Na Bohemku se nejezdí vyhrávat, fantastičtí fanoušci své hráče vždy vybičují na maximum jejich výkonu. Zápas měl podobný průběh jako poslední vzájemný zápas, dokonce stejný výsledek 1:1. Sigma vedla, ale vedení neudržela. Ještě připomenu, že ve zmiňovaném zápase před dvěma lety debutovaly dvě současné opory Sigmy, Miloš Buchta a Uroš Radakovič.

Bod z Ďolíčku je velmi cenný a těžce vydřený. Vyrovnávací brance možná šlo zabránit, ale Bohemka si stejně vytvořila ještě jiné gólové situace a v závarech to párkrát smrdělo gólem. Největší šance se Bohemians naskytla z penalty v závěru první půle. Kabajev naštěstí minul bránu. Penalta přišla po Radakovičově docela hloupém faulu. Pár podobných naskočení na soupeřova hráče už letos Uroš předvedl, tohle byla druhá penalta po jeho faulu.

Gól dal po dorážce Jakub Plšek, byl to jeho 4. gól. Letos už jich dal víc než ve svých předchozích třech ligových sezónách dohromady. Opět byl v pravý čas na pravém místě a skvěle z voleje z úhlu zakončil. Perfektně hrál jako vždy Václav Jemelka.

Trenér Jílek opět nesáhl ke změnám v základní sestavě, i když se v posledních zápasech zdálo, že by Martin Hála dokázal týmu dát momentálně víc, než jen jako střídající hráč. Je ale potěšitelné, že hráči se takhle rvou o základ.

Pod takový tlak se Sigma letos dostala snad jen v zápase se Slavií. Dalo by se říct, že v zápase s Bohemkou vytěžila z minima maximum a musí být spokojená, zvlášť když ji i remíza posunula na druhé místo v tabulce.

Hráč měsíce, ale i vyvolený pro Jarolímův výběr
Jinak z našeho pohledu super výsledky 13.kola: Slavia prohrála v Plzni, Liberec v Jihlavě a Sparta gólem v poslední minutě ztratila vyhraný zápas ve Zlíně.

Zlín a Spartu teď budeme mít doma a podzim zakončíme odvetou v Liberci. Sigma má udržení druhé pozice ve své moci, ale bude to mít hodně těžké. Zlín, i když se to výsledkově nezdá, hraje perfektně a šel hodně nahoru, ale pořád před sebou hrne i Evropskou ligu a to je hodně náročné, Sparta je pořád Sparta i když ji trénuje Ital a v Liberci může Sigma jen překvapit. Ideální by bylo uhrát alespoň pět bodů, minimum jsou čtyři.

Ale teď nás ještě čeká reprezentační přestávka s turnajem v Kataru, kam si udělá výlet nejen dodatečně nominovaný David Houska, ale nakonec i Šimon Falta. Sigma má tím pádem stejné početní zastoupení jako Sparta, Plzeň, Udinese a Basilej. Gratuluji. Snad si chlapci zahrají, když už tam jedou.

Archív:

1. kolo HET ligy: Bohemians Praha 1905 – SK Sigma Olomouc 1:1 (0:1). Branky: 68. M. Hašek ml. – 38. Plšek. Rozhodčí: Julínek – Blažej, Hrabovský. ŽK: Šmíd (Bohemians). Diváci: 3798. Bohemians: Fryšták – Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič – Jindřišek – Reiter (26. Kabajev, 83. Tetteh), Hašek ml., Mašek, Vaníček (78. Bartek) – Nečas. Trenér Martin Hašek st. SK Sigma: M. Buchta – Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek – Zahradníček (78. Hála), Plšek, Kalvach, Houska (89. Obročník), Falta – Chorý (75. Texl). Trenér Václav Jílek.