kotli přidává i podélná tribuna. Koneckonců domácí kotel se snažil po celý zápas a vypadalo to, že se dobře baví. Jediné co jim schází je lepší počet. Tento problém však v republice řeší prakticky všechny tábory.

Na závěr nechybí ani děkovačka pod vedením Pišty.

Kdo do Karviné vyrazil jistě nemohl litovat i přes množství krve jež bylo prolito, i přes šití v nemocnici (holt žiletkový drát a licenční řízení LFA OLEEE!!!) a i přes nesmyslnou buzeraci od PČR, která místo aby se snažila věci konstruktivně řešit, se snažila vyprovokovat konflikt.

Stále se držíme v popředí tabulky a i když k třiceti bodům nutným pro záchranu je stále daleko vše se vyvíjí velmi slibně. Takže v sobotu 23.9. v 17:00 opět na značkách v Sektoru S.