Fanoušci fotbalu a olomoucké kopané vítejte u prvního jarního reportu z utkání Fotbalové
národní ligy, kde na sebe narazily mužstva Sigma Olomouc a FK Pardubice.
Pojďme se tedy podívat okem návštěvníka na první utkání a také na dění v zimní přestávce.

Zimní přestávka jak bývá v olomouckých vodách zvykem se nesla již tradičně v prohlášeních
a slibech k nám fanouškům… ,ale jak bývá tradicí tak jen u těchto prohlášeních také zůstalo.
Nový řekněme „mecenáš“ se stále nenašel nebo nenarodil, co by převzal modrobílé kormidlo
po půjčovateli Lébrovi, takže ani jeden z proklamovaných termínů kdy měl být nový
majoritní vlastník být oznámen z úst primátora města se neudál. Místo toho jsme byly svědky
handrkování co všechno ještě můžeme nebo spíš musíme prodat, případně kdo a jak se na
našem nebohém klubu přiživí. Věřme, že snad bude stačit odprodej všude v tisku propíraného
hřiště s umělou trávou, a chuť na prodej celého areálu vč. druhého travnatého hřiště se
neuskuteční. Bude záležet jak druhá žába na prameni v tomto klubu bude aktivní a kam až
nechá tuto situaci celkově zajít.

Zimní přestávka by měla ale primárně sloužit k příchodu posil…., ale není vlastně tak moc
díky finanční situaci a celkově co se kolem klubu děje hodnotit. Přišla jedna nová tvář
z Dukly – hráč Manzia. Víc jsme si bohužel dovolit asi nemohly, a naštěstí i skvělý sportovní
ředitel Minář se už nechal slyšet, že se poučil z chyb které tady za 2 roky napáchal a žádné
další hvězdy nepřivedl, jako tomu bylo v letech minulých, a radši nechal tyto rádoby posily
sedět v jejich klubech na lavičce.

Zápas samotný nabídl na první utkání jara zajímavou podívanou. Bylo znát, že domácí
mužstvo bylo připravené a dostatečně nažhavené zabojovat o body. Naštěstí jim trenér asi
zapomněl pustit a hlavně důkladně vysvětlit jak se brání standardní situace. Těmto úvahám
vzal vítr z plachet dvěma góly záložník Plšek. Jediné ohrožení domácích přišlo po začátku
druhého poločasu kdy střílený centr prolétl našim vápnem ale nikdo z domácích nebyl na
správném místě aby výsledek zkorigoval a případně znervózněl naše borce snížením na 1:2.
Definitivní pojistku přidal po pěkné akci a centru Falty hlavou útočník Chorý. To znamenalo
definitivní podobu výsledku a zbytku celého utkání, jelikož nám stačilo hlídat pohodlný
náskok a hráči Pardubic již rezignovaly že mohou s tímto výsledkem něco udělat.

Výsledkem je tak zasloužené vítězství, a díky klopýtnutí mužstev Opavy a Český Budějovic i
slušný náskok na nepostupovou příčku 8bodů. Bohužel závěrečnou děkovačku se z důvodu
pokřiků od části fanoušků směrem k posile Manzia nekoná a fanoušci se tak vydávají na cestu
domů a hráči do útrob stadionu.

V neděli nás čeká první jarní utkání doma na Andrově stadionu – a soupeřem nám bude
mužstvo Vlašim.Takže než začne práce a úklid zahrádek tak je ideální příležitost si přijít
zafandit, případně dát najevo svůj názor na naše vedení a hlavně podpořit naše hráče za zisk